U21-es válogatott: újabb vereség Izraeltől

JUDI ÁDÁM (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)JUDI ÁDÁM (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.11.16. 18:30
Szánthó harca a védőkkel (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld, archív)
A magyar U21-es válogatott 3–0-ra kikapott idegenben Izraeltől, ezzel gyakorlatilag elszállt a remény arra, hogy Gera Zoltán csapata kijusson a korosztályos Európa-bajnokságra.

U21-ES EB-SELEJTEZŐ
Izrael–Magyarország 3–0 (1–0)

Petah Tikva, HaMosava, 500 néző. Vezette: Kozik (ukrán)
Izrael: Nir On – Dzsaber, Morgan, Blorian, Kohen, Davida (Bilevi, 59.) – Arad (Szade, 69.), Zargari, Sahar, Gendelman (Zaszno, 78.) – Buganim (Azulai, 68.). Szövetségi edző: Alon Hazan
Magyarország: Hegyi K. – Varju, Balogh Bo., Mocsi, Kerkez (Csontos, 71.) – Huszti A. (Bukta, 55.), Csongvai, Baráth P. (Tóth-Gábor, 71.) – Szendrei N., Németh A., Szánthó (Skribek, 55.). Szövetségi edző: Gera Zoltán
Gólszerző: Arad (5., 51.), Zaszno (90+2.)
Kiállítva: Balogh Bo. (83.)

Ha az Izrael elleni mérkőzés előtt a magyar U21-es válogatott komolyan gondolta a 2023-as Európa-bajnoki álmait, akkor csak a győzelem volt elfogadható a keddi selejtezőn. Előzetesen arra lehetett számítani, hogy a Gera Zoltán vezette korosztályos csapatnak nem lesz könnyű dolga Petah Tikvában, ugyanis az utóbbi időben Izrael remek formában futballozott. A keddi mérkőzésig az öt Eb-selejtezőjéből négyet megnyert (köztük szeptemberben egy hajrában szerzett góllal legyőzte a magyarokat 2–1-re Gyirmóton), csupán a csoport favoritjának tartott Németországtól kapott ki. A magyar fiatalok múlt pénteken hozták a kötelezőt, és Felcsúton 1–0-ra legyőzték Lettországot, ám azt már az izraeliek elleni találkozó előtt sejteni lehetett, hogy a péntekinél jobb teljesítmény kell, ha három ponttal akar hazautazni a válogatott.

Gera Zoltán öt védővel küldte fel a csapatot, természetesen a kezdőben ott volt a Parma játékosa, Balogh Botond, aki pénteken San Marino ellen debütált a felnőttválogatottban, most pedig közelről láthatta, ahogy még öt perc sem telt el a találkozóból, és Arad Bar máris vezetéshez juttatja a hazaiakat. Ennél rosszabbul aligha kezdődhetett volna a mérkőzés. Sok szabálytalanság tarkította az összecsapást, a gyorsan kapott gól után a magyar válogatott próbálkozott, előbb Szendrei Norbert, majd Csongvai Áron lőtt kapura, s ha üggyel-bajjal is, de mindkét alkalommal védett Omer Nir On. A két szélről feltűnően sok beadás érkezett a magyar tizenhatoson belülre, de Hegyi Krisztián kisegítette a társakat. A fordulás után abban lehetett bízni, hogy nekiugrik a magyar csapat ellenfelének, és mindent megtesz az egyenlítésért (aztán a fordításért), ám a második játékrész is pontosan úgy indult, mint az első. Igaz, most nem öt, hanem hat perc elteltével talált be Arad Bar, jobbról érkező beadás után fejelte a labdát a kapuba. A hátralévő időben visszaállt a hazai együttes, mégis gólt szerzett, ráadásul a hajrában Balogh Botondot második sárga lapja után kiállította a játékvezető.

Izrael megérdemelten győzött, ezzel a magyar U21-es válogatott lemondhat a 2023-as Európa-bajnokságról – csupán matematikai esély maradt a továbbjutásra. 3–0

6. San Marino660–23–230

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Zargarié a gólpassz.

90+2. PERC EZ NEM HIÁNYZOTT, a csereként beálló jobbhátvéd, ZOHAR ZASZNO megindul a jobb szélen, öt emberen is átcselezi magát, könnyedén, és az ötös jobb sarka elől jobbal a kapu túlsó, azaz jobb alsó sarkába lő. 3–0!

