Gólszüretet rendezett a Vasas, karnyújtásnyira a feljutás

2022.04.24. 16:50
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a Vasas már negyedóra elteltével vezetést szerzett a Tiszakécske ellen, a szünetben pedig már háromgólos előnyben voltak az angyalföldiek. Az őszi bravúr után Visinka Ede csapata ezúttal nem tudta megnehezíteni fővárosi riválisa dolgát, így a listavezető 4–0-s győzelmével nagyon közel került a bajnoki címhez.
Fölényes győzelmet aratott a Vasas a Tiszakécske felett (Fotó: Tumbász Hédi)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Fölényes győzelmet aratott a Vasas a Tiszakécske felett (Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

VASAS–TISZAKÉCSKEI LC 4–0 (3–0)
Budapest,Illovszky Rudolf Stadion,1700 néző.Vezette:Hanyecz Bence (Medovarszki János, Horváth Zoltán)
VASAS:Jova – Szivacski, Otigba, Iyinbor, Silye – Berecz (Vida, 68.), Pátkai (Márkvárt, 75.), Hinora (Kapornai, 61.) – Radó (Zimonyi, 61.), Feczesin (Szalai J., 61.), Cipf.Vezetőedző: Kuttor Attila
TISZAKÉCSKE:Holczer – Balázs B., Oláh M. (Csősz, a szünetben), Máté Zs. (Végső, 54.), Farkas A. (Farkas N., a szünetben) – Pongrácz, Kiprich, Vachtler, Marsa (Kovács B., 54.) – Benke (Gyurján, 78.), Beliczky. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző:Feczesin (15. – 11-esből), Radó (18.), Cipf (43.), Szalai J. (64.)
Kuttor Attila: – Ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet arattunk, végig magas szinten futballoztunk. Függetlenül attól, hogy mikor húzzák meg alattunk a vonalat, a bajnokság végéig nem bontunk pezsgőt, minden mérkőzésen a maximumot várom el a játékosaimtól. Ezúttal a csapat maradéktalanul betartotta az utasításokat, jó játékkal szolgáltuk ki a szurkolóinkat.
Visinka Ede: – Segítettünk széppé tenni a Vasas ünnepét, egy percig sem volt kétséges, hogy melyik csapat nyeri meg az összecsapást. Az erőltetett tavaszi menetben ezúttal néhány kulcsjátékosnak pihenőt adtam, akik pedig pályára léptek, hosszú kihagyás után nem tudtak olyan teljesítményt nyújtani, amivel megnehezítettük volna a listavezető dolgát. Matematikailag még nem biztos a bennmaradásunk, így kettőzött erővel küzdünk tovább.

Ünnepre készültek Angyalföldön, a Vasas ugyanis a Tiszakécske legyőzésével karnyújtásnyira kerülhetett attól, hogy jövőre a legmagasabb osztályban szerepelhessen. Kuttor Attila együttese a legutóbbi kilenc bajnokiján csak egyetlen gólt kapott, így egyértelmű esélyesként várhatta az összecsapást. Óvatosságra adott azonban okot, hogy a kécskeiek novemberben borsot törtek a bajnokaspiráns orra alá, hazai pályán ugyanis egygólos győzelmet arattak felettük.

Ezúttal azonban a házigazda esélyt sem adott a meglepetésre. Az angyalföldiek bátran és lendületesen kezdtek, bő tíz perc elteltével a vezetést is megszerezték: Cipf Dominik kiharcolta, Feczesin Róbert gólra váltotta a tizenegyest. Nem sokkal később ráadásul megduplázta előnyét a Vasas, Radó András tekerését Holczer Ádám nem tudta védeni. Saját térfelére szorult vissza a Tiszakécske, amely az első félidőben nem tette próbára Jova Leventét. Még a szünet előtt ráadásként Silye Erik tanári indításából Cipf Dominik megszerezte a fővárosiak harmadik találatát is (3–0).

