Légiósok: Kerkez gólpasszt adott az Ekl-ben, majd győztes gólt lőtt bajnokin – ez történt az elmúlt héten

L. M.L. M.
2022.08.15. 15:19
Kerkez Milos nagyszerű hetet zárt (Fotó: Getty Images)
Ahogy olvasóink megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légióskodó labdarúgóink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Mozgalmas héten vannak túl légiósaink. Kerkez Milos előbb gólpasszt adott az Európa-konferencialigában, majd győztes gólt szerzett az AZ Alkmaar hétvégi bajnokiján. Németh András betalált a Genkben, Tóth Milán mesterhármast szerzett az osztrák másodosztályban és Ádám Martin is megszerezte első gólját Dél-Koreában.

Európa-konferencialiga-rájátszásba jutott több magyar játékos is. A Lovrencsics Gergőt sorai között tudó Hajduk Split, a Szalai Ádámmal felálló Basel és Kerkez Milos csapata, az AZ Alkmaar is a playoffkörben harcolhatja ki a csoportkörbe jutást. Kerkez ráadásul gólpasszal vette ki a részét a hollandok 7–0-s sikeréből. Szintén az Ekl-playoffban folytatja a Slovan Bratislava, Holman Dávid együttese az Olimpiakosz Pireusszal szemben búcsúzott az Európa-ligától.

A második számú európai kupasorozat is elérkezett a rájátszásához, Szalai Attila Fenerbahcéja és a Gyurcsó Ádámot is foglalkoztató AEK Larnaca is érdekelt, miután mindkét együttes továbbjutott. Szalai végig pályán volt a cseh Slovácko elleni meccsen, míg Gyurcsó gólt lőtt a szerb Partizánnak.

Tóth Milán mesterhármast szerzett a Sturm Graz második csapatában az osztrák másodosztályban. A 20 éves játékos ennek köszönhetően már öt találatnál jár a bajnokságban, amivel vezeti a góllövőlistát.

Ádám Martin megszerezte első gólját az Ulszan Hyundai együttesében, a magyar támadó 11-esből talált be, emellett pedig egy gólpasszt is kiosztott.

Németh András nagyszerű mérkőzést tudhat maga mögött, a Genk csatára kiharcolt egy tizenegyest és gólt is szerzett csapata hétvégi bajnokiján.

Az Egyesült Államokban sem maradtunk magyar találat nélkül, Gazdag Dániel vette be a Chicago Fire kapuját, csapata, a Philadelphia Union 4–1-es győzelmet aratott.

Kerkez Milos jó formáját a hétvégi fordulóra is átmentette, az AZ Alkmaar balhátvédje kezdőként kapott helyet a Sparta Rotterdam elleni találkozón és ő szerezte csapat győztes gólját.

AUGUSZTUS 8., HÉTFŐ

TÖRÖKORSZÁG
SÜPER LIG, 1. FORDULÓ
Fenerbahce–Ümraniyespor 3–3
Fenerbahce:Szalai Attilavégig a pályán volt.

AUGUSZTUS 9., KEDD

URUGUAY
COPA URUGUAY, 2. FORDULÓ
Central Espanol (II.)–Artigas (III.) 1–1 – tizenegyesekkel 4–3
Central Espanol:Vadócz Krisztiántnem nevezték a mérkőzésre.

AUGUSZTUS 10., SZERDA

EURÓPA-KONFERENCIALIGA
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
Vitória Guimaraes (portugál)–Hajduk Split (horvát) 1–0
Hajduk:Lovrencsics Gergőcsereként lépett pályára a 86. percben.

ANGLIA
LIGAKUPA, 1. FORDULÓ
Middlesbrough (II.)–Barnsley (III.) 0–1
Barnsley:Callum Styleskezdőként lépett pályára, a 77. percben lecserélték.
Plymouth (III.)–Peterborough (III.) 0–2
Peterborough United:Bodnár Gergőnem volt ott a keretben.

SVÁJC
SUPER LEAGUE, 1. FORDULÓ (korábbról elhalasztott mérkőzés)
Luzern–Grasshoppers 1–1
Grasshoppers:Bolla Bendegúzvégigjátszotta a mérkőzést.

AUGUSZTUS 11., CSÜTÖRTÖK

EURÓPA-LIGA
Slovácko (cseh)–Fenerbahce (török) 1–1
Slovan Bratislava (szlovák)–Olympiakosz Pireusz (görög) h.u. 2–2 –tizenegyesekkel 3–4
Slovan:Holman Dávid
sérülés miatt nem volt ott a keretben.
Partizan (szerb)–AEK Larnaca (ciprusi) 2–2
AEK Larnaca:Gyurcsó Ádámkezdőként lépett pályára, az 51. percben gólt szerzett, a 66. percben lecserélték.

Basel (svájci)–Bröndby (dán) 2–1 – 11-esekkel 3–1
Basel:Szalai Ádám
FCSB (román)–DAC (szlovákiai) 1–0
DAC:Veszelinov Dánielvégigvédte a találkozót,Balogh Norbertvégigjátszotta a meccset, ,Szánthó Regőta szünetben lecserélték,Hahn János, Kalmár ZsoltésSzendrei Ákosnem léptek pályára.
AZ Alkmaar (holland)–Dundee United (skót)7–0
AZ:Kerkez Miloskezdőként lépett pályára, a 21. percben gólpasszt adott, a 62. percben lecserélték.

