1. HNL: győzött az Eszék a Rijeka otthonában

HERMANN DOROTTYAHERMANN DOROTTYA
2022.09.10. 20:30
Kleinheisler ezúttal is fontos szerepet játszott (Fotó: NK Osijek)
Az NK Osijek (Eszék) a HNK Rijeka otthonába látogatott, és 3–0-ra győzött a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 9. fordulójának szombati játéknapján.

HORVÁT 1. HNL
9. FORDULÓ
Rijeka–NK Osijek (Eszék) 0–3 (0–2)

Rijeka, HNK Rijeka Stadion. Vezette: A. Culina
Rijeka
: Labrovic – Grgic (Busjna, 67.), M. Pavlovic (Vlasenko, 33.), Galesic, Vukcevic – Selahi, Liber, Lunetta – D. Pavlovic (Hodza, a szünetben), Obregon, Djuricin (Djouahra, a szünetben). Vezetőedző: Fausto Budicin
Eszék: Ivusic – Caktas (Bakic, 88.), loncar, Cheberko, Leovac – Nejasmic, Barri – Grza, Zaper, Kleinheisler (Hiros, 77.) – Mierez (Drena Beljo, 77.). Mb. edző: Ivica Kulesevic
Gólszerző: Mierez (36.), Caktas (44., 63.)

Már a 25. percben bevette az Eszék a Rijeka kapuját, a gólt azonban a VAR érvénytelenítette. Tíz perccel később aztán szabályosan is betalált a vendégcsapat, Kleinheisler László passzát követően Ramon Mierez lőtt a kapuba (0–1). Az első játékrész utolsó perceiben Grzan beadásából Mijo Caktas fejelt a hálóba, megduplázva az Eszék előnyét (0–2).

A 60. percben Kleinheisler lövése elakadt a blokkban, de két perccel később csapattársa, Caktas megszerezte második gólját, ezzel háromgólosra nőtt az eszékiek előnye (0–3). Simán nyert az Eszék, ezzel az idényben második győzelmét szerezte a horvát bajnokságban.

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés, az Eszéké a három pont

90. perc: Letelt a rendes játékidő, két perc lesz a hosszabbítás.

88. perc: Még egy csere a vendégeknél: Bakic váltotta a duplázó Caktast

84. perc: Beljo került helyzetbe, de a hazai védők a helyükön voltak, nincs újabb gól

77. perc: Kettős csere az Eszéknél: Kleinheisler és Mierez fejezi be, Amer Hiros és Dion Drena Beljo a pályán.

71. perc: Kleinheisler szabadrúgása elment a kapu felett

70. perc: Vlasenko kapott sárgát

67. perc: Újabb csere Grgic helyére érkezett Denis Busnja

62. perc: GÓÓL! Három góllal vezet már az Eszék, Caktas a gólszerző

60. perc: Kleinheisler próbálkozott 16 méterről. de a lövés elakadt a blokkban

55. perc: Adrian Liber kapott sárga lapot.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész

Két csere a hazaiaknál a félidőben: Djuricin és D. Pavlovic helyére Djouahra és Hodza érkezik.

45+6. perc: Véget ért az első félidő

44. perc: GÓÓL! Grzan beadását fejelte a hálóba Caktas, 0–2!

41. perc: Grgic és Djuricin is próbálkozott a hazaiaktól, az elsőt Chebeerko védte, utóbbi a kapufán csattant

36. perc: GÓÓL! Kleinheisler passzolt Miereznek, aki a kapuba lőtt!Most már tényleg vezet az Eszék!

33. perc: Csere a hazaiaknál: Pavlovic helyére jön be Vlasenko

28. perc: A VAR visszanézte a gólt, és érvénytelenítette azt! Maradt a 0–0

25. perc: Caktas szabadrúgását követően Barri lőtt a kapuba, vezet az Eszék!

17. perc: Ismét Kleinheisler próbálkozott, de lövését blokkolták

14. perc: Caktas szögletét Zaper fejelte fölé

9. perc: Pavlovic kapott sárgát

7. perc: Próbálkozott a Rijeka is Obergon és Djuricin révén, de helyén van az Eszék védelme, nem született gól

4. perc: Caktas szögletét követően Zaper próbálkozott, majd Kleinheisler lőtt 20 méterről, de nem találtak be a vendégek, maradt a 0–0.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés

ELŐZMÉNYEK

A horvát első osztályú labdarúgó-bajnokság, a SuperSport HNL 9. fordulójának keretében az NK Osijek a hétvégén a HNK Rijeka otthonába látogat – Horvátország klubfutballjának harmadik és negyedik pillére még úgy is rangadót vív szombaton 18.30 órától, hogy a jelenlegi tizedik fogadja a tabella hatodik helyén álló eszékieket.

Hétfő óta a szlavóniaiak már a mostani, idegenbeli találkozójukra hangolódtak, a regenerációs folyamatok után és a heti edzésmunkát követően az NK Osijek már pénteken útnak indult a következő bajnokijának helyszínére. A két együttes közös vonása, hogy mind a Rijeka, mind az Osijek átesett edzőváltáson az idény elején, az Eszéket vezénylő osztrák Rene Poms mindenesetre bizakodva várja a szombati erőpróbára.

„Készen állunk a Rijeka elleni mérkőzésre – hangzott tömören az eszéki szakvezető prognózisa azon találkozó előtt, mely a bajnokság első felvonását zárja a fehér-kékek számára. – Intenzív héten vagyunk túl a Sibenikkel szembeni meccsünk óta, úgy érzem, kellő energiával felvértezve várjuk a nehéz mérkőzésnek ígérkező kilencven percet. Nem volt egyszerű az előző szezonban sem a Rujevicában, s mindenki tudja, ez különleges párosítás is egyben, reményeink szerint győztesen kerülhetünk ki belőle. Világos elképzeléseink vannak arról, mit is szeretnénk játszani. Tudom, van rajtam is nyomás, de ehhez már a hosszú évek során hozzászokhattam, s ez számomra inkább pozitív töltet, mint teher. Ellenfelünk az új vezetőedzőjével bizonyára még új energiára is tett szert, míg én már lényegében két esztendeje az eszéki klubnál vagyok, s rálátásom volt már eddig is a csapatomra.”

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A RIJEKA–NK OSIJEK LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!