Légiósok: Gazdag-tripla, gólpassz Szalai Attilától, Varga Kevintől

P. K.P. K.
2022.10.09. 22:58
Gazdag Dániel ismét főszerepet vállalt a Philadelphia Union győzelmében (Forrás: facebook.com/philadelphiaunion)
Ismét jó napot zártak a külföldön, élvonalbeli bajnokságokban szereplő magyar labdarúgók!

Arról már délután, élő tudósításainkban beszámoltunk, hogy Kleinheisler László a 4–0-ra nyerő NK Osijekben megszerezte ötödik bajnoki gólját ebben az idényben, míg Szánthó Regő duplázott a szlovák élvonalban, a DAC-ban.

Rajtuk kívül Gazdag Dániel is betalált egy kapáslövésből – az ellenféltől kapott labdából – a Philadelphia Unionban a Toronto elleni meccs 4. percében, majd még a szünet előtt gólpasszt is adott, aztán a második félidőben újabb két gólt szerzett, az egyiket 11-esből. Ez volt az alapszakasz utolsó meccse, a Philadelphia a Keleti főcsoport győzteseként jutott be a rájátszásba. Az alapszakasz legértékesebb játékosa címre (MVP) is jelölt Gazdag klubrekordot jelentő 22 találattal fejezte be a bajnokság első szakaszát, ezzel a 2. helyen zárt az alapszakasz góllövőlistáján Sébastian Driussival (Austin FC) holtversenyben (a gólkirály a Nashville SC középpályása, a 23 gólos Hany Mukhtar lett).

Gazdag még egy klubrekordot felállított: az MLS kanadai pontlistáján a 22 gól mellett tíz assziszttal zárt – a Philadelphia Unionnál ő az első, aki egy idényen belül, az alapszakaszban, mindkét mutatóban két számjegyű eredményt, vagyis dupla duplát ért el (az MLS történetében ő a hatodik játékos akinek ez sikerül). Ugyanakkor hozzá kell tennünk, hogy az MLS az asszisztokba a közvetlen gólpasszt megelőző passzt is beszámítja. Gazdag a hagyományos értelemben vett gólpasszokat nézve hat gólt készített elő.

A Gazdaghoz hasonlóan MVP-címre jelölt Sallói Dániel is végigjátszotta a Sporting Kansas City utolsó, Dallasban 2–1-re elveszített meccsét. Az már korábban eldőlt, hogy az SKC nem jut be a rájátszásba, Sallói a bajnokságot 28 meccsen hét góllal és négy gólpasszal fejezte be.

PHILADELPHIA UNION–TORONTO 4–0 – GAZDAG SZEREZTE AZ ELSŐ, A HARMADIK ÉS A NEGYEDIK GÓLT, A MÁSODIK ELŐTT PEDIG GÓLPASSZT ADOTT

Törökországban Varga Kevin a Hataysporban először adott gólpasszt, csereként beállva, három perccel a pályára lépése után, aminek köszönhetően 1–0-ra nyert is a csapata az Alanyaspor ellen (a jobb oldali beadásból Burak Öksüz a kapunak háttal, hanyatt vetődve talált be).

Ugyancsak Törökországban a Fenerbahce drámai csatában, 5–4-re gyűrte le otthon a Karagümrüköt. Az ötödik gólt a 95. percben Szalai Attila felívelésével kilépő belga válogatott Michy Batshuayi szerezte. A magyar válogatott védőnek ez volt az első gólpassza a bajnokágban ebben az idényben. A Fener ezzel a győzelemmel a 4. helyen áll a tabellán.

PROFI, ÉLVONALBELI VAGY MÁSODOSZTÁLYÚ BAJNOKSÁGBAN SZEREPLŐ MAGYAR LÉGIÓSOK, VOLT VAGY JELENLEGI FELNŐTT-, ILL. U-VÁLOGATOTT JÁTÉKOSOK HETI PROGRAMJA

AUSZTRIA
2. Liga

Sturm Graz II–First Vienna 0–1
Sturm II: Tóth Milán kezdőként végigjátszotta a meccset, a 81. percben sárga lapot kapott.

CIPRUS
Olympiakosz Nicosia–Akritasz 1–0
Akritasz: Onódi Ákos a kispadon ült, nem állt be.
Arisz Limassol–AEK Larnaca 1–2
Larnaca: Gyurcsó Ádámot nem nevezték.

EGYESÜLT ÁLLAMOK
MLS
Philadelphia Union–Toronto 4–0
Philadelphia Union: Gazdag Dániel végigjátszotta a meccset, három gólt szerzett (a másodikat 11-esből) és egy gólpasszt is adott.

Dallas–Sporting Kansas City 2–1
Sporting KC: Sallói Dániel kezdőként végigjátszotta a meccset.

GÖRÖGORSZÁG
Szuperliga
Levadiakosz–PAOK 1–1
Levadiakosz: Vinícius Paulo kezdett és végig is játszotta a meccset.

HOLLANDIA
Eredivisie
Utrecht–AZ Alkmaar 1–2
AZ: Kerkez Milos kezdő volt, a 87. percben lecserélték.

HORVÁTORSZÁG
Prva HNL
Slaven Koprivnica–NK Osijek 0–4
NK Osijek: Kleinheisler László kezdett, a 35. percben gólt szerzett, a 74. percben lecserélték.

NÉMETORSZÁG
Bundesliga
VfB Stuttgart–Union Berlin 0–1
Union: Schäfer András a 65. percig volt a pályán, akkor cserélte őt le az edzője.
Hertha BSC–Freiburg (német) 2–2
Freiburg: Sallai Roland sérült, nem nevezték.

OROSZORSZÁG
Premjer-Liga
Torpedo Moszkva–Nyizsnyij Novgorod 0–0
Torpedo: Koszta Márk a 62. percben állt be.

ROMÁNIA
Liga 1
Sepsi OSK–Farul Constanta 0–1
Sepsi: Tamás Márkot nem nevezték, Varga Roland kezdőként végig a pályán volt.

Dunaszerdahely–Zilina 5–2
DAC: Balogh Norbert és Kalmár Zsolt a 81. percben álltak be csereként, Szánthó Regő kezdett, két gólt szerzett, a 81. percben lecserélték, Veszelinov Dániel a kispadon ült.

Trencín–Slovan Bratislava 4–0
Slovan:
Holman Dávid sérült, nem nevezték.

TÖRÖKORSZÁG
Süper Lig
Hatayspor–Alanyaspor 1–0
Hatayspor: Varga Kevin a 69. percben állt be csereként, a 72. percben gólpasszt adott.
Fenerbahce–Karagümrük 5–4
Fenerbahce: Szalai Attila kezdőként végig a pályán volt, a 95. percben gólpasszt adott.