AUGUSZTUS 12., PÉNTEK

AUSZTRIA
2. LIGA (II. o.), 4. FORDULÓ
Liefering–First Vienna 1–1
Liefering:Berki MarcellésTóth Balázsnem voltak a keretben.
St. Pölten–Sturm Graz II 2–5
Sturm Graz II:Tóth Milánkezdett, a 90. percben lecserélték, három gólt szerzett.
Admira–Austria Wien II 3–2
Austria Wien:Mester Csabaa félidőben állt be.

Freiburg–Dortmund 1–3
Freiburg:Sallai Rolandvégigjátszotta a mérkőzést.

FK Csíkszereda–Concordia Chiajna 0–1
Csíkszereda:Jelena Richárdvégigjátszotta a meccset,Kelemen DávidésTajti Balázsa kispadon ültek, nem álltak be.

SZLOVÉNIA
2. SNL (II. o.), 3. FORDULÓ
Krsko–NK Nafta 1–3
Nafta:Dávid Zoltána 84. percben állt be,Dinnyés Olivéraz 54. percben állt be,Kiss ÁgostonésPapp LászlóésSzabó Bencevégig a pályán volt.

TÖRÖKORSZÁG
SÜPER LIG, 2. FORDULÓ
Trabzonspor–Hatayspor 1–0
Hatayspor:Varga Kevina 88. percben állt be.

AUGUSZTUS 13., SZOMBAT

ANGLIA
LEAGUE ONE, 3. FORDULÓ
Derby County–Barnsley 2–1
Bansley:Callum Stylesvégigjátszotta a mérkőzést.
Plymouth–Peterborough 2–0
Peterborough United:Bodnár Gergőtnem nevezték.

AUSZTRIA
BUNDESLIGA, 4. FORDULÓ
Sturm Graz–Rheindorf Altach 4–0
Altach:Bukta Csabaa 85. percben lépett pályára csereként.

DÉL-KOREA
K LEAGUE, 28. FORDULÓ
Ulszan Hyundai–Tegu FC 4–0
Ulszan Hyundai:Ádám Martinkezdett,a 76. percben lecserélték, 11-esből gólt lőtt, és gólpasszt is adott.

HORVÁTORSZÁG
PRVA HNL, 5. FORDULÓ
Dinamo Zagreb–Hajduk Split 4–1
Hajduk:Lovrencsics Gergőkezdett, a 60. percbeli lecseréléséig volt a pályán.

NÉMETORSZÁG
RB Leipzig–1. FC Köln 2–2
Leipzig:Gulácsi Péter, Willi OrbánésSzoboszlai Dominikkezdett, előbbi kettő végigjátszotta a mérkőzést, Szoboszlait az első félidő hajrájában kiállították.

OLASZORSZÁG
Cittadella–Pisa 4–3
Pisa:Nagy Ádámeltiltás miatt nem játszhatott.

SVÁJC
SUPER LEAGUE, 5. FORDULÓ
Sion–Grasshoppers 2–2

URUGUAY
SEGUNDA DIVISIÓN (II. o.), 15. FORDULÓ
Central Espanol–Sud América 1–1
Central Espanol:Vadócz Krisztiánkezdett, a 75. percbeli lecseréléséig volt a pályán.

AUGUSZTUS 14., VASÁRNAP

AUSZTRIA
LASK–Rapid Wien 2–1
LASK:Kecskés Ákoskispados volt, nem cserélték be.
Austria Lustenau–Hartberg 4–1
Austria Lustenau:Tiefenbach Dánielsérült.

BELGIUM
JUPILER LEAGUE, 4. FORDULÓ
Zulte Waregem–Genk 1–4
Genk:Németh Andrásgólt szerzett, a 72. percben lecserélték.

EGYESÜLT ÁLLAMOK
MLS, ALAPSZAKASZ
Philadelphia Union–Chicago Fire 4–1
Philadelphia:Gazdag Dánielkezdett, szerzett egy gólt, és a 86. percbeli lecseréléséig volt a pályán.
Austin FC–Sporting KC4–3
Sporting:Sallói Dánielvégigjátszotta a mérkőzést, a 88. percben sárga lapot kapott.
FC DallasSan Jose Earthquakes 4–1
Dallas:Schön Szabolcsotnem nevezték.

HOLLANDIA
EREDIVISIE, 2. FORDULÓ
Sparta Rotterdam–AZ 2–3
AZ:Kerkez Miloskezdett, ő szerezte a győztes gólt, a 67. percben lecserélték.

NK Osijek–Varazdin 2–2
NK Osijek:Kleinheisler Lászlóa második félidőt töltötte a pályán, és adott egy gólpasszt.

NÉMETORSZÁG
Mainz–Union Berlin 0–0
Union:Schäfer Andrása 62. percben lépett pályára csereként.

SVÁJC
Basel–Lugano 0–2
Basel:Szalai Ádáma 85. percben lépett pályára csereként.

SZLOVÁKIA
FORTUNA LIGA, 4. FORDULÓ
MFK Liptovsky Mikulás–Slovan Bratislava 1–5
Slovan:Holman Dávidsérült.
DAC–Dukla Banská Bystrica3–0
DAC:Balogh Norbertetaz 51. percben lecserélték,Hahn Jánosa 73. percben állt be,Kalmár Zsoltsérült,Szánthó Regőgólt szerzett, az 51. percben lecserélték,Szendrei Ákosnem volt a keretben, Veszelinov Dánielvégigjátszotta a mérkőzést.

Pendikspor:Nikolics Nemanja, Ugrai Roland

A programban a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.