Szerbia legyőzésével elitkörben az U17-es válogatott!

2018.10.06. 12:21
Baráth góljával kerültünk előnybe (Fotó: Micheller Szilvia)
A hazánkban zajló U17-es Európa-bajnoki selejtező 9. csoportjának 3. fordulójában a magyar válogatott a Románia elleni döntetlen és Litvánia 3–0-s legyőzése után Szerbiával találkozott, és az 1–0-s győzelem azt jelenti, hogy csoportelsőként sikerült az elitkörbe jutni.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
9. CSOPORT, 3. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–Szerbia 1–0 (1–0)
Telki
Magyarország: Hegyi K. – Buna, Balogh B., Horváth M., Bekker – Posztobányi – Mester Cs. (Molnár R., 87.), Baráth P. (László D., 81.), Kata M., Zuigéber (Ominger, 75.) – Komáromi (Hosszú, 87.). Szövetségi edző: Preisinger Sándor
Szerbia:
Szlavkovics – Deszpotovszki, Drezgics, Nikolics (Lukovics, 69.), Kljajics – Knezsevics, Blagojevics (Eleven, 75.) – Miladinovics (Ergelasz, 59.) – Radulovics (Babics, 69.), Baics, Csolics. Szövetségi edző: Milan Kuljics
Gólszerző:
Baráth (29.)

A csoport harmadik fordulója előtt még minden bizonytalan volt a végkimenetellel kapcsolatban, csupán az volt biztos, hogy a győzelem és a döntetlen továbbjutást ér az U17-es Eb-selejtezőn.

Az előzetesen a legnehezebb ellenfélnek tartott Szerbia egyáltalán nem kezdett félelmetesen. Olyannyira nem, hogy az első helyzet mindjárt a magyar válogatott előtt adódott, Zuigéber nagy lövését viszont bravúrral védte a szerb kapus, Szlavkovics.

Támadásban maradt a magyar csapat, a szerbek ritkán tűntek fel a kapunk előtt, sőt kifejezetten tetszetős összjátékot figyelhettünk meg a válogatottól.

A mezőnyfölény a 29. percben érett góllá, amikor Baráth maradt egyedül egy rövid időre a szerb tizenhatos előterében, és mivel nem támadták meg, nagyszerűen lőtte ki a jobb alsót. 1–0

A gól előtt sem látszottak ijedtnek a mieink, a gól után viszont futószalagon alakították ki a helyzeteket, de sajnos mind kimaradt. Előbb Baráth lőtt zúgó kapufát, majd Posztobányi lőtt mellé nagy helyzetből, utána Zuigéber lőtt a kapusba, majd Mester 15 méteres löketét hárította a kapus. És mindez alig öt percen belül. A szerbek örülhettek, hogy megúszták egy kapott góllal az első félidőt.

A második játékrész elején a magyar csapat nem erőltette a támadásokat, a szerb pedig nem tudott elég hatékony lenni. A szerbek éledeztek, két nagy helyzetet is kialakítottak, de sem Baics, sem Ergelasz nem talált be.

A 62. perctől újra inkább a szerb térfélen zajlott a játék, és hiába cseréltek a szerbek, tanácstalanul passzolgattak, nem tudtak átjutni a magyar védelmen. Igaz, a magyar csapat sem jeleskedett a helyzetek kialakításában.

A 83. percben újabb kapufát lőttünk Mester révén, és bár az ívelgetésekkel kísérletező szerbek előtt is adódtak lehetőségek az utolsó percekben, az eredmény már nem változott. 1–0

Így aztán eldőlt, hogy hiába nyert Románia 4–0-ra Litvánia ellen, a magyar válogatott pontelőnnyel végzett a csoport élén, és jutott be első helyen az elitkörbe.

