Az Eszék kétgólos hátrányból fordítva nyert Varasdon

2021.02.26. 17:50
Ivan Santini főszerepet játszott az eszékiek győzelmében (Fotó: NK Osijek/Facebook)
A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 23. fordulójának pénteki játéknapján az NK Osijek (Eszék) hiába volt kétgólos hátrányban a szünetben, végül 3–2-re nyert az NK Varazdin (Varasd) otthonában. A Kleinheisler Lászlót és Gyurcsó Ádámot is foglalkoztató eszéki csapat így három ponttal vezeti a bajnokságot a két mérkőzéssel kevesebbet játszó Dinamo Zagreb előtt.

HORVÁT 1. HNL
23. FORDULÓ
NK Varazdin (Varasd)–NK Osijek (Eszék) 2–3 (Peco 15., A. Herrera 21., ill. Miérez 52., 79. – az elsőt 11-esből, Santini 68.)

Az élcsoport: 1. NK Osijek 51 pont (23 mérk.), 2. Dinamo Zagreb 48 (21 m.), 3. Gorica 43 (22 m.)

A bajnoki címre hajtó NK Osijek a 11 hazai meccséből hatot is elveszítő NK Varazdin otthonában lépett pályára a horvát bajnokság 23. fordulójának nyitó mérkőzésén. Kleinheisler László a kezdőcsapatban, míg a frissen szerződtetett Gyurcsó Ádám a kispadon kapott helyet az eszékieknél.

A varasdiak kisebb meglepetésre negyedóra játék után vezetést szereztek: Maks Celic jobb oldali beadása után a hosszún üresen érkező Damir Peco hat méterről a kapuba fejelte a labdát. 1–0

A vendégek alig eszméltek fel, máris megduplázta az előnyét a házigazda: a 21. percben egy eszéki szöglet után kontrát vezetett a Varasd, végül Andris Herrera került helyzetbe, 10 méterről lőtt, a labda irányt változtatott egy védőn, majd a kapu jobb oldalában kötött ki. 2–0

Az eszékieknek a folytatásban csak elvétve voltak lehetőségeik, a 35. percben pedig kis híján harmadik gólját is megszerezte a hazai együttes, Peco fejese után azonban Danijel Loncar az utolsó pillanatban, a gólvonal elől elrúgta a labdát.

Nenad Bjelica a második félidőre kettőt változtatott, Kleinheisler és Igor Silva helyére Mario Jurcevic és a két hete Kínából hazatérő, ötszörös horvát válogatott támadó, Ivan Santini állt be. Utóbbi hamar főszereplővé lépett elő: az 50. percben centikkel fejelt a bal alsó sarok mellé, majd egy perccel később kiharcolt egy tizenegyest, amelyet Ramón Miérez magabiztosan értékesített. 2–1

Aztán a 68. percben a két csereember hozta össze az eszékiek egyenlítő gólját: Jurcevic bal oldali beadása után Santini előrevetődve, hat méterről a jobb alsó sarokba fejelte a labdát (2–2). Tíz perc sem telt el, már a vendégeknél volt az előny: Mile Skoric emelte be a tizenhatoson belülre a labdát, amelyet Ramón Miérez 11 méterről fejelt a kapuba. 2–3

A folytatásban már nem változott az eredmény, az Eszék 3–2-re nyert Varasdon, és három ponttal vezeti a bajnokságot a két mérkőzéssel kevesebbet játszó Dinamo Zagreb előtt.

NULLA KETTŐRŐL MECCSELTEK NAGYOT

Nenad Bjelica szűk két évtizeddel korábbi eszéki csapattársa, Zoran Kastel vezette NK Varazdin ellen bizonyíthatott és bizonyított is, hiszen az NK Osijek kispadján 3–2-es győzelmet könyvelhetett el Varasdon a horvát labdarúgó bajnokság 23. fordulójában. Győzelmével az Eszék a tabella élére ugrott, igaz, úgy, hogy két lejátszott mérkőzéssel többje van, mint a csütörtök este az Európa-ligában továbbjutott zágrábi Dinamónak.

