Ezüstérmes lett az Eszék a horvát bajnokságban!

2021.05.11. 19:05
Kleinheisler László ezen a mérkőzésen is nagyon hajtott, egy remekbe szabott gólpasszt adott (Fotó: nk-osijek.hr)
Az Eszék megszerezte a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, az 1. HNL ezüstérmét, miután a 34. fordulóban hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Sibeniket.

HORVÁT 1. HNL
34. FORDULÓ
NK Osijek (Eszék)–Sibenik (Szebenikó) 3–0 (0–0)
Eszék,
Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Vidulin
Eszék:
Ivusic – I. Silva, Guti, Cseberko, M. Jurcevic (Bockaj, 86.) – Kleinheisler (Gyurcsó, 78.), Zaper – Pilj, Ljopa (Bohar, 63.), Santini (J. Vukovic, 78.) – Miérez (Beljo, 86.). Vezetőedző: Nenad Bjelica
Sibenik:
Labrovic – T. Todoroszki, I. Batarelo (Grdic, 83.), K. Bilic, M. Mina – Curic (Mocinic, 67.), M. Bulat – D. Juric (Laca, 84.), Álvaro Martín (Ampem, 61.), Alimi – Carlos Torres (Sz. Szahiti, a szünetben). Vezetőedző: Sergi Escóbar
Gólszerző:
Santini (65.), Miérez (73.), Gyurcsó (90+3.)

Az eszékiek azzal a tudattal léptek pályára a Sibenik ellen, hogy ha nem kapnak ki, akkor máris megszerzik az ezüstérmet (az már korábban eldőlt, hogy a Dinamo Zagreb megvédte a bajnoki címét).

A két csapat előző találkozója igazán emlékezetes lett, villámokkal, áramszünettel és borzalmas horvát lakossági zenével ékes, és a mostani sem sikeredett hétköznapira, ugyanis a VAR elvett egy gólt a hazaiaktól, mondván, Ramón Miérez akadályozta a kapust, noha egy védő lökte őt oda finoman, majd a góllövőlista éllovasa a kapufára lőtt egy büntetőt, a labda pedig a földön fekvő kapus ölébe hullott.

Kleinheisler László kezdett, az első félidőben centiméterekkel lőtt 14-ről a jobb alsó mellé, a pihenőt követően pedig csodásan emelt távolról Ivan Santini elé, a rutinos csatár nem hibázott. Kitámadt a Sibenik, egy gyors támadás végén Ramón Miérez mattolta a vendégvédelmet, ezzel el is dőlt a mérkőzés.

A csapatban az előző fordulóban debütáló Gyurcsó Ádám a hajrában éppen honfitársát váltotta, és ha már beállt, a ráadásban nagyon elegáns gólt pörgetett az ötös bal sarka elől.

Megszerezte tehát az Eszék az ezüstérmet, a klub a történelme legjobb helyezését érte el az 1992-ben rajtolt horvát bajnokságban. Az már korábban kiderült, hogy az Eszék az Európa-konferencialiga második selejtezőkörében szerepelhet.

Az élcsoport: 1. Dinamo Zagreb 78 pont (33 mérk.) – már bajnok, 2. Osijek 71 (34), 3. Gorica 59 (33)

90+4. PERC EZZEL VÉGET IS ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. PERC GYURCSÓ ÁDÁM IS BETALÁL, Bjelo indítását követően az ötös bal sarka elől jobbal elegánsan a kapu közepébe emel, félmagasan. 3–0!

90. perc Gyurcsó passzát Zaper ballal 21-ről nem sokkal vágja a bal alsó mellé.

Három perc a ráadás.

86. perc Jurcevic remekelt, Petar Bockaj váltja, luxuscsere. Miérez le, Dion Beljo be.

83. perc Doni Grdic be, Baratelo le, Ivan Laca pedig Juricot váltja. Előbbi középhátvéd, utóbbi középcsatár.

82. perc Gyurcsó balról, 22-ről a kapushoz lő.

81. perc A Silvát megrúgó Marcos Mina kap sárga lapot.

