Barca: Ansu Fati győztes gólt szerzett a Yorke vezette All Stars ellen – videó

B. D. K.B. D. K.
2022.05.25. 16:25
Ansu Fati legutóbb a Betisnek talált be (Fotó: Getty Images)
Három nappal a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) utolsó fordulóját követően az FC Barcelona Ausztráliában lépett pályára gálamérkőzésen.

Xavi meglehetősen erős keretet vitt magával az FC Barcelona első ausztráliai fellépésére.

A katalánok az ausztrál élvonal All Star-csapata ellen léptek pályára, melyet a Manchester United egykori klasszisa, Dwight Yorke irányított.

A Barcelona uralta az első félidőt, a vezetést Gavi passza után Ousmane Dembélé szerezte meg a 34. percben.

A második játékrészt remekül kezdte az A-League All Stars, és hat perc alatt fordított. Érdekesség, hogy a hazaiak vezető gólja Adama Traoré nevéhez fűződött, s a 71. percben a barcelonai Adama Traoré egyenlített.

A vendégek is hat perc leforgása alatt fordítottak, a győztes találatot az első csapatban csereként debütáló Antonio Aranda remek szólója után Ansu Fati szerezte (2–3).

A Sydney-ben rendezett mérkőzést 70 174 néző tekintette meg az Accor Stadionban. A lőlapot tekintve megérdemelten nyert a Barcelona, amely 19 próbálkozásból nyolcszor is eltalálta a kaput.