Légiósok: Lang Ádám nehéz pillanatokat élt át – videó

2018.01.26. 22:06
Lang Ádámnak nehéz három perce volt az első félidő derekán, két gólt is szerzett a közeléből a Brest, de a végére csapata ledolgozta a hátrányát: a Nancy 2–2-t játszott hazai pályán a francia labdarúgó-bajnokság másodosztályának (Ligue 2) pénteki játéknapján.

A 36. percben Mathias Autret közeli lövése a blokkolni próbáló Lang Ádámon pattant meg végzetesen (öngól, 0–1), két perccel később Edouard Butin a kissé határozatlan magyar védő mellett tolta el a labdát, mielőtt a léc alá bombázott (0–2).

A kiesés ellen harcoló hazaiak a második félidőben új erőre kaptak, a 74. percre egyenlítettek, sőt támadásaikban benne volt a győztes gól is – de végül maradt a 2–2. Lang végigjátszotta a mérkőzést.

A hét elején edzőt cserélő Nancy – Vincent Hognon helyén Patrick Gabriel ül a kispadon ideiglenes megbízással – a legutóbbi öt fordulóban csupán két pontot szerzett; és a 22 pont pillanatnyilag a 17. helyre elég a 20 csapatos mezőnyben.