Arany-kupa: Jamaica ötgólos meccsen verte meg Hondurast

2019.06.18. 07:29
Orgill „Gera Zoltánt imitálva” ünnepelte gólját (Fotó: AFP)
Jamaica a találkozón duplázó Dever Orgill vezérletével 3–2-re megverte Hondurast a közép- és észak-amerikai labdarúgó-kontinensbajnokság, az Arany-kupa hétfői játéknapján.

Győzelemmel mutatkozott be a 2019-es Arany-kupán a társrendező Jamaica, amely hazai pályán 3–2-re felülmúlta Hondurast a C-csoport első körében. A találkozón a Törökországban légióskodó Dever Orgill duplázott, előbb néhány centiről a kapuba stukkolta a – felvételek alapján amúgy is gólba tartó – labdát, majd remek összjátékot követően 14 méterről a kapuba emelt (2–0).

A második félidőben egy védelmi hibát kihasználva Honduras szépített, de az előre húzódó Damion Lowe fejes gólja megpecsételte a hondurasiak sorsát. A hosszabbításban Rubilio Castillo csúsztatott a jamaicai kapuba, ezzel beállította a 3–2-es végeredményt.

A nap első mérkőzésén Salvador Nelson Bonilla 45+1. percben született góljával 1–0-ra legyőzte Curacaót.