Pontokat bukott a Véber-csapat az Újpest B ellen

2013.05.01. 20:43
Szántai Levente az Újpest B egyenlítő gólja előtt még bravúrral védett, de Zamostny lövésénél már nem tehetett semmit <br />(Fotó: Havran Zoltán – archív)
Az előrehozott 30. fordulót rendezték meg május 1-jén a labdarúgó NB II-ben. A Keleti csoportban az éllovas Vasas úgy gazdagodott három ponttal, hogy nem kellett pályára lépnie, hiszen a szövetség 3–0-val jóváírta neki a pontokat a kizárt Vác ellen. Az üldöző Mezőkövesd viszont csak egy pontot szerzett a pályán, Véber György együttese az Újpest B ellen a hosszabbításban engedte ki kezéből a győzelmet. A Békéscsaba gólgazdag találkozón 0–2-ről fordítva győzte le a Putnokot, a csabaiaknál a kolumbiai Arbey Mosquera két gólt szerzett.

A Balmazújváros hátrányból győzte le az Orosházát, és utóbbi négy mérkőzéséből hármat megnyerve egyre közelebb áll ahhoz, hogy elérje célját. Az Orosháza viszont egyre nagyobb bajban van, a Békés megyeiek utóbbi hét mérkőzésükön mindössze egyetlen pontot szereztek.

Két vereség után javított és hozta a kötelezőt a Szeged 2011, Gálhidi György együttese különösebb megerőltetés nélkül győzte le a DVSC-DEAC-ot 3–1-re. A szegediek soraiban megszerezte első gólját a szlovák Marian Timm.

A Szolnoki MÁV vezére ismét Busai Attila volt, a Ferencvárostól kölcsönkapott játékos éppen anyaegyesületének második csapata ellen duplázott. A Tisza-partiak az 56. percre háromgólos előnyre tettek szert, igaz, a hajrá izgalmasra sikeredett, de Kis Károly együttese végül egy gólt megtartott előnyéből.

A Kazincbarcika csatára, Vólent Roland is anyaegyesületét szomorította, bár gólja csak az egy pont megszerzéséhez volt elegendő a Honvéd-MFA ellen. Hiába támadott sokat a második félidőben Kiprich József együttese, a győztes találatot nem sikerült bevinnie, így az osztályozós pozíció eléréséért továbbra is küzdenie kell.

A forduló záró mérkőzésén a Nyíregyháza hazai pályán szenvedett 2–0-s vereséget a Ceglédtől, ráadásul kettős emberhátrányban fejezte be a meccset. A Lucsánszky Tamás által edzett csapat továbbra sem tud tartósan jó teljesítményt nyújtani, az idegenbeli gyengélkedés (sorozatban három vereség házon kívül) után most már hazai pályán is pont nélkül maradt.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT
30. (ELŐREHOZOTT) FORDULÓ