Három perc a ráadás.

89. perc Csontos Dominik kap egy sárga lapot, megérdemelten, megdobta a labdával Dzsabert. Hason. A védő nem kicsit túljátszotta azért az esetet.

88. perc
Skribek jobb oldali szabadrúgását a 16-oson belül a kapushoz fejeli Mocsi.

86. perc Sárga lap a Némethet megrúgó Etan Azulainak.

83. perc Második sárga, ellökte, majd megtaposta picit Sahart. Mérgében az öltözőbe menet megrúg, és így tönkretesz egy szürke műanyag kukát. De ettől még ki fogunk kapni.

83. perc BALOGH BOTOND KIÁLL, kap egy újabb sárga lapot.

82. perc Skribek passzával Németh a 11-esponton, ballal lőhetne, de könnyedén ment előle Kohen!

81. perc Bukta elfut a jobb szélen, ám szereli őt Zargari. Kohen nagyon lelkes, megy a lecsorgó labdáért, fellöki kapusát is.

Csak 52 százalékban a hazaiaké a labda.

78. perc Zohar Zaszano be, Gandelmannak nem ment ma igazán.

78. perc Balogh jobb oldali beadását négyen is elvétik középen, kontra, de Mocsi figyel a balon.

74. perc Helyzet, Skribek csele jó, de szereli őt az ötös jobb sarka előtt Kohen.

Tóth-Gábor szerezte az U21-eseink találatát az izraeliek ellen legutóbb. Sőt ha jók a Weltfussball statisztikái, U21-eseink összes gólja az övé Izrael ellen!

71. perc Csontos Dominik váltja Kerkezt. Baráthot meg Tóth-Kristóf Gábor. Gera hajtja a csapatát az egyenlítésért. 4–3–3-ban immáron a válogatottunk.

70. perc Bilevi lecselezi Mocsit a 16-oson belül, de kisegíti védőnket kollégája, Balogh.

68. perc Buganim és Arad le, Etan Azulai és Juval Szade be. Ék és szélső középpályás helyén két középső középpályás, egy francia és egy román származású játékos.

Érdekes: Zargari hamarabb játszott a felnőtt válogatottban, mint az U21-esek között.

67. perc Hosszas készülődés után Balogh jobbal a sorfalba lő. Zargari mentett fejjel hősiesen.

66. perc Szabadrúgás nekünk, középről, 26 méterről. A középcsatár Buganim ment hátra felrúgni Csongvait.

61. perc Megúsztuk, egy bal oldali Sahar-szöglet után üresen marad a hazai 5-ös a vendégek ötösén, de ballal a jobb felső mellé talál Kohen. Elkapkodta.

59. perc Oz Bilevi be, Davida le. Bilevi, alias Bilu az Asdod reménysége, kétgólos a bajnoki idényben a karmester.

57. perc Bukta Csongvai passza után jobbal a bal alsót veszi célba kissé jobbról, középtávolról, a 16-os elől, de véd vetődve Niron.

Bukta szélső, 700 percet játszott ebben az idényben az osztrák Bundesligában.

Skribek 12 bajnokin 5 kanadai pontnál tart a ZTE-ben. Titkos fegyver?

55. perc Skribek Alen be, Szánthónak nem ment ma. Bukta Csaba Husztit váltja.

51. PERC KETTŐVEL MENNEK A HAZAIAK, BAR ARAD középről, négy méterről a bal alsóba fejel Balogh és Huszti mellől, Dzsaber jobb oldali, jobblábas beadása után. Leventególlal 2–0!

51. perc És egy hazai góllal...

50. perc Csapkodó futballal.

46. PERC FOLYTATJUK!

A hazaiak 5-ször, mi 4-szer lőttünk/fejeltünk kapura,3-3 ment ezekből a kapu felületére.

A mérkőzésről bővebben itt olvashat!

