NB III: a Fradi után a Dunaújvárost is elintézte az Iváncsa

2022.10.22. 16:33
Újabb győzelemnek örülhetett az Iváncsa (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB III 14. fordulójában az Iváncsa 4–1-re kiütötte a Dunaújvárost a Közép-csoportban. A Keleti csoportban a listavezető BVSC-Zugló 1–1-es döntetlent játszott Hajdúszoboszlón, míg a Nyugati csoportban a Tatabánya 3–1-re legyőzte a III. Kerületi TVE-t, s az élre állt.

A Magyar Kupából a Ferencvárost búcsúztató Iváncsa gyakorlatilag már a második félidő elején lezárta az összecsapást, az 53. percben 3–0-ra vezetett a harmadik helyen tanyázó Dunaújváros vendégeként. A hazaiak a hajrában kaptak még egy gólt, majd a 88. percben szépítettek, így alakult ki az 1–4-es végeredmény. A 14. forduló után az Iváncsa a tabella második helyén áll, négy pontra a Hódmezővásárhelytől – ki kell emelni, hogy a listavezető (amely kétgólos hátrányból felállva mentett pontot a Szekszárd ellen) kettővel több meccset játszott üldözőjénél.

A Közép-csoport további mérkőzésein meglepetésre megszerezte második győzelmét a Bánk, amely a Honvéd II otthonából távozott egygólos győzelemmel. A fővárosi "kisrangadón" az Újpest II 3–1-re verte idegenben az MTK II-t. A Szolnok az új edző, Horváth Csaba irányításával kilenc vereség után szerzett pontot (0–0 az FC Dabas otthonában), míg a nehéz helyzetben lévő Monor az újonc PTE-PEAC ellen remizett. A Cegléd meglepetésre a Paks II otthonából távozott győzelemmel.

A Nyugati csoportban változás történt az élmezőnyben: a Puskás Akadémia II csak 1–1-es döntetlent játszott a Komáromi VSE-vel, míg a Tatabánya és a Veszprém is győzni tudott – előbbi a mérkőzést kilenc emberrel befejező III. Kerületi TVE-t verte meg 3–1-re, utóbbi (még pénteken) a Gyirmót II-t győzte le ugyanilyen különbséggel –, így mindkét csapat megelőzte az eddigi listavezetőt. Az Érd nagy meglepetésre otthon kapott ki 4–1-re az újonc Teskándtól úgy, hogy Szabó Richárd kiállítása miatt már a 14. perctől emberhátrányban játszott.

Remek teljesítményt nyújtott Budu Zivzivadze, a Mol Fehérvár első csapatából kitett csatár szombaton a klub NB III-ban szereplő második csapatában – a támadó gólt szerzett, s gólpasszt adott a Kelen ellen 2–1-re megnyert bajnokin.

Keleten a BVSC-Zuglónak az 1–1-es döntetlen is belefért az ötödik Hajdúszoboszló ellen, így is magabiztosan, nyolc ponttal vezeti a tabellát. Az üldözők közül a Pénzügyőr kétgólos hátrányból egyenlített a Körösladány ellen, míg a Putnok a Vasas II otthonában diadalmaskodott. A Kisvárda II sorozatban negyedik vereségét szenvedte el, a BKV Előre a 90+2. percben szerezte a győztes találatot a szabolcsiak otthonában. Az Eger – többek között a veterán Simon Attila góljával – otthon verte meg a jelentősen visszaeső DEAC-ot. Fontos sikert aratott az utóbbi hetekben megtáltosodó Jászberény Tiszaújvárosban, míg a sereghajtó Békéscsaba II otthon kapott négyet a Sényőtől; a szabolcsiaknál Kapacina Kevin duplázott és testvére, Kapacina Valér is betalált.