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–ÚJPEST FC B 2–2 (0–1)
Mezőkövesd, 900
néző. Vezette: Becséri D. (Horváth Z., Makkosné)
MEZŐKÖVESD:
Szántai – Hegedűs Cs., Szalai V., Kardos, Éles – Lipusz (Olasz D., a szünetben), Bognár I., Farkas II B., Petneházi (Bagi, a szünetben) – Hamar Á. (Bogdány, 87.), George. Vezetőedző: Véber György
ÚJPEST B: Horváth T. – Szokol, Litauszki, Mihajlovic, Pollák – Nagy J. (Magos, 58.), Eninful (Banai B., 17.; Tóth B., 60.), Erős R., Toricska – Rubus, Zamostny. Edző: Víg Péter
Gólszerző: Litauszki (0–1) a 8., George (1–1) a 62., Kardos (2–1) a 66., Zamostny (2–2) a 92. percben
Véber György:
– Ami ellen edzőként küzdök, szakmailag és erkölcsileg egyaránt, az ezen a mérkőzésen mind megtörtént.
Víg Péter: – Fiataljaink szenvedéllyel és hittel játszottak. Senki sem várhatja el tőlünk, hogy feltartott kezekkel menjünk a pályára, csak azért, mert az ősszel nem indulhatunk az NB II-es bajnokságban.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–PUTNOK VSE 4–2 (2–2)
Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Berger (Varga II G., Szvetnyik)
BÉKÉSCSABA: Scsekics – Tolmbaye, Lengyel D., Botis, Juhász Gy. – Kákonyi, Leucuta, Varga N. (Raducu, 78.), Méndez (Mészáros L., a szünetben) – Obot (Mosquera, 59.), Randjelovics. Szakmai igazgató: Pásztor József
PUTNOK: Efendic – Kelemen L., Kovács R., Bjelkanovics, Polényi (Elek B., 80.) – Zabos, Bene A. (Mayor, 66.), Crisan, Üveges (Illés R., 62.) – Monyók, Pavlov. Vezetőedző: Koszta Péter
Gólszerző: Monyók (0–1) a 4., Monyók (11-esből, 0–2) a 15., Kákonyi (1–2) 32., Botis (2–2) a 40., Mosquera (3–2) a 65., Mosquera (4–2) a 86. percben
Pásztor József: – Nem úgy kezdtünk, ahogy megálmodtam, végül azonban a jó csatárcserénknek köszönhetően sikerült hoznunk a három pontot. Ellenfelünk el is fáradt a mérkőzés végére.
Koszta Péter: – Kettő nullás vezetésünk után sok hibát követtünk el, amit a hazai támadók kihasználtak.

BALMAZÚJVÁROS–OROSHÁZA FC 2–1 (0–1)
Balmazújváros, 800 néző. Vezette: Bognár T. (Takács G., Becséri G.)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros, Papp F., Forgács, Németh Á. – Demjén Nagy R., a szünetben), Szőllősi F. (Murák, 60.), Kónya (Kiss L., 71.), Virágh – Sándor I. – Belényesi. Vezetőedző: Híres Gábor
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D. (Kerekes I., 72.), Futaki, Makra, Szabó N. – Kerepeczki (Milenkovics, 35.), Varga R. (Balázs J., 56.), Ondrejó, Végh A. – Ács, Tóth D. Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Szabó N. (0–1) a 12., Belényesi (1–1) az 57., Sándor I. (2–1) a 80. percben
Híres Gábor:
– Sok helyzetet kihagytunk, vagyis magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, viszont örülök, hogy egy nagyon jó ellenfelet győztünk le.
Major László: – Hajtós, küzdelmes mérkőzésen ennyivel jobb volt a hazai csapat.

SZEGED 2011–DVSC-DEAC 3–1 (2–1)
Szeged, 1000
néző. Vezette: Szilasi Sz. (Erős G., Szalai D.)
SZEGED: Belecsan – Tóth I., Petrók, B. Kapic, Farkas M. – Kis R., Ulvicki, Sz. Markovics, Farkas Z. (Kéri, 72.) – Jovánczai (Borbély, 81.), Timm (Varga B., 60.). Vezetőedző: Gálhidi György
DVSC II: Szécsi G. – Kuti K., Ludánszki B. (Orosz A., 77.), Szatmári Cs., Engel – Bereczki D., Gál M., Györky, Sós – Szécsi M., Angyal. Edző: Szalánczi Tamás
Gólszerző: Timm (1–0) az 5., Petrók (2–0) a 33., Ludánszki B. (11-esből, 2–1) a 41., Varga B. (3–1) a 88. percben
Gálhidi György:
– Nem értem, hogy kettő nulla után miért álltunk le, egy sima győzelmet miért tettünk nehézzé.
Szalánczi Tamás: – Játékban és erőben is felülmúltuk ellenfelünket, kettő egynél mindent egy lapra feltéve küzdöttünk az egyenlítésért, ám egy lesgól megpecsételte sorsunkat.

