Nem tudta meglepni a bajnokot a Szentlőrinc

2022.05.08. 16:50
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a már biztosan bajnok Vasas az edzőváltáson áteső Szentlőrincet látta vendégül. A mérsékelt iramú első félidő végén Litauszki Róbert szerzett vezetést az angyalföldieknek, s bár a szünet után a baranyaiak egyenlítettek, a hajrában felszabadultan futballozó házigazda 4–1-es győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II

36. FORDULÓ

VASAS–SZENTLŐRINC 4–1 (1–0)
Budapest,Illovszky Rudolf Stadion,1675néző.Vezette: Szőts Gergely (Kovács Gábor, Baghy Csaba)
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Iyinbor, Silye – Berecz, Márkvárt (Pátkai, 59.), Hinora (Szilágyi Sz., 85.) – Cipf (Pekár, 85.), Zimonyi (Radó, 73.), Ihrig-Farkas (Feczesin, 59.). Vezetőedző: Kuttor Attila
SZENTLŐRINC: Prokop – Keresztes (Mucsányi, 67.), Hesz, Tamás L., Rétyi – Havas, Grumics (Biben, 67.) –Erdélyi, Szabó M. (Mervó, 67.), Harsányi (Bányai, 85.) – Németh B. (Drljo, 67.).Vezetőedző: Gabala Krisztián
Gólszerző: Litauszki (42.), Cipf (74.), Feczesin (83.), Silye (89.), ill. Harsányi (70.)
Kuttor Attila
: – Büszke vagyok a csapatra, mert mentalitásban, koncentrációban és akaratban – annak ellenére, hogy már megnyertük a bajnokságot – is komolyan álltunk ehhez a mérkőzéshez. Ennek is tulajdonítható, hogy magabiztosan nyertünk.
Gabala Krisztián: – Nem titkoltuk, pontot akartunk szerezni. Nagyon jó első félidőt produkáltunk, a másodikban már kockáztatnunk kellett, a második kapott gól után már nem tartottuk a lépést a hazaiakkal.

A szurkolók a Bajnokcsapat, bajnokcsapat! rigmussal, a Szentlőrinc játékosai díszsorfallal köszöntötték az elsőségét hétfőn, Szombathelyen bebiztosító Vasast, amely a következő idényt már biztosan az élvonalban kezdheti meg. A fővárosi alakulat számára tehát már nem bírt valós téttel a mérkőzés, ám az edzőváltáson áteső baranyaiak számára annál inkább, Gabala Krisztián együttese ugyanis a kiesés elől menekül.

A tét rányomta a bélyegét az első félidőre, a Szentlőrinc a szervezett védekezésre helyezte a hangsúlyt, a Vasas pedig hiába birtokolta többet a labdát, sokáig nem tudott igazán veszélyes helyzetet kialakítani. A szünet előtt azonban egy pontrúgás után megtört a jég, Litauszki Róbert előnyhöz juttatta a bajnokcsapatot (1–0).

A térfélcserét követően sem változott sokat a játék képe, a hazaiak futballoztak fölényben, de az utolsó átadásokba és a befejezésekbe rendre hiba csúszott. Ahogyan ez lenni szokott, a másik csapat szerzett gólt: Harsányi István góljával egyenlített a Szentlőrinc – ám a válaszra sem kellett sokat várni, Cipf Dominik ismét előnyhöz juttatta a fővárosi piros-kékeket (2–1). Erre már nem volt válasza a Szentlőrincnek, a végén ráadásul Feczesin Róbert és Silye Erik is betalált, így a Vasas 4–1-es győzelemmel ünnepelte bajnoki címét.

20. III. Kerületi TVE368101833–60–2734

92. perc: Vége a mérkőzésnek, a Vasas hazai pályán4–1-es győzelmet aratott a Szentlőrinc felett. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

91. perc: Drljo részesült sárga lapos figyelmeztetésben.

Egy perc a hosszabbítás.

89. perc: GÓL, OTT A NEGYEDIK! A szentlőrinci védők nem tudtak felszabadítani, a szemfüles Silye Erik pedig közelről a kapuba kotorta a labdát.4–1!

85. perc: Cipf helyére Pekár, Hinora helyére Szilágyi érkezett hazai oldalon, míg a baranyaiaknál Harsányit Bányai váltotta.

Újabb angyalföldi gólöröm (Fotó: Tumbász Hédi)

83. perc: GÓL, ELDŐLT! A házi góllövőlista éllovasa, Feczesin Róbert is betalált, nyolc méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot.3–1!

77. perc: Rétyikapott sárga lapos figyelmeztetést.

Másodszor is előnybe került a házigazda (Fotó: Tumbász Hédi)

74. perc: GÓL, MEGINT VEZET A VASAS! Radó ugratta ki remek ütemben Pátkait, aki balról középre tálalt, az érkező Cipf Dominik pedig két méterről a kapu közepébe lőtt.2–1!

73. perc:Cserélt a Vasas, Zimonyi helyére Radó érkezett.

Fejes góllal egyenlített a Szentlőrinc (Fotó: Tumbász Hédi)

70. perc: GÓL, EGYENLÍT A SZENTLŐRINC! Váratlanul, de szépségdíjas találattal, Erdélyi beadását Harsányi István öt méterről, akrobatikus mozdulattal a hosszúba fejelte.1–1!

67. perc:Négyet cserélt a Szentlőrinc, Keresztes, Grumics, Szabó Máté és Németh Barnabás le, Mucsányi, Biben, Mervó és Drljo be.

66. perc: Szabó Mátévette célba éles szögből a rövid alsót, de Jova zárta a szöget.

64. perc: Bereczbeadását Feczesin fejelte a kapuba– lesről, ez a gól is érvénytelen.

