Kleinheisler nem játszott, az Eszék egy góllal győzött

Ismét három pontot szerzett az Eszék (Fotó: nk-osijek.hr)
Az Eszék Kleinheisler László nélkül felállva 1–0-ra legyőzte odahaza az 1. HNL, azaz a horvát élvonal 13. fordulójában a Dragovoljac együttesét.

NK Osijek (Eszék)–Dragovoljac 1–0
(Zaper 71.)
Eszék,
Városi Stadion. V: Titlic

Kleinheisler László nem szerepelt a 13. fordulóban odahaza pályára lépő NK Osijek keretében, de nélküle is az eszékiek számítottak esélyesnek a Hrvatski Dragovoljac ellen.

A 13-as helyett immáron 3-as mezben futballozó Ramón Miérez kihagyott két helyzetet az első félidőben, egyet lábbal, egyet fejjel; csatártársa, a 193 centiméter magas Mihret Topcagic első fejesét a vendégkapus, a másodikat a léc hatástalanította. Tízszer próbálkozott az első félidőben a gólszerzéssel az Eszék, sikerelenül.

Folytatta az alkalmankénti „tűzijátékot” az ellenfél kapuja előtt az Eszék a szünet után is, de rendre odaért egy védő, a volt eszéki és volt felcsúti Benedik Mioc többször is a gólvonal előtt mentett. A hajrára fordulva egy szöglet után megtört a jég, Mihael Zaper közelről volt eredményes.

Kétszer is gólt szerezhettek volna a vendégek, tehát nem volt csúcsformában az Osijek, igaz, a gólpasszt adó Darko Nejasmic lövését a kapufa hárította, nem sokkal a hármas sípszó előtt.1–0

Az élcsoport
1. NK Osijek 27 pont (13 mérkőzés), 2. HNK Rijeka 24 (12), 3. Dinamo Zagreb 23 (10)

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Bohar passzát Ndockyt képtelen levenni az ötös jobb sarkának előterében...

90+4. perc
Egy rossz beadás a vendégektől még a végére, meg lökött is középen Karoglan, az ötösön.

90+3. perc Mirlind Daku kap egy sárga lapot még a végére.

Négy perc a ráadás!

90. perc Petar Bockaj kap sárga lapot, kezezésre hivatkozva.

88. perc Majdnem eldőlt végleg, egy kontra végén a labdát megszerző Nejasmic jobbal 24-ről, középről a bal oldali kapufára lő. Félmagasan.

83. perc Az utolsó cserék ma: Fiolic és Miérez le, Marin Pilj és Merveil Ndockyt be.

80. perc Peric jobb oldali beadását elvéti Skoric, Karoglan jobbal hétről kapura lő, de nagyot ment az ötösön álló Grzan!

78. perc Strkalj helyett Bruno Karoglan a pályán a vendégeknél. Ékcsere.

73. perc Gyors csere, Majstorovic le, Martin Franic be. Védőcsere a jobb oldalon.

71. PERC VEZET AZ ESZÉK, Bockaj bal oldali szögletét középre fejeli az ötös rövid oldaláról Nejasmic, az érkező MIHAEL ZAPER jobbal a bal alsóba továbbítja a labdát két lépésről, kissé jobbról. 1–0!

69. perc Loncar eléri Mioc 14 méteres lövését becsúszva, nagy mentés a hazai kapu előtt is!

Szűrő helyett szélső, csatár helyett csatár, középpályás helyett középpályás.

68. perc Mato Milos is lemegy a pályáról, Sime Grzan váltja.

64. perc Hiros és Topcagic le, Damjan Bohar és Mirlind Daku be a hazaiaknál.

64. perc Miérez egy csel után ballal 12-ről kapura lőne, de ment előle az utolsó pillanatban Cosic!

Miérez fejesét Mioc jobb combbal hárította nem sokkal a gólvonal előtt. Ismerős Mioc neve? Volt eszéki, a Puskás Akadémiában is játszott kölcsönben.

59. perc Topcagicot ellöki Majstorovic, de nincs második sárga lap, a szabadrúgást ellenben hétről kapura teszi Miérez... ám blokkol egy védő. A szöglet után Loncar és Fiolic is egy-egy vendégjátékost talál el jobbal az ötös előteréből!

58. perc Ivan Roca váltja Basicot a vendégcsapatban.

50. perc Stipe Vulikic kap sárga lapot Miérez bodicsekeléséért, előtte hat méterről a kapus ölébe fejelte a labdát Strkalj.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Petkovic és Viduka le, K.Peric és Turcin be a vendégeknél.

Zoran Lesjak 2015-ben került Eszékre a mai ellenféltől, ma már a ZTE légiósa a védő.

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból:
Filip Jazvic 3
Josip Barisic 2

70 százalékban a hazaiaknál volt a labda, 10 lövés itt, 1 ott. De a tízből csak három tartott a kapu felületére.