KAZINCBARCIKAI SC–BUDAPEST HONVÉD-MFA 1–1 (1–1)
Kazincbarcika, 600
néző. Vezette: Berke (Péter, Hima)
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Privigyei, Komlósi, Fotyik, Szala (Salvador, 66.) – Jeremiás, Halgas (Fehér B., 66.), Bogáti, Horváth Sz. – Casado, Vólent. Vezetőedző: Kiprich József
HONVÉD-MFA: Vereckei – Remes, Debreceni, Gengeliczki, Canzian – Futó, Ivancsics – Lőrinczi, Csábi (Varga N., 56.), Holender (Csontos, 63.) – Bobál G. (Erdélyi, 70.). Edző: Szijjártó István
Gólszerző: Debreceni (0–1) a 28., Vólent (1–1) a 33. percben
Kiprich József:
– A második félidő miatt csalódott vagyok. Nagyon sok ziccert dolgoztunk ki, és meg kellett volna nyernünk a mérkőzést. Az egy pont kevés.
Szijjártó István: – Az első félidőben több gólszerzési lehetőséget hagytunk kihasználatlanul, vagyis eldönthettük volna a mérkőzést. A szünet után is megvoltak azok a lehetőségeink, amelyekből gólok születhettek volna.

SZOLNOKI MÁV FC–FERENCVÁROS II 3–2 (1–1)
Szolnok,
Véső úti stadion, 800 néző. Vezette: Barna G. (Kis Z., Kepe)
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Balogh P., Mile, Fritz – Sipeki, Tamási (B. Tóth, a szünetben) – Nagy I., Busai, Rokszin (Bohner, a szünetben) – Szepessy R. (Antal, 68.). Vezetőedző: Kis Károly
FTC II: Kunsági – Kárász, Batik, Vattai, Mauricio – Vass M., Csilus – Ionescu (Kónya, 67.), Nyilasi B. (Popgeorgiev, a szünetben), Papp M. (Hermány, 56.) – Holman. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Busai (1–0) az 5., Nyilasi B. (11-esből, 1–1) a 31., Busai (2–1) az 52., Szepessy (3–1) az 56., Holman (11-esből, 3–2) a 87. percben
Kiállítva: Kunsági (belerúgott a földön fekvő B. Tóthba) az 54., Batik (szándékosan lekönyökölte B. Tóthot) az 59. percben
Kis Károly:
– Nehéz győzelmet arattunk, de még nagyon sokat érhet ez a három pont.
Lipcsei Péter: – Harminc percig kettős emberhátrányban voltunk, ekkora ellenszélben nem lehet játszani...

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–CEGLÉDI VSE 0–2 (0–1)
Nyíregyháza, 1500
néző. Vezette: Farkas Á. (Bozó, Kelemen A.)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Bodnár L., Ambrusz, Djurovics, Dajka L. – Minczér – Csorba (Jevtic, 79.), Davidov (Bárányos, a szünetben), Reznek (M. Nikolics, 63.), Pákolicz – Bajzát Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
CEGLÉD: Miski – Robson, Ladiszlai, Makrai, Farkas I. – Kenderes, Koncz Zs. – Rebrik (Balog M., 73.), Kiss T. (Csurka, 84.), Szkunc – Kormos (Medgyesi, 89.) Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Rebrik (0–1) a 38., Koncz Zs. (11-esből, 0–2) a 70. percben
Kiállítva: Djurovics (második sárga lap után) az 56., Pákolicz (Kormost buktatta a tizenhatoson belül) a 69. percben
Lucsánszky Tamás:
– Elképesztő mentális gyengeségről tettük tanúbizonyságot, pedig egész héten erre hívtam fel a figyelmet.
Ványi Zsolt: – Fantasztikus győzelmet arattunk. Még egyenlő létszámban is úgy alakult a mérkőzés, ahogy szerettük volna, létszámfölényben pedig roppant okosan futballoztunk.

16. Dunakanyar-Vác 25 6 4 15 22–48 –26 22
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.