Egy gól és más semmi: eszéki siker a varasdiak ellen

H. D.H. D.
2020.12.05. 14:50
Egy gól és más semmi: eszéki siker a varasdiak ellen (Fotó: nk-osijek.hr)
A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 14. fordulójában az NK Osijek (Eszék) hazai pályán 1–0-ra legyőzte az NK Varazdint (Varasd).

HORVÁT 1. HNL
14. FORDULÓ
NK Osijek–NK Varazdin 1–0 (Bohar 59.)

Az eszékiek 9 meccses veretlenségi, a varasdiak 9 mérkőzéses nyeretlenségi szériában várták a szombat délutáni összecsapást. Ennek megfelelően az esélyesebb NK Osijek kezdte jobban a mérkőzést, ám hiába játszott mezőnyfölényben a házigazda, helyzetet csak elvétve tudott kidolgozni.

Az 59. percben egy hibát kihasználva mégis megtört a gólcsend: Ramón Miérez szerzett harciasan labdát a varasdiak térfelén, majd betört a tizenhatoson belülre, passzolt Damjan Boharhoz, aki nyolc méterről, állítgatás nélkül a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 1–0

A vendégek a gól után sem tudták veszélyeztetni a hazaiak kapuját, Ivica Ivusicnak egyáltalán nem akadt feladata, így az eszékiek 1–0-ra megnyerték a mérkőzést. Kleinheisler László, az NK Osijek magyar válogatott középpályása ezúttal nem került be a csapat meccskeretébe.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Véget ért a mérkőzés, az eszékiek 1–0-ra legyőzték a varasdiakat.

90+3. perc: Ivusic időhúzásért kapott egy sárga lapot.

90. perc: Öt perc a ráadás.

90. perc: Hazai csere, Ndockyt állt be Bockaj helyére.

90. perc: Danicsics is kapott egy sárga lapot.

89. perc: Helyzet! Pilj jobb oldali lapos beadása után a hosszún üresen érkező Bohar próbálkozott, de nem találta el a kaput.

84. perc: Újabb varasdi változtastás, Grgecet Petrovic váltotta.

80. perc: Cseréltek a varasdiak, Senic, Posavec és Petkovic le, Skorup,Delic és Drozdek be.

70. perc: Djurasek hátulról szállt bele Igor Silvába, ezért is járt a sárga lap.

68. perc: Cseréltek a hazaiak, Ljopa helyére Vukovic állt be.

66. perc: Grgec sárgult be, Ljopát rúgta fel.

59. perc: GÓL! VEZETÉST SZEREZTEK AZ ESZÉKIEK! Ramón Miérez szerzett labdát a varasdiak térfelén, majd betört a tizenhatoson belülre, passszolt Damjan Boharhoz, aki ballal, nyolc méterről, állítgatás nélkül a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 1–0

57. perc: Zaper próbálkozott 25 méterről ballal, a labda azonban egy vendégvédőről a kapu mellé pattant.

53. perc: Egy bal oldali beadás után Bohar elé került a labda, 15 méterről eleresztett lövését követően azonban Horkas könnyedén védett.

47. perc: Egy jobb oldali beadás után Miérez fejelt, Horkas azonban gond nélkül védett.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a hazaiak kezdték a második félidőt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő.

44. perc: Skoric rúgta fel Obragónt, villant is a sárga lap.

37. perc: Miérez 14 méterről, jobbal a kapu mellé csavarta a labdát.

32. perc: Durasek távoli lövése nem jelentett veszélyt az eszéki kapura.

30. perc: Egy bal oldali beadás után nem tudtak felszabadítani a vendégek, így Zaper lőhetett 12 méterről, ballábas kísérlete után azonban Horkas könnyedén védett.

27. perc: Senic sárgult be.

17. perc: Egy jobb oldali szöglet után Obregón lőtt 16 méterről, de a labda elakadt egy csapattársában, majd Majstorovic is bemutatott egy blokkot.

14. perc: Egy bal oldali szöglet után Miérez csúsztatta meg a labdát, amelyről a hosszú oldalon érkező Skoric csak centikkel maradt lke.

11. perc: Zaper próbálkozott a tizenhatoson kívülről, de célt tévesztett.

4. perc: Miérez jobb oldali beadása után Bohar, Zaper és Ljopa sem érte el a labdát.

3. perc: Igor Silva próbálkozott a tizenhatoson kívülről, de nagyjából 18 méterről nem találta el a kaput.

A hazaiak kék-fehér csíkos, a vendégek narancssárga mezben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Kleinheisler László nem került be az Eszék mai meccskeretébe.

Az Eszék kezdőcsapata: Ivusic – Igor Silva, Majstorovic, Skoric, Jurcevic – Ljopa, Zaper – Bockaj, Pilj, Bohar – Miérez.

A Varasd kezdőcsapata: Horkas – Tkalcic, Stolnik, Senic, Pellumbi, Danicsics – Grgec, Djurasek, V. Petkovic – Posavec, Obregón.

A mérkőzést zárt kapuk mögött rendezik meg.

A két csapat legutóbbi öt bajnoki találkozójából kettőt az eszékiek, egyet a varasdiak nyertek meg, kétszer pedig döntetlenre végeztek a felek.

A 13 meccs után 27 pontos NK Osijek a tabella éléről várja az összecsapást, igaz az eszékiek két mérkőzéssel többet játszottak, mint a 26 pontos Dinamo Zagreb.

A Varasd meglehetősen rossz formában, nem csoda, hogy az utolsó előtti 9. helyen áll a bajnokságban – ráadásul a vesztett pontokat vizsgálva még a sereghajtó Istra is jobban áll, mint a varasdiak.

Az eszékiek 9 meccses veretlenségi, a varasdiak 9 mérkőzéses nyeretlenségi szériában vannak a bajnokságban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az NK Osijek–NK Varazdin mérkőzés a horvát bajnokság 14. fordulójában. Tartsanak velünk!

Az NK Osijek az NK Varazdint fogadja szombat délután (Fotó: nk-osijek.hr, archív)