Kikapott az Eszék Zágrábban a nagy rangadón

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.02.13. 17:25
Nem ment ma Kleinheisleréknek (Fotó: NK Osijek – archív)
A címvédő és listavezető Dinamo Zagreb hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Eszéket az 1. HNL 21. fordulójának nagy rangadóján.

Dinamo:
Livakovic – Risztovszki, Lauritsen, Theophile-Catherine, Gvardiol – Franjic (Stojanovic, 81.), Ademi – Ivanusec, Majer (Atiemwen, 67.), Orsic (D. Peric, 90+4.) – B. Petkovic. Vezetőedző: Zoran Mamic
Eszék: Ivusic – Igor, Skoric, Loncar (Gutieri, 88.), Milos – Vukovic (Jugovic, 62.), Brlek (Lopa, 88.) – Bockaj (Pilj, 80.), Kleinheisler (A. Erceg, 80.), Bohar – Mierez. Vezetőedző: Nenad Bjelica
Gólszerző: Orsic (14.)
Kiállítva: Risztovszki (77.)

A címvédő és listavezető Dinamo Zagreb legyőzésére készült az eszéki csapat, amely jó formában várta a rangadót, hiszen az előző öt fordulóban mindig nyerni tudott, ráadásul azzal a tudattal utazott el Zágrábba, hogy ha győz, átveszi a vezetést a bajnokságban!

Természetesen kezdett Kleinheisler László, aki karmesterként szerepelt az öttagú középpályán, az egy szem ék, Ramón Mierez mögött. Az első félidőben egy-egy helyzetet alakított ki saját magának a két csapat, Mislav Orsic nem sokkal lőtt a bal felső sarok mellé az ötös bal sarka elől, majd Damjan Bohar kissé közelebbről nem tudott a hazai kapuba találni.

Mégis a Dinamo tért előnnyel pihenőre, ugyanis az eszéki védő, Igor egy pocsék levétellel ziccerbe hozta Mislav Orsicot, aki köszönte szépen, és a bal alsóba lőtt.

Kleinheisler két pontatlan lövéssel vétette észre magát az első félidőben, a másodikban pedig kiharcolt egy büntetőt, de végül ezt visszavonatta a VAR, ugyanis egyik társa lesen volt a támadás elején. A balszerencsére így sem panaszkodhatott az Eszék, hiszen a hazaiak kétszer is kapufára lőttek, Bruno Petkovic lövését pedig a bal alsó előtt elérte az egyik visszafutó védő.

Izgalmas lett a hajrá, mert emberelőnybe került az Eszék, majd a hazaiak vezetőedzője, Zoran Mamic is piros lapot kapott reklamálásai miatt, de a 11 perces ráadás sem volt elegendő egy vendéggólhoz.

Igaz, a 97. percben csak a VAR mentette meg a hazaiakat egy kezezés után, majd a 100. percben Bohar ziccerben ismét rosszul célzott…

BJELICA: TUDUNK JOBBAN IS TELJESÍTENI

„Két ellentétes félidőt hozott a mérkőzés, az elsőben a Dinamo, a másodikban mi voltunk a sokkal jobbak – nyilatkozta a meccs után Nenad Bjelica, az Eszék szakvezetője.– Minden elismerésem Dominik Livakovicnak, néhány alkalommal fantasztikusan hárított. Csapatom jól játszott, de a támadó fázisban nem voltunk kellően koncentráltak. Gratulálok a Dinamónak a győzelméhez.”

„Nem is olyan rég még nyolc pontos hátrányban voltunk a zágrábiakkal szemben, most háromra vagyunk tőlük, így még semmi nem dőlt el – folytatta Bjelica. – Biztos vagyok abban, hogy tudunk még jobban is teljesíteni. Nehéz a Dinamo ellen játszani, egy olyan csapat ellen, mely az elmúlt napokban is eurómilliókat költhetett, mi viszont nullát. Bízom abban, hogy az eszéki szív képes legyőzni a Dinamo anyagi hátterét. Persze, még mi is szeretnénk igazolni, mondjuk szélsőt is, de nem hatalmas ráfordítással. Nem szeretnénk a forrásainkat pazarolni.”
POLGÁR LÁSZLÓ

90+12. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+11. perc Mégsem, mert HELYZET, az ötös jobb sarka elől jobbal kapura lő Mierez emelésével Bohar.

90+10. perc Ljopa jobbal a bal felső mellé emel 20-ról. Ezzel vége is lesz...

90+7. percGutieri kiharcol egy szabadrúgást a tizenhatos előtt, előtte a brazil védő 13 méteres lövésénél TC kezezett, a VAR szerint nem szándékosan.

90+4. perc Orsic le, Dino Peric be.

90+2. perc Gutieri nagyot rúg Petkovicba, sárga lap neki is. Meg egy kis lökdösődés.

