A Mosonmagyaróvár egy góllal nyert a Ménfőcsanak vendégeként (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

 

KELETI CSOPORT. Megszakadt a Tiszakécske hatmérkőzéses győzelmi sorozata: a listavezető idegenben kapott ki 2–1-re a Ceglédtől. Riválisai azonban nem tudták csökkenteni a hátrányukat: a BVSC a DVTK II, az Eger pedig a Hatvan otthonában szenvedett egygólos vereséget, míg a Jászberény hazai pályán kapott ki 2–1-re a Sényőtől.

KÖZÉP-CSOPORT. Az éllovas Kecskemét idegenben gól nélküli döntetlent játszott az FC Dabassal, a riválisok pontvesztését kihasználva pedig élre állt a Paks II-t 4–1-re legyőző Iváncsa, amely immár nyolcmérkőzéses győzelmi sorozatban és 11-es meccses veretlenségi szériában van a bajnokságban.

NYUGATI CSOPORT. Az élcsoport tagjai hozták a kötelezőt: a listavezető III. Kerületi TVE a Balatonfüredet győzte le 2–1-re, a Mosonmagyaróvár a Ménfőcsanak otthonában nyert 1–0-ra, továbbá a Veszprém, a Nagykanizsa és a Lipót sem veszített pontot.

LABDARÚGÓ NB III
30. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
DVSC II
–Mezőkövesd II 6–0
Tiszaújváros–Salgótarján 1–1
Sajóbábony–Tiszafüred 1–1
Kisvárda II–Balassagyarmat 0–0
Hatvan–Eger 2–1
Cegléd–Tiszakécske 2–1
Füzesgyarmat–Tállya 1–1
Gyöngyös–Putnok 2–2
Jászberény–Sényő 1–2
DVTK II–BVSC 1–0

A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA
1. Tiszakécske 30 24 2 4 75–21 +54  74
2. BVSC 30 20 4 6 64–33 +31  64
3. Jászberény 30 18 6 6 66–33 +33  60
4. Eger 30 15 8 7 52–28 +24  53
5. Balassagyarmat 30 15 7 8 37–26 +11  52
6. Füzesgyarmat 30 16 3 11 52–33 +19  51
7. Sényő 30 13 8 9 54–45 +9  47
8. Kisvárda II 30 12 10 8 41–39 +2  46
9. DVTK II 30 12 8 10 55–45 +10  44
10. Cegléd 30 12 6 12 33–36 –3  42
11. Tiszafüred 30 12 5 13 53–53 0 41
12. Tiszaújváros 30 12 5 13 41–49 –8  41
13. DVSC II 30 9 6 15 39–43 –4  33
14. Salgótarján 30 9 6 15 41–58 –17  33
15. Tállya 30 8 8 14 44–49 –5  32
16. Putnok 30 8 7 15 42–60 –18  31
17. Gyöngyös 30 8 7 15 39–63 –24  31
18. Hatvan 30 9 3 18 37–53 –16  30
19. Sajóbábony 30 6 3 21 33–82 –49  21
20. Mezőkövesd II 30 4 4 22 32–81 –49  16

 

KÖZÉP-CSOPORT
Honvéd II–FTC II 2–2
Vác–Kozármisleny 1–0
Hódmezővásárhely–Taksony 2–1
Szekszárd–Körösladány 2–0
ESMTK–Dabas-Gyón 0–1
Rákosmente–Újpest II 1–0
Iváncsa–Paks II 4–1
Szegedi VSE–Majos 3–2
FC Dabas–Kecskemét 0–0
Dunaújváros–Monor 2–2

A KÖZÉP-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Iváncsa 30 20 7 3 58–23 +35  67
2. Kecskemét 30 20 6 4 72–23 +49  66
3. FC Dabas 30 18 9 3 56–21 +35  63
4. FTC II 30 17 8 5 58–25 +33  59
5. Honvéd II 29 16 5 8 60–40 +20  53
6. Monor 30 12 9 9 50–44 +6  45
7. Dabas-Gyón 30 13 4 13 36–31 +5  43
8. ESMTK 30 11 10 9 47–39 +8  43
9. Kozármisleny 30 12 6 12 48–47 +1  42
10. Paks II 30 10 9 11 43–45 –2  39
11. Újpest II 30 9 12 9 45–40 +5  39
12. Rákosmente 30 11 5 14 29–36 –7  38
13. Dunaújváros 30 11 4 15 44–44 0 37
14. Hódmezővásárhely 30 11 3 16 41–55 –14  36
15. Vác 29 9 9 11 40–41 –1  36
16. Szekszárd 30 9 6 15 29–46 –17  33
17. Taksony 30 8 8 14 46–55 –9  32
18. Körösladány 28 6 7 15 34–51 –17  25
19. Szegedi VSE 30 5 7 18 26–71 –45  22
20. Majos 30 1 4 25 18–103 –85  7

 

NYUGATI CSOPORT
Tatabánya
–Puskás Akadémia II 1–0
ZTE II–Pápa 0–3
THSE-Szabadkikötő–Komárom 0–2
Sopron–BKV Előre 1–1
III. Kerületi TVE–Balatonfüred 2–1
Nagykanizsa–Gárdony 5–1
Bicske–Fehérvár II 3–2
Ménfőcsanak–Mosonmagyaróvár 0–1
Lipót–Érd 3–1
Nagyatád–Veszprém 1–5

A NYUGATI CSOPORT ÁLLÁSA
1. III. Kerületi TVE 30 23 5 2 72–16 +56  74
2. Mosonmagyaróvár 30 19 6 5 63–24 +39  63
3. Veszprém 30 16 8 6 48–32 +16  56
4. Nagykanizsa 30 16 7 7 69–40 +29  55
5. Lipót 30 16 7 7 64–45 +19  55
6. Sopron 30 13 8 9 42–40 +2  47
7. Tatabánya 30 14 4 12 43–31 +12  46
8. Érd 30 13 6 11 41–38 +3  45
9. Puskás Akadémia II 30 13 5 12 50–42 +8  44
10. Komárom 30 13 4 13 37–50 –13  43
11. Fehérvár II 30 12 4 14 43–46 –3  40
12. Bicske 30 11 7 12 37–41 –4  40
13. Pápa 30 11 6 13 39–45 –6  39
14. Gárdony 30 10 8 12 52–64 –12  38
15. Balatonfüred 30 10 6 14 51–51 0 36
16. ZTE II 30 7 13 10 36–48 –12  34
17. BKV Előre 30 7 11 12 36–48 –12  32
18. THSE-Szabadkikötő 30 6 4 20 47–71 –24  22
19. Ménfőcsanak 30 4 6 20 28–63 –35  18
20. Nagyatád 30 2 3 25 25–88 –63  9