Preisinger, Baráth és Mester értékelése

MÁSODIK FÉLIDŐ

93. perc: Vége a meccsnek, egy góllal nyertünk, és első helyen jutottunk az elitkörbe. 1–0
93. perc: HŰHA!
Egy távoli felívelés után Eleven fejelhetett 7 méterről centiméterekkel fölé.
92. perc:
Próbáljuk tartani az 1–0-t, a szerbek ívelgetnek, de jól állnak helyt fejjel a magyar védők.
90. perc: HÁROM PERC A HOSSZABBÍTÁS.
90. perc: Horváth
durva becsúszását Babics bánta, villant is a sárga.
88. perc:
A bal oldalról érkezett a beadás, s Eleven 8 méterről, nagy helyzetből mellé fejelt.
87. perc:
Magyar cserék, Mester helyett Molnár, Komáromi helyett Hosszú Zétény a pályán.
86. perc: Ergelasz
ezúttal sem adta be, hanem inkább lőtt, de jó fél méterrel a kapu fölé.
85. perc: Bekker
lökte el Ergelaszt 17 méterre a magyar kaputól.
83. perc: KAPUFA!
Ezúttal Mester került helyzetbe, és ballal, 7 méterről a bal kapufát találta telibe.
81. perc:
Magyar csere, Baráth helyett László Dávid a pályán.
81. perc: Knezsevics
kapott sárga lapot, mert csúnyán felrúgta Bekkert.
77. perc: Bekker
ment el a bal oldalon, hosszan középre adott, Komáromi összeszedte, Mesterhez játszott, aki a tizenhatoson belül óriási cselsorozatba kezdett, de aztán szerelték.
75. perc:
Cseréltek a szerbek is, náluk Blagojevics helyett Eleven a pályán.
75. perc: Magyar csere. Zuigéber
helyett jött Ominger.
73. perc: Kata
kapott sárga lapot, mert elrúgta a labdát sípszó után.
70. perc: Lukovics
lőhetett szép összjáték után, de a 11 méteres lövés két méterrel ment mellé.
69. perc:
Kettőt is cserélt Szerbia, mert az állás nem kedvez nekik. Radulovics helyett jött Babics, Nikolics helyett Lukovics.
65. perc: Kata
és Zuigeber összjátéka után Kata lőhetett 15 méterről, de már utolérték, így a legyengült labdát könnyen ragadta meg a szerb kapus.
62. perc: NAGY VÉDÉS! Ergelasz
végezte el a szabadrúgást, Hegyi kiütötte a labdát a léc alól.
62. perc: Posztobányi
szabálytalankodott Blagojeviccsel 17 méterre a magyar kaputól, szabadrúgás.
59. perc: Miladinovics
ma nem alkotott nagyot, Ergelasz jött a helyére.
55. perc: Mester
három szerb védő gyűrűjében is lőni tudott estében, de Szlavkovics szépen védett.
53. perc: Ezt megköszönhetjük. Csolicstól
nem tudtuk elvenni a labdát, valahogy középre játszott, ahol Baics 6 méterről, teljesen egyedül állt, de a szerb fiú szerencsére csúnyán eltörte a labdát.
51. perc: Baráth
tartotta meg harcosan a labdát, az alapvonal közeléből középre adott, ahonnan Deszpotovszki kétségbeesetten mentett szögletre.
47. perc: Radulovics
szöglete után Horváth fejelte ki a labdát könnyedén.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+4. perc: Vége az első félidőnek, jobb volt a magyar válogatott, egy góllal vezet is. 1–0
45+4. perc:
Gyors kontra után Mester lőhetett 15 méterről, de Szlavkovics kiszedte a léc alá tartó labdát.
45+2. perc:
Mivel éppen egyik partjelző sem látta pontosan, hogy mi történt, a bíró nem osztott ki sárgát.
45+1. perc: Mestert
bokszolták orrba könyökkel, de a bíró nem vette észre az esetet. Rövid ápolás után Mester visszatért.
45. perc:
Ezúttal Zuigéber került helyzetbe, de 7 méterre a kaputól már nagyon közel volt hozzá a szerb kapuvédő, így nem tudta a hálóba lőni a labdát.