90+1. perc Sárga lap Bruno Petkovicnak szabadrúgás előtti lökdösődésért. A beadás aztán rossz.

Hét perc a ráadás.

89. perc Ramón Mierez kap sárga lapot, műesésért.

88. perc Brlek és Loncar le, Dmitro Ljopa és Gutieri be a vendégeknél.

87. perc Mierez lövését blokkolják, a VAR szerint nem kézzel.

83. perc Zoran Mamic mester is kap egy piros lapot.

81. perc Franjic le, Petar Stojanovic be a hazaiaknál.

80. perc Bockaj és Kleinheisler le, Marin Pilj és Ante Erceg be. Csere posztra.

79. perc Orsic tízről jobbal a bal sarok mellé emel, kissé balról, de nagy helyzetből.

77. perc Azaz PIROS!

77. perc Sztefan Risztovszki ellöki a balon Mierezt, második sárga lap!

76. perc Petkovic fejel Orsic beadása után Ademi elé, aki nem mer lőni ballal hétről, majd Gvardiol beadását Petkovic ballal hétről ellövi a kapus mellett is, de ment a gólvonalon Skoric!

74. perc Petar Bockaj ellöki Gvardiolt, rálép a kezére is, sárga lap.

72. perc Sztefan Risztovszi lerántja a meginduló magyar fiút, sárga lap neki is.

71. perc Kleinheisler nem sokkal lő a bal alsó mellé 17-ről.

70. perc Kleinheisler László kap sárga lapot Petkovic letalpalásáért.

67. perc Iyayi Atiemwen be, Majer le a hazaiaknál. Karmester helyett szélső. Nigériai.

Meghúzódott a hazai kapus, ápolás.

64. perc Bockaj az ötös bal sarka elől, 12 méterről ballal a léc alá lóne, de ismét véd a kapus.

63. perc Helyzet, Loncar ötméteres fejesét kihalássza a jobb alsó sarok elől a hazai kapus, őrületes nagy vetődéssel. Bockaj adott be balról.

62. perc Vedran Jugovic be, Vukovic le a vendégeknél. Szűrőcsere.

59. perc KAPUFA, Ademi kissé balról, 13 méterről a bal oldali kapufa tövére lő, nagy védelmi hiba után.

59. perc Petkovic passzol jobbról a kapura törő Majer elé, de kicsit hosszan, kirepül a kapujából Ivusic!

55. perc NEM BÜNTETŐ, Mierez lesről indult, bizony. A partjelző nem vette észre, centimétereken múlott, szó szerint.

52. perc BÜNTETŐ, Franjic letalpalja Kleinheislert, de már a 16-oson belül, Mierez bal oldali beadását követően. JOGOS! És fölösleges is, a magyar fiú aligha tudott volna lőni, olyan messziről nyúlt ő is a labdáért. De a VAR is megnézi.

50. perc Kleinheisler nagyot kap Franjictól, akit oda-vissza kicselezett. Ápolás.

48. perc KAPUFA! Majer passzát kissé jobbról, 12-ről Ivanusec a jobb oldali kapufa tövére vágja, a labda a földön fekvő, korábban elvetődő Ivusic kapus kezébe pattan!

47. perc Ademi csk.-hoz méltó módon kihúzza Petkovicot, akiben benneszorult a levegő egy ütközést követően.

46. PERC FOLYTATJUK!

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból
el-Arbi Hillel Szudani 7
Duje Cop 6
Junior Fernandes 5
Sammir 5
Ángelo Henríquez 4

AJÁNLÓ. Az áttörés határán – Bodnár Zalán jegyzete.

Gyönyörű és fontos gólt lőtt a Hajduk Split kapujába Kleinheisler László, aki eszéki csapatával újabb nagy skalpra, a Dinamóéra vágyik. A MAGYAR JÁTÉKOSSAL KÉSZÍTETT INTERJÚT ITT OLVASHATJA!

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Nincs bent, Bockaj remek passzát Bohar az ötösről jobbal a léc alá tenné, de véd a hazai kapus! Ráadásul beleírt még a keresztező TC is, dupla bravúr Livakovictól!

Ha már Kína: a védő Ante Majstorovic 3.31 millió euróért távozott oda Eszékről!

42. perc Bockaj távolija távolról sem veszélyes. Bockaj jobb oldali szabadrúgása kapuscsemege aztán.

36. perc Kleinheisler lő jobbal 17-ről Risztovszki hibája után TC-be! Helyzet volt, nem kicsi, de remekül helyezkedett a martinique-i védő. Kévin Théophile-Catherine a Rennes, a Cardiff City és a St.-Étienne egykori profija.

Nincs ott a vendégek kispadján Ivan Santini, akit a napokban igazoltak Kínából, az ötszörös válogatott támadót a Csinagszu Szuning ingyen engedte el. Tavalyelőtt még ötmillió eurót fizetett érte az Anderlechtnek érte volt csapata.