78. perc Gyurcsó Ádám és Josip Vukovic be, Kleinheisler és Santini le.

73. PERC SAKK-MATT, RAMÓN MIÉREZ lő jobbal, bokából a jobb alsóba az ötösről, középről, Pilj és Bohar ügyes, egyérintős összjátéka után. Eldőlt szerintünk, 2–0!

71. perc Kleinheisler kap nagy tapsot egy szép csel miatt.

67. perc Curic le, Ivan Mocinic be a vendégeknél. Szűrőcsere

65. PERC TÉNYLEG VEZET AZ ESZÉK! Kleinheisler ível távolról fantasztikusan IVAN SANTINIHEZ, aki mellel leveszi a labdát, a kaputól elfelé cselez, visszafelé, de jobbal 15-ről félmagasan a bal sarokba tekeri a labdát! 1–0!

63. perc Ljopának nem ment ma, Damjan Bohar váltja, karmestercsere.

61. perc Martín gyenge volt ma, a ghánai Prince Ampem áll be helyette.

57. PERC RAMON MIÉREZ jobbal a bal oldali kapufára lő, a labda meg a túlsó sarok felé vetődő, a földön fekvő kapus kezébe hullik.

57. perc BÜNTETŐ, Bilic nagyot rúg Santinibe Pilj beadása után az ötös jobb sarkán. Jogos.

55. perc Hopp, Miérez balról jobbal középre lő, Santini és Jurvecic is éppen csak lemarad a labdáról a kapu torkában, majd Pilj két jó csel után ballal tízről eltöri a labdát.

53. perc NINCS BENT, Miérez jobbal kilencről a kapusba lő Bulat hibája és Cseberko nagy passza után.

Sz. Szahiti tervére Emir Szahiti, Gyurcsó egykori hajdukos csapattársa. Az argentin ék, Ignacio Bailone eltiltott.

50. perc Mellé, Santini elcselezi a helyzetét, beadását nem éri el jól Pilj, Kleinheisler jobbal 12-ről kapura lő, de közbelép Mina.

46. perc Kleinheisler pocsékul talál el az ötös jobb sarkán egy Silva-beadást.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Szuad Szahiti be, Torres le.

A koronavírus a transzferpiacra is beteszi mocskos kis csápjait: „Pénteken mindenben megegyeztünk, hétfőn kellett volna találkoznunk Barcelonában Eric Abidallal, megírták már a szerződést is. Péntek este aztán lezárták a határokat, töröltek minden járatot a repülőtéren. A Barca minden folyamatban lévő ügyet megszakított, aztán nemsokára kirúgták Abidalt” – mérgelődött a horvát középpályás, Marko Bulat édesapja. „Apám és nagybátyám Manchesterben már mindenben megegyezett Josep Guardiolával, abban is, hogy kölcsönadnak Belgiumba, de aztán ez is kútba esett. Pedig a Sibenik anyagi gondjait tíz évre megoldottam volna” – tette hozzá a játékos.

Legutóbb nagyon viharos, emlékezetes bajnokit vívott egymással a két csapat.

És bajnok lett így a Dinamo!

A bronzéremre pályázó hazaiak a 49. percben szerzett góllal 1−0-ra győztek, amivel véget vetettek az eszékiek 11 meccses bajnoki veretlenségének.

Az előző fordulóban az első meccsét játszotta az eszéki csapatban a télen szerződ-
tetett Gyurcsó Ádám, de aligha marad neki kedves emlék. Pénteken a Gorica ellen bemutatkozott az NK Osijekben a Hajduk Splittől februárban igazolt Gyurcsó Ádám − a harmincéves szélsőt a szünetben lecserélte Nenad Bjelica vezetőedző.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás. Ez elmegy Todorovszki ápolásával, akinek Zaper lépett oda.

44. perc Kleinheisler kapura lő jobbal 23-ról, középről, a jobb sarok előtt rádől kényelmesen a labdára Labrovic.

40. perc Carlos Torres kap sárga lapot Pilj felvágásáért.

A pályára lépő Batarelo nem azonos az anno a Haladásban és a Balmazújvárosban is légióskodó Ante Batarelóval.

