Légiósok: Szoboszlai-gól és -gólpassz az idényzárón – videó

2020.07.05. 18:31
Szoboszlai Dominik ismét vezér volt (Fotó: Getty Images)
Szoboszlai Dominik újabb gólt szerzett az osztrák élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) – a magyar légiós a LASK kapuját vette be az utolsó játéknapon, tizenegyesből. Hat perccel később egy újabb gólpassz is bekerült a középpályás neve mellé.

Szoboszlai a 67. percben volt eredményes, előnyhöz juttatva a vendégcsapatot, majd a 73. percben egy gólpasszt is összehozott – a szöglete után André Ramalho fejelt a kapuba. Ezzel a magyar légiós főszereplése mellett, bő hat perc alatt megpecsételődött a LASK sorsa. (0–2)

SZOBOSZLAI GÓLJA

SZOBOSZLAI GÓLPASSZA

Érdekesség, hogy Ramalho találata volt a 27. Salzburg-gól az idényben, amely rögzített helyzet után született. Ez 2005 óta ligarekord Ausztriában. Az évadban a csapat első számú pontrúgója Szoboszlai Dominik.

A hosszabbításban még Mohamed Camara is értékesített egy tizenegyest, így a Red Bull 3–0-ra nyert a LASK otthonában.

A linziek hiába voltak sokáig a Salzburg első számú kihívói a bajnoki címért folyó versenyfutásban, a Wolfsberger AC sikere (3–1 a Rapid Wien ellen) miatt végül a dobogóról is lecsúsztak.

Szoboszlai kilenc góllal és tizennégy gólpasszal zárta az osztrák Bundesliga 2019–2020-as idényét.

OSZTRÁK BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
LASK Linz–Red Bull Salzburg 0–3

Salzburg: Szoboszlai Dominik végigjátszotta a találkozót, tizenegyesből gólt lőtt, majd szögletből gólpasszt jegyzett.

LENGYEL EKSTRAKLASA
Piast Gliwice–Slask Wroclaw 10
Piast: Vida Kristopher végigjátszotta a találkozót.
Slask: Tamás Márk szintén végig a pályán volt.

SVÁJCI SZUPERLIGA
28. FORDULÓ

Young Boys–Lugano 30
Lugano: Holender Filipet 82 perc után cserélték le, Kecskés Ákos végigjátszotta a mérkőzést.