Az NK Osijek kihagyott egy büntetőt, és nem tudta legyőzni a Sibeniket

B. D. K.B. D. K.
2023.03.18. 15:52
Az Eszék büntetőt rontott (Fotó: nk-osijek.hr)
Az NK Osijek gól nélküli döntetlent játszott a Sibenikkel a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 26. fordulójának szombati játéknapján.

HORVÁT 1. HNL
26. FORDULÓ
NK Osijek (Eszék)–Sibenik 0–0 (0–0)

Már az első félidőben is több helyzetet tudott kialakítani az NK Osijek, de a Sibenik kapusa, Lovre Rogic állta a sarat. A fordulás után büntetőt kapott az eszéki csapat, viszont Mijo Caktas lövését kivédte a vendégek kapusa.

A hosszabbításban hazai oldalról Mijo Caktas is betalálhatott volna, de ez a lehetőség is kimaradt, így gól nélküli döntetlennel zárult a mérkőzés. A horvát bajnokság 3. helyén álló eszékiek immár nyolc tétmérkőzés óta nyeretlenek.

Köszönjük a figyelmet!

90+7. perc: Véget ért a mérkőzés! 0–0

90+6. perc: Caktas óriási gólszerzési lehetőséget puskázott el.

90+1. perc: Caktas fejese nem találta el a kaput.

90. perc: Arai le, Knezevic be.

89. perc: Djorics is rossz fát tett a tűzre, sárga lap a büntetése.

87. perc: Lovric sárga lapot kapott.

82. perc: Canadjija le, Skorup be.

78. perc: Lovric 19 méterről tüzelt, de pontatlanul.

77. perc: Fiolic le, Zivkovic be.

76. perc: Soldo lőtt mellé.

72. perc: Dolcek és Djira le, Soldo és Radonjic be.

71. perc: Kimaradt a büntető! Caktas bal sarokba tartó lövését Rogic kivédte.

69. perc: Büntetőt kap az Eszék, Mierezt rántották le.

63. perc: Jugovic és Leovac le, Lovric és Jurcevic be.

60. perc: Helyzet a túloldalon is, de Malenica kivédte Arai lapos lövését.

58. perc: Két eszéki játékos is lemaradt a egy beadásról középen, így nem született gól.

54. perc: Caktas 25 méterről leadott szabadrúgása után a labdát Rogic ütötte mellé.

48. perc: Kvrzic lövése nem volt veszélyes.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

A szünetben: Hiros le, Speljak be.

A szünetben: Zaper le, Omerovic be.

45+3. perc: Véget ért az első félidő! 0–0

43. perc: Mierez fejese ment fölé.

39. perc: Rogic munkában, ezúttal is védte Leovac kísérletét.

37. perc: Ismét Caktas a kapu előtt, de pontatlan volt.

34. perc: Kvrzic veszélyeztetett, de Malenica bravúrral védett.

32. perc: Dolcek ollózása elkerülte a kaput, fölé ment.

29. perc: Leovac is „besárgult”.

23. perc: Az eddigi legszebb hazai akció, amelynek végén Caktas 17 méterről lőtt kapura, de a kapus ismét védett.

17. perc: Leovac is próbálkozott, de Rogic védett.

16. perc: Kvrzic erőtlen lövését védte könnyedén a hazaiak kapuvédője, Malenica.

12. perc: Barisic kapott sárga lapot.

10. perc: Mierez is célba vedte a kaput, volt benne erő, de a Sibenik kapusa, Rogic hárított.

6. perc: Caktas veszélyeztetett 8-9 méterről, oldalról, de az eszékiek játékosa nem találta el a kaput.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

AZ NK OSIJEK KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

A horvát bajnokság 3. helyén álló NK Osijek minden sorozatot figyelembe véve hét tétmérkőzés óta nyeretlen, legutóbb pedig 2–0-s vereséget szenvedett odahaza a Hajduk Splittől. Az eszékiek az elmúlt kilenc meccsükből csak a Goricát tudták legyőzni.

Ezzel szemben a 9., még bennmaradó helyen lévő Sibenik nincsen rossz formában, az elmúlt öt találkozójából csak egyet veszített el, az előző fordulóban pedig legyőzte az éllovas Dinamo Zagrebet.

A két csapat ebben az idényben eddig kétszer találkozott, az első meccs az Eszék pályaválasztásával 1–1-es döntetlennel végződött, míg a második mérkőzést az NK Osijek idegenben 2–0-ra nyerte.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ NK OSIJEK–SIBENIK LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!