Légióskörkép: Szuperkupa-siker Dzsudzsák-góllal; Szalai is beköszönt

2018.01.22. 08:55
Dzsudzsák Balázs csapata nyerte a Szuperkupát (Fotó: Twitter)
Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal az előző héten!

Dzsudzsák Balázs góllal járult hozzá ahhoz, hogy csapata, az al-Vahda 2–0-ra legyőzte az al-Dzsazirát az Arab Emírségek labdarúgó-szuperkupájáért kiírt szombati mérkőzésen. A mérkőzést végigjátszó Dzsudzsák Balázs az 59. percben tizenegyest értékesített, ezzel megszerezte csapata második gólját, s végül 2–0 győzött az al-Vahda.

Az al-Dzsazira a bajnoki cím védőjeként, az al-Vahda az Elnök-kupa legutóbbi kiírásának győzteseként szerzett jogot arra, hogy megmérkőzzön a szuperkupáért.

Szalai Ádám remek gólt szerzett a Bayer Leverkusen ellen a Bundesliga 19. fordulójában, de csapata, a Hoffenheim 4–1-es vereséget szenvedett hazai pályán. A magyar válogatott támadó a 86. percben Serge Gnabry kiugratásával lépett ki a tizenhatoson belül, majd egy védővel a nyakán pazarul átemelte a kapujából kimozduló Lenót! Szalai legutóbb 2017 májusában, a Werder Bremennek talált be a Bundesligában.

A hongkongi bajnokság 10. fordulójában a Vadócz Krisztiánt foglalkoztató listavezető Kitchee az Eastern AA otthonába látogatott és aratott kiütéses, 8–1-es győzelmet. A magyar középpályás ezúttal is kezdőként kapott lehetőséget, és csapata negyedik gólját szerezte a mérkőzés 38. percében.

Vadócz a Kitchee-ben először kezdőként pályára lépő Diego Forlánnal kényszerítőzött, majd lőtt a tizenhatosról higgadtan a kapu közepébe. A 40-szeres magyar válogatott középpályás a tizedik bajnokiján ötödször volt eredményes a mostani szezonban.

JANUÁR 16., KEDD

ARAB EMÍRSÉGEK, ELNÖK-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Emirates Club–al-Vahda 1–2
al-Vahda: Dzsudzsák Balázs kezdőként kapott lehetőséget.

BELGIUM, JUPILER LEAGUE
21. FORDULÓ

Oostende–Genk 1–2
Genk:Köteles László nem került be a meccskeretbe.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 2
21. FORDULÓ
Le Havre–Paris FC 1–1
Le Havre: Bese Barnabást nem cserélte be edzője.
Nancy–Nimes 0–2
Nancy: Lang Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

Eastern AA–Kitchee 1–8
Kitchee: Vadócz Krisztián végig a pályán volt, ő szerezte csapata negyedik gólját.

JANUÁR 19., PÉNTEK

22. FORDULÓ

Sochaux–Nancy 1–0
Valenciennes–Le Havre 1–1
Le Havre: Bese Barnabás a 85. percben lépett pályára.

al-Dzsazira–al-Vahda 0–2
al-Vahda: Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a mérkőzést, ő szerezte a második gólt.

IZRAEL, LIGAT HA'AL
19. FORDULÓ

Hapoel Akko–Hapoel Beer-Seva 0–1
Hapoel: Korhut Mihály nem lépett pályára.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–4
Hoffenheim: Szalai Ádám végigjátszotta a mérkőzést, ő szerezte csapata szépítő gólját.
Freiburg–RB Leipzig 2–1
Leipzig: Gulácsi Péter őrizte a vendégek kapuját.

OLASZORSZÁG, SERIE B
22. FORDULÓ

Spezia–Palermo 0–0
Palermo: Balogh Norbertet nem nevezték a mérkőzésre.

SPANYOLORSZÁG, SEGUNDA DIVISIÓN
23. FORDULÓ

Real Oviedo–Almería 2–1
Oviedo: Hidi Patrik kispados volt, nem lépett pályára.

JANUÁR 21., VASÁRNAP

22. FORDULÓ

Genk–Anderlecht 0–1
Genk:Köteles László nem volt keretben.

21. FORDULÓ
APOEL–AEK Larnaca 3–1
APOEL: Sallai Roland kezdő volt, a 68. percben lecserélték.

OLASZORSZÁG, SERIE A
21. FORDULÓ

Bologna–Benevento 3–0
Bologna: Nagy Ádám végig a kispadon ült.

Adanaspor: Koman Vladimir

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.