„A Varazdin egyértelműen jobb volt az első félidőben, meglepett minket és megérdemelten vonulhatott tekintélyes előnnyel a félidőre – fogalmazott az NK Osijeket szeptember óta irányító Bjelica.– Ettől függetlenül nem volt hangos az öltöző, nyugodtan készültünk a folytatásra. Ez volt a célravezető, hiszen visszajöttünk a meccsbe. Már most látni, hogy milyen potenciállal rendelkezünk azzal, ahogy Ramón Miérez mellé olyan játékos érkezett, mint Ivan Santini. Mit is mondhatnék ilyen helyzetben, mint azt, hogy nagyon boldog vagyok a győzelmünk okán.”

P. L.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Véget ért a mérkőzés, az Eszék 3–2-re nyert Varasdon.

90+1. perc: Újabb eszéki csere, Jugovic le, Vukovic be.

90. perc: Öt perc a ráadás.

85. perc: A vendégek is változtattak, Miérezt Cseberko váltotta.

84. perc: Hazai csere Grgec helyére Boban állt be.

82. perc: Cseréltek a vendégek, Bohar le, Erceg be.

Jön még egy kis videobírózás, de a gól érvényes, vezet az Eszék!

77. perc: GÓL! FORDÍTOTT AZ ESZÉK! Skoric emelte be a tizenhatoson belülre a labdát, amelyet Ramón Miérez 11 méterről fejelt a kapuba. A labda a bal oldali kapufáról befelé pattant, a kapusnak nem volt esélye. 2–3

72. perc: Cseréltek a hazaiak, Herrera le, Jessie Guera Djou be.

71. perc: Jugovic reklamálásért kapott egy sárga lapot, nagyon nem értett egyet egy játékvezetői ítélettel, ezért dühében a földet kezdte el verni.

68. perc: GÓL! EGYENLÍTETT AZ ESZÉK! Jurcevic bal oldali beadása után a hosszún érkező Ivan Santini előrevetődve, hat méterről, a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. 2–2

62. perc: Horkas maradt lent a földön, ápolni kell.

54. perc: KAPUFA! Bockaj 17 méterről eleresztett ballábas lövése után egy védőn felperdült a labda, amely így kis híján a kapuban kötött ki, a keresztlécről azonban kifelé pattant. A kipattanóból Miérez szerezhetett volna gólt, de közelről a kapu mellé fejelte a labdát.

52. perc: GÓL! SZÉPÍTETT AZ ESZÉK! A labda mögé Ramón Miérez állt, és jobb belsővel a jobb alsó sarokba lőtt. Horkas a másik sarok felé vetődött, nem volt esélye. 2–1

51. perc: Grgec kapott egy sárga lapot.

51. perc: Tizenegyest kapott az Eszék! Egy szabadrúgás után Grgec rántotta le Santinit a tizenhatoson belül.

50. perc: Lehetőség! Egy bal oldali szöglet után Santini fejelt, de a labda centikkel elment a bal oldali kapufa mellett.

48. perc: Peco helyére Petkovic állt be a hazaiaknál.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a hazaiak kezdték a második félidőt.

A szünetben kettőt cseréltek az eszékiek, Kleinheisler és Igor Silva helyére Santini és Jurcevic érkezett.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Véget ért az első félidő, meglepetésre 2–0-ra vezet a Varasd.

45. perc: Két perc a ráadás.

44. perc: Védés! Bohar küldte kapura 18 méterről a szabadrúgást, Horkas azonban oldalra nyomta a labdát.

43. perc: Kleinheislert rúgták fel a varasdi tizenhatos előterében. Celic volt a tettes, megúszta lap nélkül.

35. perc: Óriási mentés, a hazaiak kis híján megszerezték a harmadik góljukat! Ivusic rossz ütemben lépett ki a kapujából, Peco elfejelte mellette a labdát, Loncar azonban bevetődve, éppen a gólvonal előtt még fel tudott szabadítani.

