Kleinheislerék ezt is behúzták, sorozatban hatodszor nyert az Eszék!

2020.11.04. 16:55
A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, az 1. HNL-ben az NK Osijek a Lokomotiva Zagrebet fogadta korábbról elhalasztott mérkőzésen, és Kleinheisler László csapata 2–1-re nyert, nem cáfolva rá remek formájának hírére.

HORVÁT 1. HNL
8. FORDULÓ
NK Osijek (Eszék)–Lokomotiva Zagreb 2–1
(2–0)
Eszék,
Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kulusic
NK Osijek: Ivusic – I. Silva, Loncar, Majstorovic, Jurcevic – Jugovic (Ljubic, 70.), Kleinheisler – Bohar, Pilj (Ljopa, 88.), A. Erceg (Bockaj, 69.) – Miérez. Vezetőedző: Nenad Bjelica
Lokomotiv Zagreb: Hendija – Karacic, Osmankovic, D. Kovacic, S. Markovic – Petrak (Chajia, 57.), Djira (Cokaj, 57.), Celikovic (Kallaku, a szünetben) – Maliki (Tahiraj, a szünetben), Tuci, Aliyu (Sammir, 74.). Vezetőedző: Goran Tomic
Gólszerző: Pilj (9.), Miérez (40. – 11-esből), ill. Chajia (73.)

Egy koronavírus-hullámon túl, ötmérkőzéses győzelmi sorozattal a háta mögött fogadta az NK Osijek az előző idény ezüstérmesét, a zágrábi Lokomotivát. Sokkal jobban kezdett a házigazda, Kleinheisler László elemében volt, és ugyan egy helyzetet kihagyott, fejjel, de remek labdákkal szolgálta ki társait.

Respektálta ezt az ellenfél is, csak akkor nem rúgták le őt cselsorozatai közben, amikor éppen lekönyökölték…

Két góllal vezetett a szünetben az Eszék, előbb Marin Pilj lőtt szép gólt szabadrúgásból, majd RamónMiérez kiharcolt, és nem kis szerencsével értékesített egy büntetőt.

De nemhiába óvta övéit a túlzott magabiztosságtól Nenad Bjelica vezetőedző, a zágrábiak cserejátékosai sokkal veszélyesebben futballoztak, mint a kezdőcsapatbeli társaik, néhány helyzetük közül a belga szélső, Moutir Chajia egyet értékesített.

Az eszéki a liga legjobb formában lévő együttese, a legutóbbi hat mérkőzését egyaránt megnyerte, tizenegy gólt szerezve és mindössze kettőt kapva. A Lokomotiva elleni összecsapást követően újabb két nagy csata vár a bajnokságban a győzelmével a második helyre ugró Osijekre, a Hajduk Splittel (itt játszik a magyar válogatott Gyurcsó Ádám), majd a Dinamo Zagrebbel mérkőzik meg.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Mario Jurcevicnek sárga lap időhúzásért.

90. perc Kleinheislert ellöki a tizenhatoson belül Osmankovic, a középpályás elterül… tovább!

Négy perc a ráadás!

88. perc Pilj le, Dmitro Ljopa be.

86.perc Bockaj 20 méteres lövése a léc fölé tart. Előtte Bohar betört a 16-oson belülre, de szerelték őt.

80. perc Két veszélyesnek tűnő Chajia-szabadrúgás, mentenek a védők. De a harmadik után Cokaj ötről a léc fölé fejel!

A 29-szeres görög válogatott Kirjakosz Papadopulosz még mindig nem léphet pályára a vendégeknél sérülése miatt.

Sammir brazil U17-es, de már felnőttként horvát válogatott, hétszeres.

75. perc Bockaj passzára szépen jön ki az ötös és Miérez elé Hendija kapus.

74. perc Sammir be, Aliyu le.

73. PERC MOUTIR CHAJIA szépít, 13 méterről a jobb alsó sarokba lő. 2–1!

69. perc Petar Bockaj be, Erceg le. Jugovicot Juraj Ljubic váltja.

67. perc NAGY VÉDÉS, Kleinheisler passzol Miérezhez, aki az ötös elől ballal a kifutó kapusba lő.

61. perc Aliyunak éppen csak magas a jobb sarok előtt Karacic jobblábas beadása. Silva lemaradt most.

57. perc Moutir Chajia be, Petrak le. Enis Cokaj pedig Djirát váltja szintén a vendégeknél.

53. perc Kleinheisler fejel nyolcról nem sokkal a jobb sarok mellé Miérez ballábas beadása után.

52. perc LÉC! Bohar, Silva és Erceg akciózik a balon, előbbi 15 méteres lövését kikapja a léc alól a kapus, majd Bohar beadását Erceg vágja ballal tízről a lécre!

52. perc Marin Pilj kap sárga lapot belemenésért.

51. perc Kleinheiser ment fejjel Petrak elől, de löki is őt egyben.

50. perc Silva beadását menti a balon Markovic. Jurcevic jobbról ballal majdnem a léc alé tekeri a szögletet, de eléri azt a kapus.

48. perc Miérez kiharcol egy kornert a balon.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Francesco Tahiraj és Sherif Kallaku be, Maliki és Celikovic le a vendégeknél.

A Kleinheisler Lászlót is soraiban tudó eszékiek döcögősen, két vereséggel kezdték a bajnokságot, azóta viszont mind az öt meccsüket megnyerték. A csapat huszonkilencszeres magyar válogatott középpályása eddig mind a 8 meccsen lehetőséget kapott, a Hajduk Split elleni 2–1-es vereség alkalmával gólpasszt adott.

Az érintett labdarúgók egyikének sincsenek súlyos tünetei, de a klub betartja az ilyenkor szükséges egészségügyi előírásokat.