44. perc: MI MARADT KI!
Három az egyben indult meg a magyar csapat a szerb kapu felé, Mester remekül játszott Posztobányihoz, aki 15 méterről, ziccerből kicsivel mellé lőtt.
43. perc: KAPUFA! Baráth
indult meg a szerb kapu felé egy látványos csel után, majd mivel nem támadták meg, 17 méterről, ballal lőtt, Szlavkovics ujjheggyel még beleért, így hárított a kapufa…
40. perc: Mester
esett el látványosan a tizenhatoson belül, de a svéd bírót nem hatotta meg a méltatlankodás, nem adott tizenegyest.
39. perc:
Támadásban maradtunk néhány perc eseménytelen futball után, de lövéshez nem jutottak a magyar fiatalok.
33. perc: Radulovics
végezhetett el szabadrúgást kecsegtető helyről, de a szerb ifi a sorfalba lőtte a labdát. Nem bántuk.
29. perc:
Preisinger Sándor a gól után: „Nem tolatunk, ugyanez menjen tovább!”
Ha nyerünk, csoportelsőként végzünk.
29. perc: GÓÓÓÓL! VEZETÜNK!
Mester vette észre, hogy Baráth egyedül maradt a szerb tizenhatos előterében, szépen adta is a labdát, s Baráth 16 méterről, jobbal remekül lőtte ki a jobb alsót. 1–0
28. perc: Szlavkovicsnak
fájdult meg a lába, miután Komáromi véletlenül rálépett, de folytatni tudta a meccset.
Fél órával előrébb került a meccs, úgy tűnik, sokan nem tudtak róla, mert most érkezett meg számos magyar szurkoló a lelátóra.
25. perc: Csolics ívelte a labdát a tizenhatoson belülre, de Hegyi lehúzta.
24. perc: Csolics
ugrott ki két védő között, utolértük és felvágtuk. Most nem jött sárga lap…
22. perc:
Ezúttal Mester kapott sárga lapot egy rossz ütemű becsúszás miatt.
21. perc: Balogh
kapott sárga lapot, mert visszarántotta Csolicsot.
20. perc: Mester
fordult rá 18 méterről, majd rögtön lőtt, de egy szerb lábon megpattant a labda, így ment mellé.
18. perc: Balogh
gáncsolta el Csolicsot, szabadrúgással jöhetett Szerbia.
16. perc: Radulovics
rántotta le Katát a nyakánál fogva, de nem kapott sárgát a szerb fiú.
15. perc:
Szöglethez jutottak a szerbek, balról ívelt be Csovics, jól is jött középre a labda, Knezsevics pedig 5 méterről fejelt fölé…
Az első negyedórában inkább a mieink támadtak, a szerbek nem nagyon látták meg a kapunkat.
10. perc: Zuigéber ívelt be szabadrúgást a tizenhatoson belülre, de Horváth feje előtt elsuhant a labda, és érintés nélkül elhagyta a pályát.
9. perc: NAGY LÖVÉS! Komáromi
tolta meg a labdát fejjel a tizenhatos vonalánál, így jutott el Zuigéberhez, aki fordulásból, 17 méterről nagy löketet küldött a léc alá, de Szlavkovics nagy bravúrral kivédte a gólba tartó lövést.
7. perc: Komáromi
került a földre egy ütközés után, ápolásra lett szükség.
6. perc: Baráth
borította fel Blagojevicset a felezővonal környékén, ezért jöhettek a szerbek.
3. perc:
A jobb oldalon bontakozott ki a magyar akció, majd a beadás után Zuigéber fejelhetett volna, ha Szlavovics le nem húzza előle a labdát. Igaz, segítette, hogy előtte Deszpotovszki hátán megpattant.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat tiszta fehérben, a szerb tiszta pirosban játszik.

A selejtezőcsoportok első két helyezettje, és a 13 csoportból a négy legjobb harmadik továbbjut az elitkörbe.