NB II: Vukmir nélkül nem megy – négyet kapott a Szeged

Pór KárolyPór Károly
2022.04.25. 21:40
A szegedi kapus Tóth Barna fejére ütötte a labdát a harmadik hazai gól előtt (Bús Csaba/Petőfi Népe)
A labdarúgó NB II 34. fordulójának záró mérkőzésén a KTE hazai pályán 4–0-ra győzött a Szeged ellen, így a második helyen áll a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

KECSKEMÉTI TE–SZEGED-CSANÁD GA 4–0 (3–0)
Kecskemét, 1800
néző. Vezette: Pintér Csaba (Horváth Róbert, Szécsényi István)
KECSKEMÉTI TE: Varga B. – Tóth D. (Buna, 53.), Szabó A., Rjasko, Szalai G., Hadaró (Grünvald, 65.) – Nagy K. (Paudits, 80.), Vágó, Katona B. (Szuhodovszki, 65.) – Lukács D. (Szökrönyös, 80.), Tóth B. Vezetőedző: Szabó István
SZEGED: Molnár F. – Kővári, Temesvári, Pejovics, Ódor – Simon Á. (Haruna, 80.), Kovács M. – Dobronoky, Farkas A. (Germán, a szünetben), Csoboth (Dobos, 69.) – Gajdos. Megbízott edző: Adem Kapic, Andorka Péter
Gólszerző: Hadaró (1–0) a 22., Lukács D. (11-esből, 2–0) a 28.,Tóth B. (3–0) a 33., Tóth B. (4–0) az 54. percben
Kiállítva: Gajdos a 66. percben
Szabó István:
– Minden összejött! Jó csapat a Szeged, de a széleken megbontottuk a védelmét. A kiállítás után már eldugtuk a labdát, onnantól könnyebb helyzetben voltunk.
Andorka Péter: – A világnak nincs vége, az álmainknak igen. Öt perc alatt lenulláztuk magunkat. Mindig az hiányzik, aki nincs a csapatban, de nem lenne tisztességes a hiányzóinkra fogni a vereséget.

A 34. forduló záró mérkőzésének, a KTE–Szeged találkozónak több szempontból is jelentősége volt a feljutásért folyó harc szempontjából. Az egyik, hogy ha a 3. helyen álló Kecskemét nem nyer, biztossá válik a listavezető Vasas feljutása. Viszont ha nyer, akkor visszaelőzi a tabellán 2., feljutó pozícióban lévő Diósgyőrt. Nos, végül az utóbbi forgatókönyv valósult meg, pedig a szegedieknek megvolt az esélyük, hogy teljesen másképp alakuljon a mérkőzés...

A vendégeknél az eltiltás miatt hiányzó Horváth Krisztofer kiesése érzékeny veszteségnek bizonyult, pedig a helyén játszó, tavasszal először lehetőséget kapó, 19 éves Dobronoky Viktor a meccs elején még helyzetbe tudott kerülni, de Varga Bence nagyot védett.

Ezután Kovács Milán is próbára tette Vargát, ám a 22. percben Hadaró Valentin már a hazaiakat juttatta vezetéshez, miután Molnár F. Tamás kapus a fejére ütötte a labdát.

A szünet előtt a nyáron Diósgyőrbe szerződő Lukács Dániel büntetőből szerzett, idénybeli 18. góljával növelte előnyét a Kecskemét, majd a csatár beadásából Tóth Barna fejelte a kapuba a harmadik hazai gólt. A másik oldalon Csoboth Kevin harcolt ki 11-est, majd a szélső – a biztos ítélet-végrehajtónak számító Horváth hiányában – el is végezte, Varga azonban hárítani tudott.

A második félidőben a csereként beálló Buna Gábor szinte rögtön a pályára lépése után gólpasszt adott a duplázó Tóth Barnának. A 66. percben a Szegedből Gajdos Zsolt piros lapot is kapott, de az eredmény már nem változott, a Kecskemét 4–0-ra győzött.

A KTE kilenc meccse veretlen, és jobb gólkülönbségének köszönhetően a DVTK-t megelőzve a második, feljutó helyen áll a tabellán, miközben a vezető Vasasnak még várnia kell, hogy matematikailag is biztossá váljon a feljutása. A Szeged azóta, hogy Dragan Vukmir vezetőedző Diósgyőrbe szerződött (pár nappal azután, hogy a Szeged 5–0-ra nyert Diósgyőrben), és két segítője, Adem Kapic, illetve Andorka Péter vette át a csapat irányítását, egymás után a harmadik vereségét szenvedte el, ezzel kiszállni látszik a feljutásért folyó harcból – pedig Vukmir távozásakor csak egy helyre és két pontra volt a második DVTK-tól.

20. III. Kerületi TVE347101730–53–2331

VÉGE A MECCSNEK! 4–0-RA GYŐZÖTT, ÍGY FELJUTÓ HELYEN A KTE!

85. perc. SZÉP TÁMADÁS, MAJD CSÚNYÁN FÖLÉ. Szökrönyös cselezgetett a jobb oldalon, tisztára játszotta magát, majd beadta Szabó Alexnek a labdát, aki tíz méterről az égbe bombázta a labdát.

83. perc. A tizenhatoson belül előbb Buna lőtt jobbról, levágódott a labda, majd Riasko lőtt a kapu mellé.