A szünetben perecre és frissítőre várva a Miskolcról érkező híreket böngészték az angyalföldi szimpatizánsok, a Diósgyőr vezetett, s végül nyert is a Szentlőrinc ellen, így vasárnap este még matematikailag nem vált biztossá a Vasas feljutása. A győzelem azonban egy pillanatra sem forgott veszélyben, hiába birtokolta szünet után többet a labdát a Tiszakécske, az átütőerő hiányzott a játékából. A gyors ellentámadások végén ráadásul több helyzetet is kialakítottak a fővárosi piros-kékek. Ezek közül egyet a 2002-es születésű Szalai József gólra váltott, így a Vasas 4–0-s győzelmet aratott a Tiszakécske felett – négy fordulóval a vége előtt hatalmas pontelőnye és a vetélytársainál lényegesen jobb gólkülönbsége miatt gyakorlatilag már bajnoknak tekinthető.

20. III. Kerületi TVE347101730–53–2331

90. perc: Vége a mérkőzésnek, négygólos győzelmének köszönhetően gyakorlatilag élvonalbeli csapatnak tekinthető a Vasas. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Az utolsó percek mezőnyjátékkal telnek, a Vasas szurkolói vastapssal és aBajnokcsapat, bajnokcsapatrigmussal ünneplik kedvenceiket.

Kétség sem fért az angyalföldiek sikeréhez (Fotó: Tumbász Hédi)

82. perc: Pongrácz
távoli lövését védte könnyedén Jova.

78. perc:Kihasználta utolsó cserelehetőségét a Tiszakécske is, Benkét Gyurjánváltotta.

75. perc:Cserélt a Vasas, Pátkai helyére Márkvárt érkezett.

71. perc:BRAVÚR! Zimonyi szép cselsorozat végén Szivacskielé tálalt, akinek közeli lövésénél hatalmasat védett Holczer.

68. perc:A Bereczet váltó Vida Mátécsaknem négy év után lépett pályára ismét az Illovszky Rudolf Stadionban – tette mindezt egy vastaps kíséretében.

A 2002-es születésű támadó második NB II-es találatát szerezte.

64. perc: GÓÓÓL, NÉGY VAN KÖZTE! Rögtön az első labdaérintéséből betalált Szalai József, aki egy remek szóló végén elemi erővel lőtt a léc alá.4–0!

61. perc:Hármas csere hazai oldalon, Feczesin, Hinora és Radó le, Szalai József, Zimonyi és Kapornyai be.

Nehezen tudták tartani a hazai támadókat a kécskei védők (Fotó: Tumbász Hédi)

56. perc: Cipf szép cselsorozattal hozta magát lövőhelyzetbe, de próbálkozása elkerülte a kaput.

54. perc:Ismét két helyen változtatott Visinka Ede, Máté Zsolt helyére Végső érkezett, míg Marsát Kovács Barnabás váltotta.

51. perc:Vachtler szabadrúgását a hosszún érkező Csősz fejelte kapu mellé – lesről.

Mezőnyjátékkal indult a második félidő, a Tiszakécske többet birtokolja a labdát, de egyelőre nem tudott eljutni a hazai tizenhatosig.

46. perc:Kettős csere a vendégeknél, Oláh és Farkas András sem jött ki a folytatásra, helyükön Csősz és Farkas Norbert játszik majd a második félidőben.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Vasas kezdte a második félidőt!

Mindeközben Diósgyőrben...

Háromszor is ünnepelhettek a hazaiak az első félidőben (Fotó: Tumbász Hédi)

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő, a szünetben magabiztosan,3–0-ra vezet a listavezető Vasas a Tiszakécske ellen.

43. perc: GÓÓÓL, EZ MÁR A HARMADIK! Silyemélységi indítását Cipf Dominik hat méterről, kapásból a jobb felsőbe bombázta.3–0!

38. perc: Pongráczakasztott meg egy gyors hazai támadást, sárga lap járt érte.

36. perc:Hinora szabadrúgását követően Feczesinfejese szállt fölé.

Az angyalföldi szurkolók transzparenssel emlékeztek mega napokban elhunyt újpesti vezérszurkolóról, Altsach Andrásról.

31. perc: Pátkailecsúszott beadása Holczeré.

29. perc:Silye beadása után ismét Feczesin került helyzetbe, ezúttal Kiprichtisztázott a rutinos támadó elől.

