Légióskörkép: Gulácsiék legyőzték a Napolit; Bíró két perc alatt betalált

2018.02.19. 08:04
Gulácsi Péter védései is kellettek a sikerhez (Fotó: AFP)
Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Nem indult jól a hét az Ázsiában futballozó légiósainknak: Dzsudzsák Balázs csapata, az al-Vahda idegenben 5–0-s vereséget szenvedett a kétszeres üzbég bajnoki címvédő Lokomotiv Taskenttől az ázsiai Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában. A magyar válogatott támadó – aki a pénteki, 5–1-re megnyert Ligakupa-meccsen bedobásból adott gólpasszt – végigjátszotta a mérkőzést, és a 42. percben sárga lapot kapott.

Az arab emírségbeliek mellett Vadócz Krisztián együttese is sima vereséget szenvedett. A hongkongi Kitchee a többek között Alexandre Patóval, Anthony Modeste-et és Axel Witselt is felsorakoztató Tiencsin Csüancsien otthonában lépett pályára, és a házigazda kínaiak az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát (3–0).

Az Európa-ligában a Gulácsi Péterrel a kezdőcsapatban felálló RB Leipzig végig jobban futballozott és megérdemelt, 3–1-es győzelmet aratott a Napoli felett a nápolyi San Paolo Stadionban. A Kleinheisler Lászlót az 57. percig a soraiban tudó Asztana a Sporting CP-től kapott ki 3–1-re hazai pályán, míg aKádár Tamást foglalkoztató DInamo Kijev az AEK Athén otthonában harcolt ki értékes döntetlent (1–1) – a magyar védő végig a pályán volt.

Balogh Norbert végre bemutatkozhatott a Serie B-ben, sok örömre azonban nem lehetett oka, mivel a Palermo az ezt követően kapott gól miatt sorozatban harmadik bajnokiját is elveszítette.

Bíró Bence góllal járult hozzá csapata, a Guimaraes B 2–1-es győzelméhez az Académica Coimbra otthonában a portugál másodosztályú labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján. A 19 éves magyar játékost a második félidőre küldte be edzője, Bíró két percen belül egyenlített, majd három perccel később – Yuri öngóljával – már vezetett a csapata, amely 2–1-re győzött is. Az utánpótlás-válogatott magyar játékos az első gólját szerezte a portugál másodosztályban.

Sallói Dániel csapata, a Sporting Kansas City 2–1-re megverte a Phoenix Rising együttesét a Mobile Mini Sun Cup elnevezésű észak-amerikai felkészülési labdarúgótorna legutóbbi játéknapján. Az SKC győztes gólját a 30. percben a 21 éves magyar támadó szerezte, aki az első félidőt töltötte a pályán.

SALLÓI GÓLJA

Kalmár Zsolt góllal járult hozzá a DAC 2–0-s, idegenben aratott győzelméhez a szlovák bajnokság tavaszi rajtján. A dunaszerdahelyiek sikerükkel feljöttek a dobogóra.

Szenicében Kalmár Zsolt kezdett a DAC-ban, és veszélyesen is játszott, a második félidő elején szabadrúgásból volt veszélyes. A 66. percben üresen állva kapott labdát, és senkitől sem zavartatva, a tizenhatos sarkáról pontosan célozva szerezte meg a DAC 800. szlovák élvonalbeli gólját. A 49. percben sárga lapot kapó vörös hajú támadót a 83. percben cserélték le. Vida Kristophert és Mervó Bencét csereként nevezte Marco Rossi vezetőedző, a játékra egyiküknek sem adott lehetőséget.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Dániában Korcsmár Zsolt is az elsőtől az utolsó percig játszott, csapata első góljánál gólpasszt adott az FC Köbenhavn felett 3–1-es győzelmet arató Midtjyllandben, amelyben a holland Rafael van der Vaart csak időhúzó csereként állt be a 90. percben. A Midtjylland a bajnokságban továbbra is vezet a Bröndby előtt.

A hosszú ideig sérült Hidi Patrik több mint öt hónap után került be a kezdőcsapatba, a Real Oviedo gól nélküli döntetlent játszott az Albacetével.

FEBRUÁR 12., HÉTFŐ

ÁZSIAI BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Lokomotiv Taskent (üzbég)–al-Vahda (arab emírségekbeli) 5–0
al-Vahda: A mérkőzést végigjátszó Dzsudzsák Balázs sárga lapot kapott.

IZRAEL, LIGAT HA'AL
22. FORDULÓ

Hapoel Beer-Seva–Asdod 2–0
Hapoel: Korhut Mihály a műtétje után a rehabilitációt végzi, nem volt a keretben.

OLASZORSZÁG, SERIE B
25. FORDULÓ

Palermo–Foggia 1–2
Palermo: Balogh Norbert végig a kispadon ült.

TÖRÖKORSZÁG, TFF 1. LIG
21. FORDULÓ

Adanaspor–Gaziantep 2–5
Adanaspor: Koman Vladimir nem volt a keretben.