80. perc. Mindkét csapat cserél: Haruna váltja Simont; a túloldalon Paudits érkezik Nagy Krisztián helyére, Lukácsot pedig Szökrönyös váltja.

79. perc. EZT MOST KIHAGYJÁK A HAZAIAK. Egy eladott labdából indul a KTE, majd Grünvald lőtt 10 méterről, balról, de nem találta el a kaput.

74. perc. Dobos bal oldali szabadrúgásából Simon Ádám fejelt a kapu mellé.

69. perc. Csoboth Kevint Dobos Áron váltotta a vendégeknél.

66. perc. Gajdos törlesztésért piros lapot kapott: már nem volt ott a labda, amikor odarúgott vágónak.

65. perc. Hadaró és Katona lement, Grünvald és Szuhodovszki beállt.

57. perc. Lukács a jobb szélen kerül helyzetbe, éles szögből lőtt, molnár védett.

58. perc. Tóth Barna kapott sárga lapot.

54. perc. BUNA MÁRIS GÓLPASSZT AD, 4–0. Lukács ért utol egy előrevágott labdát az alapvonal előtt, ebből alakíthatott ki helyzetet a KTE: a most beállt Buna jobb oldali beadásából az érkező Tóth Barna szerezte meg közelről a második gólját.

53. perc. Tóth Dávid helyett Buna állt be.

51. perc. VESZÉLYES SZABADRÚGÁS. Hadaró szabadrúgása elmegy a sorfalban álló között, de mellé ment a labda.

50. perc. Pejovics szabálytalanságáért is járt a lap.

48. perc. Tóth Dávid kapott sárga lapot.

47. perc. Tóth keresztbe lőtt labdájából a hosszún érkező Hadaró lőtt a bal szélről a bal kapufa mellé.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ.

Farkas Aurél helyére áll be Germán Tamás a 2. félidőre..

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. Sok helyzet mindkét kapu előtt. Háromgólos különbség nem volt a két csapat között, mégis 3–0-ra vezet a lehetőségeit nagyrészt kihasználó Kecskemét.

43. perc. Csoboth ment el a jobb oldalon, de középre passzolt labdájára nem érkeztek a társak.

39. perc. CSOBOTH 11-EST HARCOLT KI, DE KIHAGYTA! Csoboth vállához hozzáért kézzel Szabó Alex, amiért 11-est ítélt Pintér Csaba játékvezető. Horváth Krisztofer hiányában Csoboth állt a labda mögé, de a jobbra tartó lövését a remek napot kifogó Varga kiütötte.

33. perc.ITT A HARMADIK. Lukács bal oldali beadásából Tóth Barna fejelt a bal alsó sarokba. 3–0

30. perc. LUKÁCS ZICCERBEN. A jobb szélen került a védők mögé, de sokat tolt a labdán és az ötösről éles szögből már nem tudta eltalálni a kaput.

28. perc. GÓÓÓL.Lukács a kapu bal oldalába lőtte a 11-est, hiába érezte Varga az irányt. A 18. gólját szerezte a csatár. 2–0

27. perc. 11-eshez jutott a Kecskemét, Vágót rúgta fel a 16-oson belül Kovács Milán.

22. perc. MÁR-MÁR KABARÉBA ILLŐ GÓLLAL VEZET A KTE. Lukács szólója után felpattan a labda a tizenhatoson belül, és vagy fél-percig ide-oda pattant, képtelenek voltak felszabadítani a vendégek, Molnár kapus pedig Hadaró elé ütötte, aki két lépésről a kapuba fejelt. 1–0

21. perc. NAGY HELYZET, DE LES. Lukács lőtte a kapu elé a labdát, ahol Tóth érkezett, de közelről nem tudott a kapuba lőni, és amúgy is lesen állt.

19. perc. ISMÉT KOVÁCS LŐTT. Ezúttal 19 méterről, jobb lábbal próbálkozott a vendégek játékosa, de Varga a kapu fölé tolta a labdát. A szögletből nem alakult ki helyzet.

10. perc. Ezúttal Kovács Milán 16 méteres, bal lábas lövését védte az előző idényben Szegeden szereplő Varga, de ez a próbálkozás kevésbé volt veszélyes, mint az előző.

9. perc. ITT AZ ELSŐ NAGY HELYZET. A Horváth Krisztofert helyettesítő Dobronoky került a védők mögé egy jó kiugratással és 13 méterről, jobbról lőtt is, de Varga szögletre ütötte a labdát.

Népes, és legalább annyira hangos szegedi tábor biztatja a vendégcsapatot Kecskeméten (Fotó: Nagy-Pál Tamás)

4. perc. Katona Bálint távoli lövése jócskán elkerülte a kaput.

A fehérben játszó Szeged kezdett. Lilában a KTE.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

Meglátjuk, mire megy a játéknap előtt még feljutó helyen álló, de jelenleg az egy meccsel többet játszott Diósgyőrtől három ponttal elmaradó Kecskemét hazai pályán a negyedik helyezett Szeged ellen.

A vendégeknél eltiltás miatt hiányzik az NB II góllövőlistáján 18 góllal 2. helyen álló Horváth Krisztofer, Bencze Márk pedig sérülés miatt nem szerepelhet.

A KTE nyolc bajnoki óta veretlen, a legutóbbi négy meccséből hármat megnyert. A Szeged viszont a legutóbbi két mérkőzését, a Siófok és a Vasas ellen elveszítette. Ősszel, Szegeden 2–0-s hazai siker született a két csapat mérkőzésén.