Légiósok: gólpassz után gól, eddig jól megy az ifjú magyarnak

2022.07.31. 16:10
A Sturm Graz második csapata elkönyvelte első sikerét ebben az idényben (Fotó: sksturm.at)
Tóth Milán a második meccsén megszerezte az első gólját a Sturm Graz második csapatában: együttese 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Lafnitzot az osztrák másodosztályú labdarúgó-bajnokság 2. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Tóth Milán ezen a nyáron igazolt ki a Haladásból az osztrák élvonalban legutóbb ezüstérmes Sturm Grazhoz, melynél eleinte a második csapatnál veszik számításba.

A 20 éves magyar támadó az osztrák másodosztály első fordulójában gólpasszt adott a Horn elleni 2–1-es vereség alkalmával, a második fellépésén pedig már a gól is összejött neki: a 17. percben ő lőtte a Sturm II második találatát a Lafnitz elleni 2–0 során.

Tóth – a grazi alakulat hivatalos honlapjának beszámolója szerint – kezdőként a 75. percig volt a pályán a vasárnap délelőtti bajnokin.

A Sturm a jövő héten a Rapid Wien második csapatával játszik a harmadik fordulóban.