NB III: VLS-siker a Veszprém megyei derbin, a Kisvárda II a Várkertiben nyert

D. S. B.D. S. B.
2022.07.30. 20:05
A VLS nyerte a Veszprém megyei rangadót (Fotó: Nagy Lajos/Veszprém Megyei Napló)
Két mérkőzéssel kezdődött meg a labdarúgó NB III 2022–2023-as idénye. A Keleti csoportban a Kisvárda tartalékjai a Várkerti Stadionban könnyedén győzték le az Egert, míg Nyugaton a VLS Veszprém 2–0-ra győzött idegenben a Balatonfüred elleni megyei rangadón.

A Kisvárda tartalékjai a heves esőzések miatt az eredeti helyszín helyett a Várkerti Stadionban fogadták a Szekeres Adrián vezette Egert, s Nagy Mihály Krisztián duplájával már 25 perc után 2–0-ra vezettek. A fordulás után Nikita Honcsar és Avetiszjan Abov is bevette a hevesiek kapuját, kialakítva a szabolcsiak 4–0-s sikerét.

A Nyugati csoport Veszprém megyei rangadóval indult, a tavalyi bronzérmes VLS Veszprém a többek között az NB I-es múltú Eszlátyi Istvánnal erősítő Balatonfüredi FC-hez látogatott. A Pető Tamás által irányított vendégek alig három perc után megszerezték a vezetést Major Norbert révén, majd a csereként beálló Molnár Balázs góljával a 90. percben eldöntötték a mérkőzést (0–2).

A Veszprémben csereként pályára lépett a Haladás, a Mezőkövesd és a DVTK színeiben az NB I-ben is játszó Iszlai Bence.