Belgium: tart a csoda, újra nyert Eppel és Storck csapata

K. Zs.K. Zs.
2020.02.22. 22:40
Eppel Mártonék öltözői ünnepe (Fotó: Cercle Bruges Facebook)
Sorozatban a harmadik mérkőzését is megnyerte Eppel Márton csapata, a Cercle Bruges a belga labdarúgó-bajnokságban, és szombati sikerével elmozdult az utolsó helyről.

Bernd Storck, a bruges-iek vezetőedzője számára presztízsmérkőzés volt a szombati, hiszen az ellenfél a korábbi csapata, a Mouscron volt.

Az egykori magyar szövetségi kapitány végig a pályán tartotta a télen szerződtetett Eppel Mártont, aki fontos szerepet játszott a győztes gólban: a 77. percben a magyar légiós indította a bal oldalon meglóduló Dylan De Beldert, aki a hosszú sarokba lőtt.

Az alapszakaszból három forduló van hátra; a remek formába lendülő Cercle – amely egyelőre csak jobb gólkülönbségével előzi meg az utolsó helyre csúszó Waasland-Beverent – a Gent (o), az FC Bruges (i) és az Oostende (o) ellen játszik még, azaz nem könnyű a sorsolása.

Szombaton lépett pályára Bölöni László csapata, az Antwerp is, az erdélyi edző szintén egy korábbi csapatához látogatott – de neki ezúttal nem jutott pont: a Standard 1–0-ra megnyerte a szombat rangadóját.

BELGIUM, JUPILER LEAGUE
27. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Mouscron–Cercle Bruges 0–1
Standard Liege–Antwerp 1–0
Oostende–Zulte-Waregem 1–1
Mechelen–Waasland-Beveren 4–0
Az élcsoport: 1. FC Bruges 61 pont, 2. Gent 52, 3. Standard 48, …5. Antwerp 47, …10. Mouscron 33, …15. Cercle Bruges 20 (25–52), 16. Waasland-Beveren 20 (21–56)