Belgium: gólzápor a Szuperkupán, győztes az Anderlecht

2012.07.22. 19:57
A bajnoki címvédő Anderlecht labdarúgócsapata hódította el a 2012-es belga Szuperkupát, miután 1–0-s félidő után 3–2-re legyőzte a Lokerent az idénynyitón. Az Anderlecht magyar légiósa, Juhász Roland sérülését követően még nem bevethető, nem is volt a nevezettek között.

A meccset a Lokeren kezdte jobban, de a 24. percben az Anderlecht szerezte meg a vezetést a mindössze tizennyolc éves, saját nevelésű Dennis Praet révén. A szünet előtt a Lokeren kihagyott még egy óriási lehetőséget, és ezt közvetlenül a szünet után bánhatta is: a 47. percben Dieumerci Mbokani fejelte a hálóba az Anderlecht második találatát. A Lokeren nem adta fel, és villámgyorsan egyenlített: a középkezdés utáni akcióból Ivan Leko emelt az Anderlecht kapujába, az 58. percben pedig ugyanő egalizált. A végső szó azonban a lila-fehéreké volt: Kanu remek labdával találta meg a 75. percben Guillaume Gillet-t, aki magasan a hálóba vágta a győztes gólt.

Az Anderlecht 1985, 1987, 1993, 1995, 2000, 2001, 2006, 2007 és 2010 után tizedszer hódította el a belga Szuperkupát.

BELGA SZUPERKUPA
Anderlecht–Lokeren 3–2 (Praet 24., Mbokani 47., Gillet 75., ill. I. Leko 48., 58.)