Hiába a háromgólos előny, ikszelt az U21-es válogatott

H. D.H. D.
2020.09.07. 14:50
A magyar U21-es labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen a triplázó Bíró Bence vezérletével három góllal is vezetett, de 3–3-as döntetlent játszott a szlovén korosztályos nemzeti csapattal Szombathelyen.
Bíró Bence (9) triplázott, a mérkőzést azonban nem sikerült megnyernünk (Fotó: Török Attila) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

U21-ES VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–SZLOVÉNIA 3–3 (2–0)

Szombathely, Haladás Stadion, zárt kapuk mögött. Vezeti: Szilasi
Magyarország:Demjén – Hinora, Balogh B., Nagy Zs., Gergényi – Hidi M. S. – Szánthó (Németh A., 78.), Mezei, Palincsár (Kiss B., 82.), Schön – Bíró B. Szövetségi edző: Gera Zoltán
Gólszerző: Bíró B. (12., 34., 55. – az elsőt 11-esből), ill. Medved (69. – 11-esből), Horvat (76.), Matko (79.)
Kiállítva: Medved (85.)

Közel kilenc hónapos kihagyás után készült ismét együtt az U21-es válogatott, amely a Szlovénia elleni zárt kapus felkészülési mérkőzéssel zárta az összetartását. Mind a két csapat a – jelen állása szerint – 2021 márciusában esedékes korosztályos Európa-bajnokságra készül, mint társházigazda.

A magyar csapatnál több hiányzó is volt: Gera Zoltán nem számolhatott az ezúttal az A-válogatottnál számításba vett Szalai Attilára, Schäfer Andrásra és Szőke Adriánra, továbbá a múlt hét pénteken bepótolt Kisvárda–Puskás Akadémia bajnokin érdekelt csapatokból egyetlen fiatal sem kapott meghívót, valamint a Honvéd és a Budafok játékosai a két klubnál regisztrált pozitív koronavírustesztek miatt nem voltak ott a keretben.

A kezdőcsapatban öt MTK-játékos is helyet kapott, s főszereplésükkel negyedórára sem volt szükség, hogy vezetést szerezzünk: Bíró Bence harcolt ki egy tizenegyest, majd ellentmondást nem tűrően értékesítette is azt. 1–0

Security Check Required

Tíz perccel később Mezei Szabolcs lövése után a léc kisegítette a vendégeket, a 34. percben azonban már nem volt menekvés: egy szépen felépített támadás végén, Palincsár Martin beadása után Bíró Bence lőtte a kapuba a labdát. 2–0

A fordulás után sem kellett várni sokat az újabb magyar gólra, egy védelmi hibát kihasználva Schön Szabolcs lépett ki, beadása utánBíró Bence szerezte meg saját maga és csapata harmadik gólját. 3–0

15 perccel később szinte a semmiből szépítettek a szlovénok, Zan Medved értékesített magabiztosan egy büntetőt (3–1). És ha egy üzlet beindul… Hét perccel később Tomi Horvat lőtte ki a tizenhatosunk előteréből a bal alsót (3–2), újabb három perc elteltével pedig a lesgyanús helyzetből kiugró Aljosa Matko egyenlített. 3–3

A hajrában már nem született újabb gól, 3–3-as döntetlennel zárult a mérkőzés, így Gera Zoltán irányításával még mindig nyeretlen az U21-es válogatott.

Hazudnék, ha azt mondanám, nem zavar, hogy még nem nyertünk – Gera

Magyar fiatal a Parma első csapatánál – „Rajtam múlik, ott tudok-e maradni”

MÁSODIK FÉLIDŐ

93. perc: Véget ért a mérkőzés.

90. perc: Három perc a ráadás.

85. perc: PIROS LAP! Emberelőnybe kerültünk, miután Medved megkapta a második sárga lapját is.

82. perc: Cseréltünk, Kiss Bence váltotta Palincsárt.

81. perc: Petrovic sárgult be.

79. perc: GÓL! EZ IS BENT VAN, EGYENLÍTETTEK A SZLOVÉNOK! Lesgyanús helyzetből Aljosa Matko ugrott ki, majd magabiztosan értékesítette is a ziccert. 3–3

78. perc: LÉC! Petrovic 17 méterről tüzelt, a labda azonban kifelé pattant a lécről.

78. perc: Cserélt Gera Zoltán, Szánthó helyére Németh András állt be.

76. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK SZLOVÉN-TALÁLAT! Egy háromszögezés végén Tomi Horvat vette át a labdát, majd 20 méterről ballal kilőtte a bal alsót. 3–2

74. perc: Mezei 23 méterről a a kapu fölé lőtte a labdát.

72. perc: Medved sárgult be, Baloghot rúgta fel hátulról.

69. perc: GÓL! SZÉPÍTETTEK A SZLOVÉNOK!Zan Medved állt a labda mögé, és jobbal a bal alsó sarokba gurított. Demjén a másik sarok felé vetődött, nem volt esélye. 3–1

68. perc: Tizenegyest kaptak a szlovénok! Hidi M. mellett esett el Matko.

67. perc: Szánthó jobbról húzott befelé, majd ballal laposan lőtt, Vekic azonban szögletre nyomta a bal alsó sarok felé tartó labdát.

65. perc: Horvat lövését Mezei blokkolta becsúszva.

55. perc: GÓÓÓL! OTT A HARMADIK! Egymás után kétszer adta el a labdát a szlovén csapat, így a bal oldalon Schön léphetett ki, beadása után pedig Bíró Bence jobb belsővel, két méterről az üres kapuba lőtt. 3–0

49. perc: Védés! Schön félfordulatból lőtt a tizenhatos vonaláról, de Vekic egy nagy vetődés után védett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Gera Zoltán nem cserélt, a szlovénok négyet is.

Bíró Bence duplázott az első félidőben (Fotó: Török Attila)

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 2–0-ra vezetünk.

38. perc: Schön sárgult be, miután egy hátulról érkező becsúszást követően a labda mellett Kryeziu lábát is eltalálta.

34. perc: GÓÓÓL! OTT A MÁSODIK! Egy újabb tetszetős támadás végén Palincsár jobbról laposan tette középre a labdát, amelyet a védőjét megelőző Bíró Bence jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. A kapus belekapott a labdába, de védeni nem tudott. 2–0

33. perc: Celar próbálkozott szabadrúgásból, de nem találta el a kaput.

26. perc: LÉC! Egy remek támadás végén Mezei és Szánthó kényszerítőzött, végül előbbi lőtt jobbal, a labda azonban a keresztlécről kifelé pattant.

25. perc: Egy kapu előtti kavarodás végén Gorenc küldte félfordulatból jóval a kapunk fölé a labdát.

14. perc: Védés! Hinora jobb oldali beadása után Bíró jobb belsővel kapásból a bal alsót vette célba, Vekic azonban szögletre tudta nyomni a labdát.

Bíró Bence a tizenegyes elvégzésének pillanatában (Fotó: Török Attila)

12. perc: GÓÓÓL! VEZETÉST SZEREZTÜNK! A sértett, Bíró Bence állt a labda mögé, és jobb belsővel a bal felső sarokba bombázott. A kapusnak esélye sem volt a védésre. 1–0

11. perc: Tizenegyest kaptunk! Sostaric buktatta a tizenhatoson belül Bírót.

7. perc: Egy hosszú indítás után Szánthó startolt rá a labdára, de a kapujából kilépő Vekic megszerezte előle.

A magyar kezdőcsapat (Fotó: Nagy-Pál Tamás)

A szlovénok fehér, a mieink piros mezben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a szlovénok indították útjára a labdát.

A játékosok már a pályán, jönnek a himnuszok.

(Fotó: Török Attila)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Szlovénia U21-es felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

Card

ELŐZMÉNYEK

Pályakezdő edzőként alighanem kellemesebb első esztendőt is el tudott volna képzelni Gera Zoltán. Az U21-es válogatott szövetségi edzője tavaly augusztusban hirdetett először keretet, majd az év hátralévő részében hat barátságos mérkőzést (két döntetlen és négy vereség volt a mérleg) játszott a 2021-es magyar és szlovén közös rendezésű U21-es Európa-bajnokságra készülő csapatával (társrendezőként a magyar válogatott automatikus résztvevője a tornának), ám a vírushelyzet keresztülhúzta a további terveket. Bár az előzetes program szerint idén márciusban is találkozott volna a keret, a járványhelyzet miatt az összetartást és a betervezett felkészülési meccseket is törölték, így a tavaly novemberi Ausztria elleni barátságos találkozó (0–1) óta egyetlen lehetőség sem adódott a közös gyakorlásra – egészen mostanáig. A keret majd' kilenc hónapos kihagyás után, augusztus 30-án találkozott ismét Telkiben, az összetartás a hétfőn Szombathelyen rendezendő, Szlovénia elleni zárt kapus felkészülési mérkőzéssel zárul.