Egy kis múltidézés
Magyarország–Izrael 0–0
Gyirmót,
Alcufer Stadion. V: Thorarinsson (izlandi)
Magyarország:
Nagy G. – Botka, Lenzsér, Bobál D., Hangya – Vida, Forgács – Gera D. (Zsótér, 80.), Sallai R. (Makrai, 72.), Kalmár – Mervó (Balogh N., 64.). Szövetségi edző: Robert Kilin
Izrael:
Elkaszlaszi – Dzsaber (Davidov, 65.), Habasi, Perec, Goldberg – Kinda – Raijan, Lavi, O. Perez (Keltjensz, 76.), Balilti – Halaila (David, 57.). Szövetségi edző: Arik Benado
Kiállítva:
Kinda (69., izraeli)

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Némi mezőnyharc maradt már csak erre a félidőre.

41. perc Csongvai elől ment fejjel az ötös bal sarkán a sokkal kisebb termetű, de sokkal agresszívabb, harcosabb Kohen.

40. perc Mocsi kiharcol egy szögletet. Szánthó adja be balról, ballal.

36. perc Németh emel balról szépen Szendreihez, de kiszorítják őt az ötös elől, Csongvai passzol jobbra, Balogh jobbal 22-ről, kissé jobbról kapura lő, de vetődve véd a bal alsó előtt a hazai kapus!

34. perc Megúsztuk, Dzsaber jobb oldali beadása nagyon jó, de három méterről a léc fölé fejel Balogh mellől Davida. A két hazai szélsőhátvéd hozott össze majdnem egy igen szép gólt.

32. perc Mocsi az ötösről feladja a labdát lövésre az ellenfélnek, Zargarinak, akiről lepattan Szendrei, a hazai játékos ballal a bal alsóba lőne, 17-ről, de hatalmasat véd Hegyi, szép vetődéssel.

30. perc Csongvai 23 méteres lövése a kapusé.

Németh a Genk légiósa, 4 U21-es válogatott meccsén 2 gólt lőtt.

28. perc
Németh helyzetben Balogh ívelése és Csongvai fejese után, de szereli őt becsúszva Blorian, a hazai csapatkapitány. De már les is.

26. perc Az akarattal nincs hiány, de a 16-os előtt rendre elfogy a tudomány. Sőt sokszor már jóval előtte is. Igaz az is, hogy a pálya nem alkalmas a lapos passzos játékra.

23. perc Kezkez lesérült? Felkelt a földről már, de biceg még. Folytatja.

22. perc Balogh Botond kap sárga lapot.

22. perc Sahar már jobban van, jobbal a léc fölé lő a 16-os elől. Hegyi biztosított.

20. perc Csongvai nagyot rúg a felező körül Saharba, kap egy utolsó szóbeli figyelmeztetést.

17. perc A West Ham kapusa, Hegyi kikapja a jobb alsó elől Arad jobblábas, kissé balról érkező, 27 méteres szabadrúgását. Davida kornerét kifejeli Huszti.

15. perc Ez sem rossz, de nem is jó, Dzsabert szereli Szendrei, háromszögez Szánthóval, de ballal az ötös bal sarka elől feladja a labdát a kapusnak.

A most kezdődő sorozatban a 2000. január 1. után született játékosok vehetnek részt, a mieink első keretében több 2002-es, sőt Milos Kerkez személyében egy 2003-as születésű futballista is helyet kapott.

Az U21-es válogatott nehéz Eb-selejtező csoportba került, a friss U21-es Európa-bajnok németek mellett a lengyelek, az izraeliek, a lettek, valamint a San Marinó-iak szerepelnek a hatosban. A csoport első helyezettje, valamint a kilenc csoport legjobb másodikja közvetlenül kijut a román-grúz közös rendezésű tornára, míg a maradék nyolc második helyezett rájátszásban dönt egymás között a maradék négy Eb-helyről.

13. perc A sértett adja be, Csongvai az ötös bal, azaz rövid sarkáról a léc fölé fejeli a labdát. HELYZET VOLT!

Alon Hazan két mérkőzésen az izraeli felnőtt válogatottat is irányította.

12. perc Szánthó kiharcol a balon egy szabadrúgást.

9. perc Ismét csak nyomozzuk a labdát, szerencsére a 16-osról eladja azt Buganim.

Arad a helyi Maccabi profija, de csak elvétve játszik. Félig portugál egyébként.

Dzsaber remekül indította a szélsőt, de ebben a gólban bizony benne volt a magyar védelem is.

