Ausztria: a Rapid tíz emberrel vágott négyet a Sturmnak

2013.08.04. 18:51
A Rapid Wien labdarúgócsapata gól- és lapzáporos mérkőzésen győzött 4–2-re az osztrák Bundesliga 3. fordulójában a Sturm Graz otthonában. Szabics Imre nem volt a Sturm meccskeretében.
A bécsi zöld-fehéreknek nem kezdődött jól a mérkőzés, hiszen Maximilian Hofmann kiállítása után már a 2. percben emberhátrányba, Nikola Vujadinovics tizenegyese után a 3.-ban pedig gólhátrányba kerültek. A második félidő első tíz percében viszont fordított a Rapid, majd a 77. percben Brian Behrendt révén a harmadik csapást is bevitte a megrendült hazaiaknak. A Sturm a 88. percben szépített, de az utolsó szó Louis Schaubé és a Rapidé volt – 2–4 lett a vége a kiállításon kívül kilenc sárga lapot is hozó találkozón. A Sturm a 92. percben Vujadinovics révén a hálóba talált, ám a játékvezető érvénytelenítette a gólt, a következő akcióból pedig a Rapid döntött. Az öt hétvégi osztrák élvonalbeli bajnokin összesen huszonöt találat esett!OSZTRÁK BUNDESLIGA, 3. FORDULÓ
Sturm Graz–Rapid Wien 2–4
Az élcsoport: 1. Salzburg 7 pont, 2. Grödig 7, 3. Rapid 7, 4. Wacker Innsbruck 5, 5. Ried 5