25. perc: Vachtlerkapott sárga lapos figyelmeztetést.

23. perc:Pátkai szólója végén Feczesint ugratta ki, de a visszazáró Kiprich nagyot mentett.

22. perc: Pongrácztávoli próbálkozását Iyinbor blokkolta.

20. perc: Vachtlerlapos szabadrúgása levágódott a sorfalról.

Két perec, két Vasas-gól (Fotó: Tumbász Hédi)

18. perc: GÓÓÓL, OTT A MÁSODIK! Radó András tört be a tizenhatoson belülre, majd egy csel után a hosszú alsóba tekert.2–0!

15. perc: GÓÓÓL! A labda mögé Feczesin Róbertállt, aki higgadtan a jobb alsóba lőtte a megítélt büntetőt.1–0!

14. perc: BÜNTETŐHÖZ JUTOTT A VASAS!Radó jó ütemben tálalt a leshatárról kilépő Cipf elé, akit FarkasAndrás visszarántott, sárga lap és tizenegyes.

Egyértelmű mezőnyfölényben futballozik a házigazda, a Tiszakécske nem tud kijönni a térfeléről.

10. perc:Cipf indította a jobb szélen Feczesint, utóbbi beadásába azonban belelépett Farkas.

8. perc: Itt az első helyzet, Silye balról érkező beadásátHinorapörgette négy méterről a keresztléc fölé.

A hazaiak piros-kék szerelésben, a kécskeiek tiszta fehérben.

Közel kétezer a lelátón, a hangulatra nem lehet panasz, a kezdésre még a nap is kisütött.

1. perc: Útjára indult a labda az Illovszky Rudolf Stadionban!

Vajon ki nevet a végén? (Fotó: Tumbász Hédi)

A két csapat eddig összesen hét alkalommal találkozott egymással, ebből öt bajnokit játszottak a másodosztályban. Az örökmérleg öt angyalföldi győzelmet, egy döntetlent és egy kécskei sikert mutat, utóbbi éppen ebben a szezonban született, a Vasas novemberben egygólos vereséget szenvedett Tiszakécskén.

„A bajnokság legjobb, legkiemelkedőbb csapatához látogatunk – szögezte le a klubhonlapnak adott nyilatkozatában Visinka Ede, a Tiszakécske vezetőedzője. – A hazaiak a vasárnapi mérkőzés abszolút esélyesei, tudjuk, hogy rendkívül nehéz dolgunk lesz, így igyekeztünk frissíteni a bajnoki előtt. Mindent megteszünk, hogy minél jobban szerepeljünk, hiszen még mi sem értük el célunkat, a bennmaradást.”

Egyszer már megtréfálta a bajnokaspiránst a Tiszakécskeebben a szezonban, Visinka Ede együttese novemberben, hazai környezetben egygólos győzelmet aratott fővárosi riválisa felett. A kécskeiek a tabella 10. helyén állnak, tisztes távolságra a kieső zónától, matematikailag ugyanakkor még nem biztosították be bennmaradásukat, így minden pontra égető szükségük van. Sorozatban nyolc, veretlenül megvívott mérkőzés után a mögöttünk hagyott fordulóban, Csákváron alulmaradt a Tiszakécske, a szakmai stáb hat helyen változtatott a kezdőcsapaton a vereség után.

Bebiztosíthatja feljutását a listavezető (Fotó: Tumbász Hédi)

Bebiztosíthatja feljutását a Vasas, amennyiben legyőzi a Tiszakécskét és a Diósgyőr nem tudja begyűjteni mindhárom pontot a Szentlőrinc ellen. Kuttor Attila alakulata pazar formában várhatja a találkozót, a Vasas ugyanis legutóbbi kilenc bajnokiját egyaránt megnyerte, s ezeken összesen egyetlen gólt kapott.Bobál GergelyésIhrig-Farkas Sebestyén sérülés miatt ezúttal nem léphet pályára az angyalföldieknél, de nélkülük is a házigazda tekinthető a mérkőzés egyértelmű esélyesének.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a listavezető, kiváló formában lévő Vasas a tavasszal szintén remeklő Tiszakécskével szemben.