Az idő azonban szorítja a kontinenstornára készülő együttest, a vírushelyzet a menetrendet is átírta. Eredetileg június 13. és 27. között rendezték volna az Eb-t, ám az Európai Labdarúgó-szövetség előrébb hozta az eseményt, így a csoportmeccseket március 24. és 31. között játsszák. Gera Zoltánnak addigra kellene ütőképes együttest gyúrnia a fiatalokból, ám a mostani összetartás sem ment zökkenőmentesen. Mivel múlt hét pénteken pótolták az elhalasztott Kisvárda–Puskás Akadémia bajnokit, a két együttesből egyetlen fiatal sem kapott meghívót, míg a Honvéd és a Budafok játékosaira a két klubnál regisztrált pozitív koronavírusteszt miatt nem számíthatott. Az már jóval örömtelibb esemény, hogy Szalai Attila, Schäfer András és Szőke Adrián az A-válogatott meghívója miatt hiányzott, ám a Szlovénia elleni meccs előtt így sincs könnyű helyzetben a pénteki sajtótájékoztatón a nehézségek ellenére is a pozitívumokra koncentráló Gera Zoltán. A korábbi válogatott középpályás elmondta, elégedett a behívott játékosok teljesítményével, a fő feladatnak a támadásvezetés fejlesztését és az átmenetek felgyorsítását tartja. Nem mellékesen ezúttal több olyan játékossal dolgozhat együtt, akik rendszeresen lehetőséget kapnak élvonalbeli klubjaikban: Demjén Patrik (ZTE), Nagy Zsombor, Mezei Szabolcs vagy a bajnokságot remek formában kezdő Schön Szabolcs (valamennyi MTK) formájára építhet a szakmai stáb.

Tavaly októberben egyébként Celjében már találkozott egymással a két csapat, akkor egy büntetőből szerzett góllal a vetélytárs nyert. Hétfőn „egyenlíthet” a magyar csapat, és nem mellékesen megszerezheti első győzelmét Gera Zoltánnal a kispadon.

„Sajnos az elmúlt fél évben edzéseket nem vezényelhettünk, de volt időm képezni magamat, a futballal foglalkozni és visszanézni a meccseinket– mondta péntek délelőtt a Telki edzőközpontban rendezett sajtótájékoztatón az U21-es válogatott szövetségi edzője,Gera Zoltán.– A megváltozott időpont nem lehet kifogás, de nyilván jobban örültünk volna, ha júniusban rendezik az Európa-bajnokságot, és hosszabb felkészülést követően állunk »rajthoz«. Így viszont a bajnoki menetrendből kell majd beesni az Eb-re, persze az ellenfeleknek ugyanezzel a problémával kell szembenézniük. Ráadásul nagyon kiszámíthatatlan, mennyi idő jut a további összetartásokra. Októberre és novemberre egyaránt egy nemzetközi felkészülési meccset szerveztünk le, emellett élvonalbeli klubokkal szeretnénk edzőmeccseket játszani, ám fontos lenne, hogy januárban és februárban is találkozzon a keret.”

„Nagyon nehezen találtunk ellenfelet, a hétfői vetélytárs ráadásul nem olyan stílusban futballozik, mint amilyet az Európa-bajnokságra kijutó ellenfeleinktől várhatunk. A szlovénok nagyon mélyen védekeznek, többnyire nyolc-tíz játékos helyezkedik a labda mögött, és a felívelések után próbálják begyűjteni a labdákat.”

AZ U21-ES VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok:
Demjén Patrik (Zalaegerszegi TE FC), Kovács Péter (Budaörs)
Védők:Balogh Botond (Parma – Olaszország), Gergényi Bence (Zalaegerszegi TE FC), Hinora Kristóf (Vasas FC), Nagy Zsombor (MTK Budapest), Szűcs Kornél (Diósgyőri VTK/Kazincbarcika), Tóth Bence (Vasas FC), Zeke Márió (Mol Fehérvár FC)
Középpályások:Hidi M. Sándor (Vasas FC), Kiss Bence (Szombathelyi Haladás), Kleisz Márk (Vasas FC), Mezei Szabolcs (MTK Budapest), Palincsár Martin (MTK Budapest)
Támadók:Bíró Bence (MTK Budapest), Dragóner Filip (Zalaegerszegi TE FC), Schön Szabolcs (MTK Budapest), Szánthó Regő (Zalaegerszegi TE FC), Németh András (KRC Genk II – Belgium)