Yohan Croizet ezúttal a harmadosztályban bolondította az ellenfél védőit (Fotó: Török Attila, archív)

 

KELETI CSOPORT. Yohan Croizet mesterhármasára alapozva az Újpest FC második csapata kiütéses, 7–0-s győzelmet aratott a hullámvölgybe kerülő BKV Előre felett, amely a legutóbbi öt bajnoki mérkőzéséből a harmadikat veszítette el. A közlekedésiek újabb vereségét kihasználva a Kazincbarcika hat pontra növelte előnyét a tabella élén; a borsodi együttes úgy győzte le 2–0-ra a Hajdúszoboszlót, hogy Ur László kiállítása miatt a 10. perctől emberhátrányban játszott.

KÖZÉP-CSOPORT. Az éllovas Kozármisleny gól nélküli döntetlenre végzett Szekszárdon, így az Iváncsa otthonában 1–0-ra győzedelmeskedő (és egy meccsel kevesebbet játszó) Dunaújváros hat pontra faragta hátrányát a második pozícióban. Az FTC II 3–1-re is vezetett már Vácon, végül meg kellett elégednie az egy ponttal.

NYUGATI CSOPORT. Helycsere történt az élen: a BVSC 2–1-re kikapott Bicskén, így a Tatabányát otthon 2–0-ra legyőző Mosonmagyaróvár jobb gólkülönbségének köszönhetően a tabella élére ugrott. A harmadik helyen három pont lemaradással a Veszprém áll, amely szombaton 4–1-re nyert hazai pályán a Nagykanizsa ellen.

NB III
17. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
Diósgyőri VTK II
–Hidasnémeti 4–2
Újpest II–BKV Előre 7–0
Békéscsaba II–Tiszaújváros 1–2
Debreceni VSC II–Kisvárda II 2–0
Füzesgyarmat–Törökszentmiklós 3–3
Salgótarjáni BTC–Putnok VSE 2–3
Sényő–Jászberényi FC 2–1
Tállya–Debreceni EAC 1–3
Tiszafüred–Eger SE 1–0
Kazincbarcika–Hajdúszoboszló 2–0

A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 
  1. Kazincbarcika 17 15 1 1 52–  8 +44  46
  2. BKV Előre 17 13 1 3 36–18 +18  40
  3. DEAC 17 11 3 3 43–17 +26  36
  4. Kisvárda II 17 10 3 4 33–21 +12  33
  5. Hajdúszoboszló 17 9 4 4 34–20 +14  31
  6. Tiszaújváros 17 9 3 5 33–27 +6  30
  7. Sényő 17 8 4 5 31–25 +6  28
  8. Békéscsaba II 17 8 2 7 40–30 +10  26
  9. Jászberény 17 8 1 8 27–27 0 25
10. Putnok 17 7 4 6 23–21 +2  25
11. DVTK II 17 7 3 7 34–35 –1  24
12. Újpest II 17 6 4 7 30–29 +1  22
13. Füzesgyarmat 17 5 7 5 23–25 –2  22
14. Tiszafüred 17 5 5 7 27–25 +2  20
15. DVSC II 17 5 4 8 25–27 –2  19
16. Eger 17 6 11 24–36 –12  18
17. Tállya 17 3 4 10 14–43 –29  13
18. Salgótarjáni BTC 17 1 5 11 14–38 –24    8
19. Hidasnémeti 17 2 1 14 14–59 –45    7
20. Törökszentmiklós 17 5 12 14–40 –26    5

KÖZÉP-CSOPORT
Paks II–Honvéd FC II 0–2
Balassagyarmat–Gerjen 2–1
Cegléd–MTK II 0–0
Dabas-Gyón–FC Dabas 1–0
Iváncsa–Dunaújváros PASE 0–1
Makói FC–ESMTK 2–0
Monor–Hódmezővásárhely 0–0
Rákosmenti KSK–Mohács 1–1
Szekszárdi UFC–Kozármisleny 0–0
Vác–Ferencvárosi TC II 3–3

A KÖZÉP-CSOPORT ÁLLÁSA 
  1. Kozármisleny 17 13 4 36–6 +30  43
  2. Dunaújváros 16 11 4 1 35–12 +23  37
  3. Makó 17 11 3 3 29–10 +19  36
  4. Honvéd II 17 10 2 5 27–22 +5  32
  5. Monor 17 9 3 5 27–17 +10  30
  6. Balassagyarmat 17 9 3 5 25–19 +6  30
  7. Paks II 16 9 1 6 32–18 +14  28
  8. FTC II 17 7 5 5 28–25 +3  26
  9. Hódmezővásárhely 17 8 1 8 24–30 –6  25
10. MTK II 17 7 3 7 19–21 –2  24
11. FC Dabas 17 6 6 5 34–25 +9  24
12. Iváncsa 17 6 4 7 26–21 +5  22
13. ESMTK 17 6 3 8 23–22 +1  21
14. Cegléd 17 6 3 8 20–30 –10  21
15. Szekszárd 17 5 5 7 20–22 –2  20
16. FC Dabas-Gyón 17 3 5 9 11–33 –22  14
17. Gerjen 17 4 1 12 17–37 –20  13
18. Vác 17 3 4 10 19–36 –17  13
19. Rákosmente 17 2 2 13 17–39 –22  8
20. Mohács 17 1 4 12 10–34 –24  7

NYUGATI CSOPORT
Gyirmót FC Győr II–Pápai Perutz 0–0
Puskás Akadémia II–Kaposvári Rákóczi FC 4–0
Zalaegerszeg II–Andráshida 5–0
Érdi VSE–Mol Fehérvár FC II 2–0
Gárdony–Balatonfüred 1–1
Kelen SC–SC Sopron 3–0
Mosonmagyaróvári TE–Tatabánya 2–0
Bicske–BVSC-Zugló 2–1

A NYUGATI CSOPORT ÁLLÁSA 
  1. Mosonmagyaróvár 17 13 2 2 46–11 +35  41
  2. BVSC 17 13 2 2 36–14 +22  41
  3. Veszprém 17 12 2 3 30–9 +21  38
  4. Győri ETO II 17 10 4 3 33–15 +18  34
  5. Tatabánya 17 6 7 4 20–16 +4  25
  6. Gyirmót II 17 7 3 7 33–32 +1  24
  7. Bicske 17 6 6 5 21–22 –1  24
  8. Érd 15 7 2 6 26–26 0 23
  9. Pápa 17 6 5 6 17–18 –1  23
10. Kelen 17 6 5 6 23–26 –3  23
11. Puskás Akadémia II 17 5 8 4 25–16 +9  23
12. Fehérvár II 17 5 7 5 16–21 –5  22
13. ZTE II 17 5 5 7 23–25 –2  20
14. Komárom 17 5 4 8 25–31 –6  19
15. Kaposvári Rákóczi 16 5 3 8 14–19 –5  18
16. Sopron 17 5 3 9 15–27 –12  18
17. Nagykanizsa 16 5 2 9 21–36 –15  17
18. Balatonfüred 17 4 4 9 21–33 –12  16
19. Gárdony 17 2 3 12 16–29 –13  9
20. Andráshida 17 1 3 13 15–50 –35  6