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc EZ SINCS BENT, Topcagic sem érti... hat méterről, bevetődve, szép mozdulattal a lécre fejelte Nejasmic pazar beadását.

42. perc Fiolic jobbal 13-ról, nagy helyzetből egy elécsorgó labdát Bagadurba lő!

40. perc Újabb hazai helyzet, Fiolic előretör a jobb oldalon, a 16-osról jobbal kapura lő... a labda a jobb alsó mellett hagyja el az ilyenkor szokásosat.

36. perc Valentino Majstorovic kap sárga lapot belemenésért.

34. perc Miérez 11-ről olyannyira kevéssel fejel a bal felső mellé, hogy a stadionban felhangzott a gólt követő szignál. Fiolic jobbról igen szépen emelt középre, jobbal.

32. perc Miérez lő jobbal a jobb alsó felé 14-ről, fogja vetődve a kapus, de előtte már ő is tehetetlen volt, ám Bockaj jobb oldali szögletét öt méterről a léc fölé fejelte Zaper.

28. perc MELLÉ, Topcagic középről, hat méterről, nagyon magasra ugorva pár centiméterrel téveszti el csak a jobb felső sarkot. Fejjel, Bockaj jobb oldali, jobblábas beívelése után.

Miérez: nem 13-as innentől

24. perc Topcagic körömpasszát Miérez jobbal kissé balról, 21-ről a jobb alsóba rúgná, de vetődve ment a vendégek csapatkapitánya!

22. perc Majdnem, Nejasmic emel az ötösre Topcagic elé, aki a bal alsóba csúsztatná fejjel a labdát, de hatalmasat véd vetődve Subaric.

Bagadur horvát-belga, volt a Fiorentina, a Salernitana, a Benevento, a Brescia játékosa is. És az Eszéké is!

19. perc Ricardo Bagadur kap sárgát, hátulról odarúgott Miéreznek.

Luka Viduka 21 éves, sokszoros U-válogatott szélső.

16. perc Milos nem veszi komolyan Petkovic beadását, az ötös hosszú, azaz jobb sarkáról kapura fejelhet Viduka.

2019 óta hatan igazoltak Eszékről a mostani ellenfélhez, de ma már csak Domagoj Babin az, aki ott is játszik. De ma nem kerettag.

12. perc Hiros ad be jobbról, Miérez éppen csak lemarad a labdáról az ötösön!

66 százalékban a hazaiaknál a labda.

10. perc Skoric ment hatalmasat az ötösön a gólra éhes Strkaj elől, Majstorovic jobblábas, ígéretes beadása után.

8. perc
Hiros labdát szerez a 16-os bal sarka előtt, de borzalmasan rossz a jobblábas lövés, majd Bockaj két bal oldali beadása sem az igazi.

6. perc Hiros passzol Nejasmichoz a 16-os előtt, az első két csel jó, de közbelép aztán Bagadur.

4. perc Subaric kapus szépen lép ki Miérez elé, Zaper emelésére. Zaper és Nejasmic a hazai középpálya tengelyében.

3. perc Letámadnak a hazaiak, még Miérez is kőkeményen odalép az ellennek a 16-os jobb sarkánál.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az ArenaSport3 a sérültek között sorolta fel Kleinheislert.

A hazaiak tiszta kék-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta sötétkékben.

A tegnapelőtti edzés képein nem láttuk Kleinheisler Lászlót.

Egy kis örökmérleg: 26 mérkőzés, 10 eszéki siker és 9 vereség, 41, ill. 33 rúgott góllal.

A hazaiaktól Bralic, V. Jugovic, Karlo Bartolec és Ante Erceg sérült, a vendégektől Patrice Zoungrana és Nue Nreca maródi.

Kleinheisler László 71 percet töltött a pályán. De ma nincs a keretben.

A mérkőzés eseménydúsan indult, Slaven Ivan Krstanovic fejese révén kapufát találta el, majd Kleinheisler ígéretes helyzetből leadott lövését védte a kaproncaiak kapusa. A 22. percben aztán megszerezte a vezetést az Eszék, a bosnyák Amer Hiros éles szögből bombázott a bal felső sarokba. Az első félidő végén Darko Nejasmic fejelt a hazai kapuba, így kétgólos előnnyel vonultak szünetre a vendégek, akik végül ilyen különbséggel nyertek.

Kleinheisler László középpályás sérülés miatt kihagyta az angolok elleni meccset, ám rendbe jött, és múlt vasárnap játszott. A magyar válogatott középpályás az Anglia elleni (1–1) vb-selejtező előtt szenvedett combizomsérülést, ami miatt visszautazott klubjához. Csütörtökön edzett, és a jelek szerint olyannyira javult az állapota, hogy kezdőként játszott a vasárnapi bajnokin.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ESZÉK–DRAGOVOLJAC LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!