Légiósok: két gól, két gólpassz a magyarok mérlege a DAC-ban

2018.07.29. 21:31
A Kalmár Zsoltot, Vida Kristophert és Vida Mátét is bevető DAC hazai pályán 4–1-re megverte a Michalovcét, míg a Holman Dáviddal felálló Slovan Bratislava 3–0-s győzelmet aratott a Podbrezová felett a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójában.

A DAC-ban a mérkőzést végigjátszó Kalmár Zsolt és Vida Kristopher is egy gólt és egy gólpasszt jegyzett – utóbbi futballista begyűjtött egy sárga lapot is –, Vida Máté pedig már a 13. percben beállt a sérülés miatt lecserélt Erik Pacinda helyére. A dunaszerdahelyi együttes az első félidő közepén alapozta meg a sikerét, amikor öt percen belül háromszor is betalált.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Holman Dávid csapata, a Slovan Bratislava hasonlóan biztos sikert aratott a Podbrezová felett (3–0). A pozsonyi alakulat első találatát a negyedik percben a magyar támadó készítette elő, aki végig a pályán volt.

HOLMAN GÓLPASSZA

SZLOVÁK BAJNOKSÁG, 2. FORDULÓ
DAC–Michalovce 4–1
DAC: Vida Kristopher és Kalmár Zsolt végigjátszotta a mérkőzést, mindketten gólt és gólpasszt jegyeztek – Vida kapott egy sárga lapot is –, míg Vida Máté a 13. perctől volt a pályán.
Slovan Bratislava–Podbrezová 3–0
Slovan Bratislava: Holman Dávid végigjátszotta a meccset, és gólpasszt adott.

OSZTRÁK BAJNOKSÁG, 1. FORDULÓ
Admira Wacker–Rapid Wien 0–3
Rapid Wien: Szántó Tamás sérülés miatt nem játszott.
Salzburg–LASK Linz 3–1
Salzburg: Szoboszlai Dominik nem került be a meccskeretbe.

CSEH BAJNOKSÁG, 2. FORDULÓ
Teplice–Dukla Praha 5–2
Dukla Praha: Bobál Dávid az egész meccsen a kispadon ült.

KAZAH BAJNOKSÁG, 20. FORDULÓ
Kajrat Almati–Tobol 1–0
Kajrat Almati: Elek Ákos sérülés miatt nem játszott, Eppel Márton végig a pályán volt.

SVÁJCI BAJNOKSÁG, 2. FORDULÓ
Lugano–Young Boys 0–2
Lugano: Vécsei Bálint végigjátszotta a találkozót, Kecskés Ákost nem cserélték be.

ÍR BAJNOKSÁG, 27. FORDULÓ
Dundalk–Bohemians 2–0
Dundalk: Adorján Krisztián nem volt a mérkőzéskeret tagja.

HORVÁT BAJNOKSÁG, 1. FORDULÓ
NK Osijek–Hajduk Split 4–1
Hajduk Split: Gyurcsó Ádám végigjátszotta a mérkőzést, és szögletből gólpasszt adott.