Németh-gól a nyitányon, Korhut a San Siróban debütált

2016.09.19. 19:30
Korhut Mihály jól játszott az Inter ellen az Európa-ligában (Fotó: Action Images)
A franciaországi Európa-bajnokság után számos magyar válogatott labdarúgó igazolt új csapatba, szerződött a honi bajnokságból külföldre. Ahogy azt olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on hétről hétre összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt légiósainkkal az elmúlt néhány napban! Játszott percek, lapok, gólok!

Bogdán Ádám hibája ellenére is lehetőséget kapott a Wiganben. A Bundesligában Huszti Szabolcsék a Leverkusent, Gulácsi Péterék a Hamburgot győzték le.

Olaszországban Nagy Ádám kezdő volt a Napoli ellen, egy fantasztikus gólt készített elő. Sallai Roland is kezdett a Palermóban, Balogh Norbert nem kapott lehetőséget.

Lengyelországban megtört Guzmics Richárdék rossz sorozata, Nikolics Nemanjáéknak egyelőre akadozik a gépezet. A Legiát nagyon kitömte a Dortmund a BL-ben, a hétvégi bajnoki vereség pedig azt jelentette, hogy már 10 pont a lemaradásuk az éllovastól. A magyar támadó büntetőt hibázott döntetlen állásnál, négy perccel a meccs vége előtt. Menesztették is az együttes vezetőedzőjét a vereséget követően.

Lang Ádám bemutatkozására még várni kell, de már ott ült a Dijon kispadján a Videotontól távozó magyar válogatott védő.

Ausztriában a 20 éves Szántó Tamás lassan alapemberré növi ki magát a Rapid Wienben. A fiatal támadó középpályás a múlt heti bajnoki után ismét betalált az osztrák élvonalban, csütörtökön pedig kezdő volt az Európa-ligában. Lassacskán érik a válogatott meghívó.

Katarban Németh Krisztián találatával indult a szezon, de a találkozó végén nem örülhetett a magyar támadó. Dzsudzsák Balázs bemutatkozott az Arab Emírségekben, 60 percet kapott.

Korhut Mihály kisebb sérülést szenvedett az Inter ellen, már egészséges, de hétfőn még nem játszik a Maccabi Haifa ellen az izraeli bajnokságban. Futács Márkó 2015. április 24. után volt ismét eredményes tétmérkőzésen.

További információkért kattintson a táblázatban található névre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti mérkőzése!

TOPLÉGIÓSAINK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok
Stieber Zoltán Kaiserslautern (német II.) Stuttgart 0–1 90
Nagy Dániel Würzburger Kickers (német, II.) Greuter Fürth (i.) 3–0 nem volt keretben
Korhut Mihály Hapoel Beer-Seva (izraeli) Inter (i.) 2–0 (El) 85
Korhut Mihály Hapoel Beer-Seva (izraeli) Maccabi Haifa (i.) 1–2 nem volt keretben
Németh Krisztián al-Garafa (katari) al-Ahli Doha (i.) 2–4 90
gól, sárga lap
Otigba Kenneth Kasimpasa (török) Fenerbahce 1–5 90
sárga lap
Koman Vladimir Adanaspor (török) Osmanlispor (i.) 0–1 74 sárga lap

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt vagy U-válogatott vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.