Bolla Bendegúz meghívót kapott a magyar válogatottba (Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap)

 

Botka Endre kezdőként lépett pályára a Ferencváros vasárnapi, ZTE elleni bajnokiján, a 31. percben azonban kiállították. Az MLSZ beszámolója szerint a hátvéd megsérült, Marco Rossi ezért egy újoncot, a Mol Fehérvár Budafok elleni mérkőzését végigjátszó Bolla Bendegúzt hívta be a keretbe.

A 20 éves jobbhátvéd a hatodik olyan játékos a jelenlegi keretben, aki még nem lépett pályára a felnőttválogatottban.

Továbbá az MLSZ hétfőn azt is közölte, hogy a Korhut Mihály helyére vasárnap behívott Hangya Szilveszter is megsérült a hétvégén, így kikerült a keretből. A Mol Fehérvár védőjének helyére nem hívott meg mást a válogatott szövetségi kapitánya.

Card

Card

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: Dibusz Dénes 
(Ferencváros), Gulácsi Péter (RB Leipzig – Németország), Kovácsik Ádám (Mol Fehérvár FC)
Védők: Bese Barnabás (OH Leuven – Belgium), Bolla Bendegúz (Mol Fehérvár), Fiola Attila (Mol Fehérvár FC), Kecskés Ákos (FC Lugano – Svájc), Lang Ádám (Omonia Nicosia – Ciprus), Willi Orbán (RB Leipzig – Németország), Szalai Attila (Apollon – Ciprus)
Középpályások: Cseri Tamás (Mezőkövesd), Holender Filip (FC Lugano – Svájc), Kalmár Zsolt (Dunaszerdahelyi AC – Szlovákia), Nagy Ádám (Bristol City – Anglia), Pátkai Máté (Mol Fehérvár), Schäfer András (Dunaszerdahelyi AC – Szlovákia), Sigér Dávid (Ferencváros), Szoboszlai Dominik (Red Bull Salzburg – Ausztria)
Támadók: Babati Benjámin (ZTE FC), Nikolics Nemanja (Mol Fehérvár FC), Sallai Roland (Freiburg – Németország), Simon Krisztián (Újpest FC), Szalai Ádám (Mainz – Németország), Szőke Adrián (Heracles Almelo – Hollandia)  

A MAGYAR VÁLOGATOTT ŐSZI PROGRAMJA
NEMZETEK LIGÁJA (2020–2021)
Szeptember 3., 20.45:
Törökország–Magyarország
Szeptember 6., 18.00: Magyarország–Oroszország
Október 11., 20.45: Szerbia–Magyarország
Október 14., 20.45: Oroszország–Magyarország
November 15., 20.45: Magyarország–Szerbia
November 18., 20.45:
Magyarország–Törökország

EB-PÓTSELEJTEZŐ, NL-RÁJÁTSZÁS, A-LIGA (2018–2019-es kiírás)
Október 8.

Időpont később: Bulgária–Magyarország
November 12.
Időpont később:
Bulgária/Magyarország–Izland/Románia