A múlt héten az NK Osijek hivatalos honlapján tudatta, hogy összesen már hét játékosa fertőződött meg koronavírussal. A számok tükrében az biztossá vált, hogy az Eszék NK Istra 1961 (Póla) elleni bajnoki mérkőzését is elhalasztják.

E párhar legjobb közelmúltbeli góllövői, ismerős nevekkel
Mirko Maric 9
Antonio Perosevic 4
Ante Budimir 3
Haris Hajradinovic 3
Domagoj Pavicic 3

60 százalékban a hazaiaké a labda, 6 lövés áll 1-gyel szemben.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Eros Grezda: a 12-szeres albán válogatott szélső is a Lok. Zag. együttesétől érkezett, 2017-ben, 600 ezer euróért. Jó üzlet volt: 2 millióért vitte el a Rangers, ez év elején 400 ezer euróért adta vissza.

43. perc Bohar beadást elsodorják Kleinheisler elől, jő Jurcevic, ballal 21-ről, balról kapura lő, véd a balra vetődő Hendija.

40. PERC BENT VAN, DE HOGYAN? RAMÓN MIÉREZ a divatos szökellős lövés mellett dönt, jobbal kapura lő, pontosabban a jobbra elvetődő kapus lábára, onnan szép nagy ívben a jobb alsóba repül a labda. 2–0!

38. PERC BÜNTETŐ! Bohar szabadrúgása után Petrak ellöki középen, az ötösön a befutó Miérezt. 11-es, jogos.

38. perc Miérez meg Osmankovictól kap hatalmasat a combjára.

36. perc Oliver Petrak nem rugdossa Kleinheislert. Sárga lap könyöklésért...

35. perc Aliyu megindul a balon, szereli nagyon szépen Silva, kirúgás.

Titkos fegyver: Bocjak 6 meccsen 3 kanadai pontot szerzett a Lok. Zag. ellen.

33. perc Visszafut, jobbal cselez, ballal tízről feladja a labdát a kapusnak.

32. perc No, Pilj a jobb lábához kap, elterül, ápolás. Lemegy.

A hazaiak rosszfiú sztárja, Petar Bockaj 2017 elején 400 ezer euróért került Eszékre a Lokomotivától. Azóta kerek 100 meccsen 21 gólt lőtt, 14 gólpassz mellett.

30. perc Kijött a szorításból az Eszék, Kleinheisler azonban nem tud lőni az ötös bal sarka elől, passzát egy védőbe rúgja Jurcevic, aki tízről a bal sarok felé fejeli a korner után a labdát, de ment sarokkal Francic.

26. perc Osmankovic hatalmasat lök hátulról Miérezen, ápolás.

Eszéken kellemes az idő, 12 Celsius-fok.

25. perc Petrak lő jobbal gyengén kapura, bele is ér a 16-os előtt Majstorovic, a kapus nagyot vetődik, hogy ne legyen korner.

22. perc Marko Djira nagyon szorgalmas, ismét nagyot rúg a róla leforduló Kleinheislerbe. Sárga lap.

20. perc Loncar és Kleinheisler is ment az ötösön a nagyon aktív 26-os, Karacic jobb oldali beadásaikor.

16. perc Erősen nyom a zágrábi csapat, záporoznak a beadásaok, főleg jobbról.

12. perc Karacic lő az ötös jobb sarka elől a léc fölé, Tuci passzából.

9. PERC ITT A GÓL, MARIN PILJ jobbal a jobb sarokba lő félmagasan egy 23 méteres, középről járó szabadrúgást, nem is mozdul a kapus, Hendija, csak letérdel megadóan. 1–0!

6. perc HELYZET, Silva jobb oldali beadását középre fejeli balról Loncar, Kleinheisler ballal kapura lő, de közbelép kegyetlenül Djira, a lövés a léc fölé megy. De nem tört el a magyar fiú lába legalább...

4. perc Mezőnyjátékkal, majd a meginduló Kleinheiskert lerántja a felezőnél Djila.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek kék mezben és fehér nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 37 találkozó, 12 eszéki és 15 zágrábi sikerrel, 48, ill. 50 rúgott góllal.

A Lokomotiva elleni összecsapást követően újabb két nagy csata vár a bajnokságban az Osijekre, a Hajduk Splittel (itt játszik a magyar válogatott Gyurcsó Ádám), majd a Dinamo Zagrebbel mérkőzik meg.

Ami a szerdai ellenfelet illeti: a Lokomotiva nyolc fordulót teljesítve a tízcsapatos első osztály utolsó előtti helyén áll, de az eszékieket irányító Nenad Bjelica kiemelte, hogy a legkevésbé sem számít könnyű prédának. A fővárosi együttes az előző bajnokságban a második helyen végzett, a legutóbbi fordulóban pedig 1−1-es döntetlent ért el a címvédő és listavezető Dinamo Zagreb ellen.

A magyar válogatott keretébe ismét meghívott Kleinheisler Lászlót is alkalmazó hazaiaké a liga legjobb formában lévő együttese, a legutóbbi öt meccsét egyaránt megnyerte, kilenc gólt szerezve és mindössze egyet kapva.

Egyik csapat keretében sem mutattak ki újabb koronavírusos megbetegedést, így szerdán megrendezhető az eszéki Városi Stadionban az NK Osijek−Lokomotiva Zagreb mérkőzés, amelyet még a nyolcadik fordulóból halasztottak el a horvát élvonalban.

Szerdán játssza le a Lokomotiva Zagreb elleni, a nyolcadik fordulóból elhalasztott bajnoki mérkőzését az NK Osijek.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ NK OSIJEK–LOK. ZAGREB NB I-ES LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!