5. PERC VEZET IZRAEL! Sahar lép el a jobb szélen villámgyorsan, jobbal laposan középre ad, az ötösről jobbal a jobb alsó sarokba lő BAR ARAD, megelőzve Husztit. Hegyi tehetetlen volt: 1–0!

4. perc Ápolás a pályán, Dzsaber rosszul lépett, Baráth pedig megrúgta Morgant. A kamera hosszasan időz Hazan mester tar fején. Játékosként anno a Watfordig jutott, volt nemrég még a felnőtt válogatott segédedzője is.

2. perc Mocsi ment fejjel az ötösön Gandelman ballábas, bal oldali beadása után.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az idő remek, a pálya talajáról ez nem mondható el.

A hazaiak tiszta kékben, a mieink vörös mezben és fehér nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 3 találkozó, 2 izraeli és 1 magyar sikerrel, 5, ill. 1 rúgott góllal.

„Jót tett a csapatnak a lettek elleni győzelem, önbizalom és hangulat szempontjából is fontos volt a múlt heti siker. Az elmúlt napokban nagy hangsúlyt fektettünk a regenerációra, ennek köszönhetően a keret minden tagja megfelelő állapotban várja a mérkőzést. Az izraeli csapatról közeli emlékünk van, szeretnénk visszavágni az első fordulóbeli vereségért. Elemeztük az eddigi Eb-selejtezőit is, ez alapján hasonlóan kemény, küzdelmes mérkőzés várható, mint a gyirmóti volt az első fordulóban. A szeptemberi összecsapáson elsősorban a támadójátékunkban láttam hiányosságokat, ezen a fronton mindenképpen javulnunk kell, emellett el kell kerülnünk a nagyobb védelmi hibákat, mint amilyenek az első mérkőzésen végül a vereségünkhöz vezettek.” GERA Zoltán, az U21-es válogatott szövetségi edzője az mlsz.hu-nak.

A szenvedős meccsen a magyar csapat többet birtokolta a labdát, igyekezett irányítani – erre a felfogásra kedden is nagy szükség lesz –, ám kevés helyzetet tudott kialakítani a szervezetten védekező ellenféllel szemben. Támadásban mindenképpen javulni kell Petah Tikvában, a védelembe pedig szerencsére meg is érkezett az erősítés. Az MLSZ vasárnap a Twitter-oldalán jelezte, Marco Rossi és Gera Zoltán úgy döntött, hogy az A-válogatotthoz meghívót kapó Balogh Botond kedden az U21-es válogatottat segíti.

Mivel a vetélytárs öt ponttal előzi meg a magyar együttest, csak győzelemmel lehetne életben tartani az Eb-részvétellel kapcsolatos reményeket, és némi kapaszkodót jelent, hogy a korosztályos válogatott pénteken 1–0-ra legyőzte Lettországot.

„Ez a nemzetközi szint, itt nem lehet olyan hibákat elkövetnünk, mint a kapott gólokat megelőzően” – mondta a lefújás után Gera Zoltán. Nos, a csapat most lemérheti, mennyit fejlődött ezen a téren az elmúlt két hónapban, kedd délután ugyanis Izraelben kellene visszaszerezni a hazai pályán elveszített pontokat.

A kiegyenlített játékot hozó első félidőben Sztav Nacsmani szerzett vezetést Izraelnek, majd a fordulás után a csereként pályára lépő Tóth-Gábo Kristóf egyenlített. Ezt követően a Gera Zoltán edzette korosztályos válogatott sokat tett a fordításért, ám négy perccel a mérkőzés vége előtt egy szögletet követően Omri Gandelman a magyar kapuba fejelte a labdát.

NAGY ÁRAT KELL fizetni a hibákért. Ez volt az Izrael elleni hazai találkozó legfőbb tanulsága a magyar U21-es válogatottnak. A két együttes a 2023-as korosztályos Európa-bajnokság selejtezőjének első körében Gyirmóton találkozott szeptember elején, és a hajrában szerzett gól a vendégeknek ért három pontot.

A Gera Zoltán vezette korosztályos válogatotthoz visszatért Balogh Botond, ám támadásban többet kell mutatni, mint Lettország ellen.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ IZRAEL–MAGYARORSZÁG LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!