U17-es Eb: Dárdaiék ismét kikaptak, búcsúznak a németek és az osztrákok is

2019.05.07. 22:30
Az Írországban zajló U17-es labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában a D-csoportban eldőlt minden lényeges kérdés, miután Spanyolország 1–0-ra felülmúlta a Dárdai Mártonnal felálló német válogatottat, miközben Olaszország 2–0-ra megverte Ausztriát. Mivel mindkét győztes csapat nyert az első fordulóban, a németek és az osztrákok is biztosan búcsúznak.

A D jelű négyes első fordulójában a spanyolok Ausztriát lépték le 3–0-ra, míg most az első körben az olaszoktól 3–1-re kikapó németeket intézték el 1–0-ra egy, a 78. percben gólra váltott büntetővel. A németeknél Dárdai Márton végig a pályán volt.

A csoport másik meccsén az olaszok izgalmas hajrá végén 2–1-re győztek Ausztria ellen, ami azt jelenti, hogy a 3. fordulóban már sem az osztrák, sem a német válogatott nem harcolhatja ki a továbbjutást, miután éppen egymás ellen lépnek pályára.

A két hatpontos együttes is egymással találkozik, annak a meccsnek a tétje a csoportgyőzelem lesz. Amelyik válogatott megnyeri a kvartettet, a folytatásban a C-csoport második helyén végző válogatottal folytatja, azaz Izland vagy Portugália lesz az ellenfele, míg a D-csoport másodikjára a C-t biztosan megnyerő magyar csapat vár. Jelen állás szerint a mieink az olaszokkal találkoznának a negyeddöntőben.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, ÍRORSZÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

D-CSOPORT
Spanyolország–Németország 1–0
(P. Moreno 78. – 11-esből)
Olaszország–Ausztria 2–1 (Esposito 34. – 11-esből, Panada 79., ill. Pross 89.)

A csoport állása: 1. Spanyolország 6 pont (4–0), 2. Olaszország 6 (5–2), 3. Németország 0 (1–4), 4. Ausztria 0 (1–5)

KORÁBBAN
C-CSOPORT

Portugália–Oroszország 2–1 (Batalha 16., G. Sousa 50., ill. Scsetyinyin 68. – 11-esből)
Magyarország–Izland 2–1 (Molnár R. 31., Németh A. 90. – 11-esből, ill. Ellertsson 48.)