Videó: ma egy éve varázsolt Münchenben a magyar válogatott

B. D. K.B. D. K.
2022.06.23. 11:27
Ma egy éve, hogy a magyar labdarúgó-válogatott kétszer is vezetett, végül 2–2-es döntetlent játszott Németországgal az Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában Münchenben. A pontosztozkodás a 2014-es világbajnok számára továbbjutást ért, míg a mieink két ponttal, emelt fővel búcsúztak a tornától.

A vezetésünk utáni pillanatok!

A továbbjutás nem sikerült, de a szurkolók büszkén énekelték a Himnuszt.

A magyar válogatott Szalai Ádám góljával már a 11. percben megszerezte a vezetést. A szünetben is vezettünk, a második félidő közepén Kai Havertz fejesével egyenlítettek a németek. A középkezdés után azonban rögtön ismét előnybe kerültünk, Schäfer András két védő szorításában, a kirohanó Manuel Neuert megelőzve 13 méterről juttatta a labdát a kapuba. A 84. percben viszont Leon Goretza révén másodszor is egyenlített a német csapat, s mivel újabb gól már nem esett, a hazaiak örülhettek, mert a döntetlennel továbbjutottak (2–2). A mieink a halálcsoportnak kikiáltott kvartettben két pontot is szereztek, de sajnos ez nem ért továbbjutást.

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!