FEBRUÁR 13., KEDD

E-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Tiencsin Csüancsien (kínai)–Kitchee (hongkongi) 3–0
Kitchee: Vadócz Krisztián végig a pályán volt.

FEBRUÁR 14., SZERDA

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
FC Porto (portugál)–Liverpool (angol) 0–5
Liverpool: Bogdán Ádám nem volt a keretben.

USA, MOBILE MINI SUN CUP
New England Revolution–FC Dallas 2–2
New England Revolution: Németh Krisztián nem volt a keretben.
Sporting Kansas City–New York Red Bulls 1–1
SKC: Sallói Dániel kezdőként lépett pályára.

FEBRUÁR 15., CSÜTÖRTÖK

EURÓPA-LIGA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
ELSŐ MÉRKŐZÉS
FK Asztana (kazah)–Sporting CP (portugál) 1–3
Asztana: Kleinheisler Lászlót az 57. percben lecserélték.
Real Sociedad (spanyol)–Red Bull Salzburg (osztrák) 2–2
Salzburg: Szoboszlai Dominik nem került be a vendégek keretébe.
AEK Athén (görög)–Dinamo Kijev (ukrán) 1–1
Dinamo Kijev: Kádár Tamás végig a pályán volt.
Napoli (olasz)–RB Leipzig (német) 1–3
RB Leipzig: Gulácsi Péter védte a lipcseiek kapuját.

FEBRUÁR 16., PÉNTEK

ARAB EMÍRSÉGEK
LIGAKUPA, NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
al-Vahda–al-Ain 5–1
Tj:
al-Vahda, 7–2-vel
al-Vahda: Dzsudzsák Balázs a 73. percbeli lecseréléséig volt a pályán, bedobásból gólpasszt adott.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 2
26. FORDULÓ
Bourg Peronnas–Nancy 3–2
Nancy: Lang Ádám végigjátszotta a mérkőzést.
Sochaux–Le Havre 3–2
Le Havre: Bese Barnabás kispados volt, nem lépett pályára.

ÍRORSZÁG, PREMIER DIVISION
1. FORDULÓ
Dundalk–Bray Wanderers 0–0
Dundalk: Adorján Krisztián az 57. percben állt be csereként.

FEBRUÁR 17., SZOMBAT

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Rapid Wien–Sturm Graz 1–1
Rapid Wien: Szántó Tamás az 55. percben állt be csereként, a hajrában lőtt egy kapufát.
Mattersburg–Austria Wien 2–1
Mattersburg: Varga Barnabást nem nevezték.

CIPRUS, FIRST DIVISION
25. FORDULÓ
APOEL–Omonia Nicosia 2–1
APOEL:Sallai Roland a 66. percbeli lecseréléséig volt a pályán (kapott egy sárga lapot).

23. FORDULÓ

Hapoel Beer-Seva–Maccabi Peta-Tikva 3–0
Hapoel: Korhut Mihály sérült.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
23. FORDULÓ

Schalke–Hoffenheim 2–1
Hoffenheim: Szalai Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

BUNDESLIGA 2.
23. FORDULÓ

Düsseldorf–Greuther Fürth 1–1
Fürth:
Megyeri Balázs sérült, Pintér Ádám felépült, de még nem került keretbe.

26. FORDULÓ

Perugia–Palermo 1–0
Palermo: Balogh Norbert a 84. percben lépett pályára csereként.

PORTUGÁLIA, SEGUNDA LIGA
25. FORDULÓ

Academica–Vitória Guimaraes B 1–2
Guimaraes B: Bíró Bence a szünetben állt be, és ő szerezte csapata első gólját.

SPANYOLORSZÁG, SEGUNDA DIVISIÓN
27. FORDULÓ

Real Oviedo–Albacete 0–0
Oviedo: a hosszú ideig sérült Hidi Patrik több mint öt hónap után került be a kezdőcsapatba, és a 83. percbeli lecseréléséig volt a pályán (kapott egy sárga lapot).

SVÁJC, SUPER LEAGUE
22. FORDULÓ

Lugano–Grasshoppers 1–0
Lugano: Vécsei Bálint a 69. percben lépett pályára csereként.

22. FORDULÓ

Manisaspor–Adanaspor 1–2
Adanaspor: Koman Vladimir végigjátszotta a találkozót.

Phoenix Rising–Sporting Kansas City 1–2
SKC: Sallói Dániel az első félidőt töltötte a pályán, és győztes gólt szerzett.
New England Revolution–San Antonio 3–3
New England Revolution: Németh Krisztián nem játszott.

Senica–DAC 0–2
DAC: Kalmár Zsolt végigjátszotta a meccset, ő szerezte csapata első gólját, Mervó Bencét és Vida Kristophert nem cserélték be

UKRAJNA, PREMJER-LIGA
20. FORDULÓ

Dinamo Kijev–Olimpik Doneck 1–0
Dinamo Kijev: Kádár Tamás végigjátszotta a találkozót

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatottkeret-tagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.