34. perc Bulat mérgében csodásan emel balra Mina elé, aki az ötös bal sarka elől ballal a hazai kapust találja telibe a labdával!

33. perc A csapatkapitány Marko Bulat is ezt reklamálja, és nem is hiába, nem is nyom nélkül! Kap egy sárga lapot...

31. perc Michal Zaper kap sárga lapot egy kemény belépőért, ápolás. Martín akkorát kapott, még piros lap is lehet...

ÉS NEM GÓL A GÓL! Nema pogotka, ez az megfellebbezhetetlen ítélet.

És alighanem ezt vizsgálja a VAR... Nem, Miérez állt a kapus elé, nagyon közel. Mondjuk egy védő lökte oda.

27. PERC ÉS ITT A GÓL, ZAPER a bal alsóba fejeli kissé balról, tíz méterről Jurcevic bal oldali szögletét. Egy ember menthetett volna: Kleinheisler, aki jó értékkel elugrott a labda és a kapus elől.

26. perc Alimi megy hátra, hogy blokkolja Jurcevic 23 méteres bombáját, szögletre.

A vendégek nagy hiányzója. Gordon Schildenfeld neve nem véletlenül lehet ismerős: a 35 éves bekk 29-szeres válogatott, játszott a Besiktasban, az Eintracht Frankfurtban és a Dinamo Moszkvában is, a válogatottal két Eb-n és egy vébén is megfordult.

A hazaiaktól Danijel Loncar, Merveil Ndockyt és Ante Erceg maródi.

20. perc Silva 20 méteres lövése és Guti tízméteres fejese sem az igazi.

18. perc Silva jobb oldali beadását Pilja jobbal, kapásból nem sokkal lő a léc fölé, majd Zaper beadását Kleinheisler jobbal hétről a keresztező Bulatba pazarolja!

16. perc Torres nagyot rúg az őt kicselező magyar fiúba, sárga lap nincs. Gyurcsó ma is kispados.

15. perc És egy remek lövés Kleinheislertől, ballal, 14-ről, középről centiméterekkel lő a jobb aló mellé!

14. perc Remek idő, hazai mezőnyfölény.

A hazai Marko Bulat tesvére, a most 45 éves Ivan Bulat egykoron megfordult mind a két klubban.

11. perc Kleinheisler remekül húzza meg a bal szélt, ballal középre ad, laposan, Pilj ki tudja, mire vár, Bulat kocogva megelőzi őt.

8. perc Pilj lő jobbal kapura kissé jobbról, 21 méterről. Vetődve fogja a labdát a Hajduk-nevelés kapus, Labrovic.

4. perc Kleinheisler ívelése a kapusé.

Előbbi az Eszék kölcsönjátékosa...

2. perc Todorovszki és Zaper összerúg, ápolás.

1. perc Miérez megindul a balon, de szereli könnyedén Batarelo.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek narancssárga mezben és fehér nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 49 mérkőzés, 11 sibenikes és 14 osijekes sikerrel, 45, ill. 81 rúgott góllal.

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból:
Vedran Niksic 4
Ermin Zec 4
Josip Barisic 4
Ivo Smoje 3
Ivan Fustar 2

Az Osijek és a Sibenik már három bajnokit játszott az idényben, eddig mindhármat az eszékiek nyerték meg, a legutóbbin Kleinheisler László góllal vette ki részét a 4–0-s győzelemből.

Három fordulóval a vége előtt az eszékieknek még egy pontot kell szerezniük ahhoz, hogy a Gorica eredményeitől függetlenül ezüstérmesek legyenek. Ez azt is jelentené, hogy a csapat történelme legjobb helyezését éri el az 1992-ben rajtolt horvát bajnokságban. Az biztos, hogy Kleinheisler László és Gyurcsó Ádám együttese az Európa-konferencialiga második selejtezőkörében szerepelhet.

Az eszékieknek egy pontot kell szerezniük ahhoz, hogy biztosan másodikok legyenek.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ESZÉK–SIBENIK LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!