Copa: a kétszeres címvédő Chile könnyen nyert Japán ellen

2019.06.18. 07:02
Vargas (11) kétszer is betalált (Fotó: AFP)
A chilei válogatott sima, 4–0-s győzelemmel kezdte Japán ellen a 2019-es Copa Américát.

A Brazíliában zajló Copa América C-csoportjának első fordulójában Chile 4–0-ra legyőzte Japánt, ezzel Uruguayjal holtversenyben vezeti a négyest.

A kétszeres címvédő Chile és a Copa-vendég Japán összecsapása sokáig nyílt küzdelmet hozott, majd az első félidő végén a dél-amerikaiak megszerezték a vezetést: Erick Pulgarszöglet után szép fejessel vette be a japánok kapuját.

A fordulás után nem kellett negyven percet várni az újabb gólra, sőt, negyedannyit sem, Eduardo Vargas megpattanó lövése vágódott a bal felső sarokba az 54. percben.

Japán próbálkozott ugyan a szépítéssel, ám ez nem sikerült, majd a hajrában Chile két percen belül szerzett két góllal – előbb Alexis Sánchez volt eredményes, majd Vargas második góljával állította be a végeredményt – eldöntötte a három pont sorsát.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

COPA AMÉRICA, BRAZÍLIA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
C-CSOPORT
Japán–Chile 0–4
(Pulgar 41., E. Vargas 54., 83., A. Sánchez 82.)

MAGYAR IDŐ SZERINT HÉTFŐN JÁTSZOTTÁK
Uruguay–Ecuador 4–0 (N. Lodeiro 6., Cavani 33., L. Suárez 44., A. Mina 78. – öngól)