35. perc Skoric ment szép becsúszással a balon Orsic elől.

33. perc A hazai mester, Zoran Mamic kap sárga lapot, mert sárga lapot reklamált a TC-t buktató Bockajnak.

31. perc Szép támadás, Orsic beadását Ivanusec jobbal 12-ről a jobb alsóba tenné, de hatalmasat véd a kapus, Ivusic. Vetődve.

27. perc A Lauritsent felrúgó Josip Vukovic kap sárga lapot, ápolás.

25. perc Kleinheisler ballal 24-ről a bal alsó felé lő, de vetődnie sem kell a labda megöleléséhez Livakovicnak.

23. perc Majer indítása hosszú Orsicnak, aki nagyon hajt, hogy bedobásra rúgja a labdát.

21. perc MELLÉ, most Petkovic előtt egyszerűen elesik Vukovic, a beadást Orsic jobbal milliméterekkel teszi a bal felső sarok mellé, kissé balról, 14-ről.

19. perc Továbbra is egyenrangú fél a mezőnyben az Eszék, most többet is támad, de nagyon keményen, oda-odarúgva védekezik a házigazda.

14. PERC VEZET A DINAMO! Petkovic jobbról a 16-osra emel a vendégvédőnek, Igornak, aki meglepő módon leveszi a labdát MISLAV ORSICNAK, aki jobbal a bal alsóba lő középről, 13 méterről. Skoric már hiába repült jobbról a szélső lábára: 1–0!

10. perc Bockaj okosan visszagurít, de a 15 méteres Skoric-lövést blokkolják.

9. perc Majer most lábat talál, Kleinheislerét. Bockaj jobb oldali beadását kifejeli Mierezék elől TC. Korner.

6. perc Majer fejen rúgja passz közben Mierezt, szabadrúgás.

5. perc Ademi beadását blokkolja a bal alsó előtt Skoric, korner. A beadást jócskán a léc fölé fejeli 14-ről Vukovic mellett Gvardiol, aki nagyot esik közben a hazai szűrőn... kirúgás. A VAR szerint is.

3. perc Ademi ad be jobbról jobbal, Petkovic lefejeli a labdát Majernek, akit elnyomnak a védők az ötös előterében.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek fekete-sárga mezben és fekete nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 98 találkozó, 66 dinamós és 10 eszéki sikerrel, 205, ill. 72 rúgott góllal.

Az élcsoport: 1. Dinamo Zagreb 45 pont, 2. NK Osijek 45, 3. Gorica 36

Az Eszék öt forduló óta nyerésben van, ebben az időszakban még gólt sem kapott, szombati győzelmével átvenné a vezetést a bajnokságban.

„A legfontosabb, hogy úgy nyújtsuk a legjobbat, hogy közben tisztában vagyunk azzal, ez is egy olyan találkozó, melyen csupán három pontot oszthatnak a győztesnek, így ezzel még nem lehet bajnokságot nyerni. Meg kell legyen bennünk a kellő agresszivitás és fejben nagyon ott kell lennünk a Maksimir-stadion gyepén. Tudjuk, hogy az ellenfelünk remek csapat, amelyet kiváló játékosok alkotnak. Nem azt mondom, hogy számomra nem lesz egyedi töltete a mérkőzésnek, de ezt most félre kell tennünk.”

A zágrábiakkal korábban két bajnoki címet szerző tréner hangsúlyozta, fontos győzelmet arattak a múlt héten a Hajduk Splittel szemben (2–0), és nekünk különösen örömteli, hogy az első gólt a magyar válogatott Kleinheisler László lőtte. „Győztes rangadó után mindig jó újra munkába állni – folytatta a 49 éves szakember. – Egymás után következnek a nagy meccsek, a Hajduk Split után a Dinamo Zagrebbel csapunk össze, majd fogadjuk a Rijekát. Fontos mérkőzés a szombati, természetesen nyerni akarunk, ám a győztesnek itt is csak három pontot adnak, márpedig ennyivel még nem lehet bajnokságot nyerni.”

„A korlátozások ellenére is alig tudok úgy kimenni az utcára, hogy ne szólítanának meg az emberek, ne kívánnának sok sikert – mondta az eszéki csapat sajtótájékoztatóján Nenad Bjelica vezetőedző. – Tudjuk, mennyit jelentene Eszéknek, ha nemcsak ezen a meccsen, hanem a bajnokságban is felül tudnánk kerekedni a Dinamón.”

A címvédő és listavezető Dinamo Zagreb legyőzésére készül szombaton az NK Osijek, ha sikerrel jár, átveszi a vezetést a tabellán. Az év egyik legfontosabb mérkőzése előtt áll a horvát élvonalban második helyezett NK Osijek, amely jó formában és elszántan várja a címvédő és listavezető Dinamo Zagreb elleni szombati idegenbeli csúcsrangadót.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A DINAMO ZÁGRÁB–ESZÉK LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!