30. perc: Pellumbi sárgult be, Jugovicot rúgta meg.

25. perc: Bockaj távoli szabadrúgása után a sorfal blokkolt, majd az ismétlésből a kapu fölé küldte a labdát a horvát középpályás.

21. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! Egy eszéki szöglet után kontrát vezetett a Varasd, végül AndrisHerrera került helyzetbe, 10 méterről lőtt, a labda irányt változtatott egy védőn, majd a kapu jobb oldalában kötött ki. 2–0

15. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A VARASD! Celic jobb oldali beadása után a hosszú oldalon üresen érkező Damir Peco hat méterről a kapuba fejelte a labdát. 1–0

11. perc: Djurasek nem is tudja folytatni a játékot, Posavec váltotta.

10. perc: Djuraseket ápolni kell, rosszul fogott talajt, a kezét fájlalja.

8. perc: Villant a sárga lap, Loncar kapta, miután felrúgta a meginduló Djuraseket.

3. perc: Postonjski távoli lövése veszélytelen volt.

A varasdiak sötétkék, az eszékiek fehér-kék csíkos szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

A mérkőzést Varasdon rendezik meg zárt kapuk mögött.

A frissen szerződtetett Gyurcsó Ádám az NK Osijek kispadján kapott helyet.

Az Eszék kezdőcsapata: Ivusic – Igor Silva, Skoric, Loncar, Milos – Zaper, Jugovic – Bockaj, Klenheisler, Bohar – Miérez

A Varasd kezdőcsapata: Horkas – Tkalcic, Celic, Pellumbi, Urata – Senic - Djurasek, Grgec, Postonjski – A. Herrera, Peco

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az NK Varazdin–NK Osijek mérkőzés a horvát bajnokság 23. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A bajnoki címért küzdő NK Osijek a horvát élvonal 23. fordulójának nyitó mérkőzésén a Varazdinhoz látogat, pontszerzése esetén – két mérkőzéssel többet játszva – a listavezető Dinamo Zagreb elé kerül a tabellán. Izgalmakban tehát aligha lesz hiány az eszékiek pénteki találkozóján, ráadásul a magyar szurkolók Kleinheiser László játéka mellett árgus szemekkel figyelhetik Marco Rossi másik válogatott kerettagja, Gyurcsó Ádám esetleges bemutatkozását. A 29 éves, mindkét szélen bevethető futballista február 15-én érkezett a Hajduk Splittől, a múlt vasárnapi, Rijeka elleni győzelemből azonban még nem vehette ki a részét. Koronavírus-fertőzés miatt nemrég hagyta el a karantént, és kezdte el az edzéseket, erőnléti állapota emiatt egyelőre nem százszázalékos. Játékára ugyanakkor már csak azért is jó az esély, mert kifejezetten Nenad Bjelica kérésére került a klubhoz.

„Az érkezése versenyhelyzetet teremt a szélső támadók között – idézi az NK Osijek 49 éves vezetőedzőjét a klub honlapja. – Nagyszerű játékosokkal számolhatunk a poszton, de kellett nekik a konkurencia. Ádámtól minél több gólt és gólpasszt várok, biztos vagyok benne, hogy hamar beilleszkedik a csapatba. Ha rajtam múlt volna, már korábban együtt dolgozunk, a Lech Poznan edzőjeként még a Pogonnál figyeltem fel a teljesítményére, de akkor a Hajduk Splitet választotta. Amikor jött a lehetőség, hogy hozzánk kerülhet Eszékre, gyorsan intézkedtünk, huszonnégy óra alatt mindenben megállapodtunk.”

Gyurcsó Ádámban az NK Varazdin kellemes emlékeket ébreszthet, tavaly szeptemberben gólt szerzett, decemberben pedig gólpasszt adott ellene a Hajduk játékosaként. Az biztos, hogy egészségügyi problémái és papírügyei elrendeződtek, ha Nenad Bjelica úgy látja, kezdőként vagy csereként bevetheti a hússzoros magyar válogatott támadót. N. ZS.