62. perc:Nagy bedobás után Harsányikapáslövése kerülte el a jobb felsőt.

59. perc: Kettős csere hazai oldalon, Ihrig-Farkas és Márkvárt helyére Feczesin, illetve Pátkai érkezett.

58. perc:Szabó Máténakis felmutatta a sárga lapot a játékvezető.

56. perc: Cipfkapott sárga lapot kezezésért.

54. perc: A sarokrúgás után Bereczlőtte ki a jobb alsót, de Zimonyi lesen tartózkodott és zavarta Prokopot, így a játékvezető nem adta meg a gólt.

53. perc: Hinoralőtt kapura a tizenhatos sarkától, Prokop szögletre tolta a bal alsóba tartó próbálkozást.

49. perc: Grumicskapta a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetését.

46. perc: Csere nincs, folytatjuk!

Az első félidő a küzdelemről szólt (Fotó: Tumbász Hédi)

45. perc: Vége az első félidőnek, egyelőre nem játszik jól, de Litauszki góljával vezet a bajnokcsapat a Szentlőrinc ellen.

Litauszki Róbert szerzett vezetést a Vasasnak (Fotó: Tumbász Hédi)

42. perc: GÓL, VEZET A VASAS! Hinora szögletét követően a hosszún érkező Litauszki Róbert az ötös sarkáról, félfordulatból a bal alsóba lőtt.1–0!

39. perc: Silye gondolt egy merészet, majd jó harminc méterről célba vette Prokop kapuját, a labda centikkel a keresztléc felett hagyta el a játékteret.

34. perc:Berecz indította Cipfet, aki egy megtolás után éles szögből lőtt, de Tamás László bevetődve nagyot mentett.

Többet birtokolja a labdát a Vasas, míg a baranyaiak az ellentámadásokra építenek, kapura lövéssel azonban eddig még nem próbálkoztak.

Enyhe Vasas-fölénnyel indult a mérkőzés (Fotó: Tumbász Hédi)

22. perc: Harsányi került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belül, de ketten is visszazártak, így odalett a lehetőség.

18. perc:Zimonyi lekészítéséből Ihrig-Farkas lőtt kapuralaposan, Prokop könnyedén védett.

15. perc: Hinoraszabadrúgását Prokop tolta ki a jobb alsó elől.

Mezőnyjáték, mérsékelt iram.

9. perc: Ihrig-Farkasindult meg a jobb szélen, majd szép cselek után középre tekert, de beadása elakadt a védőkben.

Szentlőrinc, Szentlőrinc!– kiabálja egy maroknyi, de igencsak lelkes tábor a vendégszektorból. Bajnokcsapat, bajnokcsapat!– érkezik a válasz.

5. perc:Angyalföldi szöglet, Hinora beadását Németh Barnabásfejelte ki az alapvonalon túlra. A második sarokrúgás veszélytelen.

Tiszta pirosban a Vasas, tiszta fehérben a vendégek.

1. perc: Útjára indult a labda az Illovszky Rudolf Stadionban!

A pályán már nem udvariaskodtak a baranyaiak (Fotó: Tumbász Hédi)

A Szentlőrinc játékosai a bevonulásnál díszsorfalat álltak a bajnokcsapat tiszteletére.

A két csapat eddig három alkalommal találkozott egymással, mindhárom összecsapást magabiztosan nyerte meg a Vasas. Legutóbb, tavaly novemberben Kozármislenyben feszültek egymásnak a felek, az angyalföldiekFeczesin Róbert találatával és Miroszlav Grumics öngóljával 2–0-s győzelmet arattak.

„A sorsolás ismeretében nem egy hálás feladat a szentlőrinci felkérés, nem volt egyszerű döntés, hogy elvállaljam-e vagy sem – mondta a klubhonlapnak Gabala Krisztián, a Szentlőrinc új vezetőedzője. –Ilyen rövid idő alatt ebben a helyzetben elsősorban azon lesz a hangsúly, hogy a srácokat mentálisan erőssé tegyük, a pedagógiának és a pszichológiának nagy szerepe lesz a hátralévő időszakban.”

Március elején még a 11. helyen állt a Szentlőrinc, ám azóta kilenc mérkőzésből mindössze egyet tudtak megnyerni a baranyaiak, így veszélybe került a másodosztályú tagságuk. Három fordulóval a bajnokság vége előtt mindössze három pont a gárda előnye a már kieső helyen álló Budaörssel szemben, a sorozatban elszenvedett négy vereség pedig edzőváltáshoz vezetett, Marián Sluka helyét Gabala Krisztián vette át. Nincs könnyű sorsolása a Szentlőrincnek, amely két hét leforgása alatt három élcsapattal, a Vasassal, a Siófokkal és a Kecskeméttel találkozik.

A Diósgyőr budaörsi vereségével a Vasasfeljutása, majd egy nappal később a bajnoki címe is biztossá vált, az angyalföldiek ugyanis pontot szereztek a Haladás otthonában, majdalaposan megünnepeltéka sikert. Kuttor Attila együttese tehát már biztosan az élvonalban folytathatja, az angyalföldiek az eddig lejátszott 35 mérkőzésükből mindössze hármat veszítettek el. Az együttes támadója, Feczesin Róbert a klubhonlapnak adott nyilatkozatában elárulta, annak ellenére, hogy számukra már tét nélküli a találkozó, szeretnék otthon tartani a pontokat, hogy saját közönségük előtt győzelemmel ünnepelhessék meg a bajnoki címet.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a héten edzőváltáson átesett (Marián Slukát Gabala Krisztián váltotta) Szentlőrinc a már biztosan bajnok Vasas otthonában.