Hiába futballozott szervezetten a Szeged, a házigazda angyalföldiek Radó András vezérletével megérdemelten gyűjtötték be a három pontot a labdarúgó NB II 11. fordulójában. Schindler Szabolcs irányításával először diadalmaskodtak a piros-kékek.

VASAS–SZEGED-CSANÁD GA 3–1 (0–1)
Illovszky Rudolf Stadion, 1423
néző.Vezette: Oláh Gábor (Bertalan Dávid, Kiss Balázs)
Vasas: Jova – Szivacski, Viczián, Litauszki, Silye – Hinora, Pátkai, Hidi M. S. – Vernes (Pekár, 75.), Birtalan, Radó (Szatmári L., 87.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Szeged: Varga B. – Ódor, Moga, Szilvási, Mohl – Oláh G. (Simon Á., 74.), Jovanovic – Dobos Á. (Bitó, 86.), Germán, Gajdos (Gréczi M., 76.) – Takács T. (Grumics, a szünetben). Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Pátkai (51.), Radó (54., 65.), ill. Ódor (41.)

A Vasas kapufával kezdte a mérkőzést, Vernes szabadrúgása után kis híján vezetéshez jutottak a gyengélkedő angyalföldiek. Több sem kellett a szegedieknek, akik ébresztőt fújtak, és átvették a játék irányítását. Előbb Takács Tamás, majd Dobos Áron és Germán Tamás került helyzetbe, ám a jobbhátvéd posztján szereplő Ódor Máté szerezte meg csapatának a vezetést 25 méterről megeresztett kapáslövéssel.

A második félidőben új arcát mutatta meg a Vasas, sorra alakította ki helyzeteit, amelyeket rendre ki is használt, így megfordította a mérkőzést. Húsz perc leforgása alatt előbb Pátkai Máté egyenlített, majd a nyáron nagy reményekkel szerződtetett Radó András villant kétszer. Az NB I előző idényének gólkirálya első góljait szerezte angyalföldi dresszben, látni lehetett rajta a megkönnyebbülést.

A folytatásban a szegediek ugyan erőlködtek, de a házigazda sikere nem forgott veszélyben, helyzeteket már csak elvétve alakított ki. Schindler Szabolcs vezetőedző először örülhetett három pontnak a Vasas kispadján, csapata hat nyeretlen bajnoki után győzött ismét. 3–1

20. FC Csákvár103710–24–143

92. perc: Vége a mérkőzésnek, a Vasas a második félidőben megrázta magát és megfordította a mérkőzést! Köszönjük, hogy követték tudósításunkat!

90+1. perc: Tömegjelenet a pálya szélén egy ártalmatlan helyzetet követően, Simon Ádám kapott sárga lapot.

88. perc:Újabb Vasas-csere, ezúttal Kovács Milán áll be Birtalan helyére.

87. perc: Szatmári Lóránd is pályára lép, a két gólt szerző Radó helyett folytatja.

85. perc: Szegedi változtatás, Bitó folytatja Dobos Áron helyén.

78. perc: A házigazda harmadik találata óta helyzetek nélkül csordogál a mérkőzés.

76. perc: Gréczi Márton állt be Gajdos helyére.

75. perc: Vernes helyett Pekár folytatja a Vasasban.

74. perc: Cserél a Szeged, Simon Ádám állt be Oláh Gergő helyére.

71. perc:Jovanovic kapott sárga lapot, miután elrúgta a labdát sípszó után.

66. perc: Vernes kapott sárga lapot Oláh Gergő buktatásáért.

65. perc: Silye kapott labdát a bal szélen, az alapvonalhoz érve okosan visszagurított Radónak, aki átvette a labdát, majd az ötös bal sarkáról jobb lábbal lőhetett, s a labda a kapufa és Varga Bence kezei között utat talált a jobb felsőbe. 3–1!

63. perc: Varga Bence úszott a levegőben, s szögletre tornászta a labdát Birtalan 23 méterről megeresztett lövése után.

62. perc: Mohl cselezgetett, lövőhelyzetbe került a kaputól mintegy 20 méterre, ám Litauszki belelépett a labdájába.

58. perc: Oláh Gergőt sodorta el Viczián a büntetőterületen belül, ám a játékvezető szerint ez nem ért tizenegyest.

54. perc: Vezet a Vasas! Szivacski futott el a jobbszélen, beadta a labdát, ami megtalálta Radót. A támadó a kapu jobb oldalába fejelt mintegy hat méterről. 2–1

51. perc:Egyenlített a Vasas! A Vasas gyorsan elvégezte a vendégkaputól körülbelül harminc méterre megítélt szabadrúgást, Pátkai megkapta a labdát, és mintegy kilenc méterről, a jobbösszekötő helyéről a jobb alsóba gurított, Varga Bence csak beleérni tudott a labdába. 1–1

46. perc: Cseréltek a vendégek, Takács Tamást Grumics váltja.

46. perc:Folytatódik a találkozó.

A szünetben a májusban elhunyt Ladinszky Attila, a Vasas egykori kiváló csatárának életútját idézte fel beszédében Nemcsák Károly színművész.

45. perc:Nincs hosszabbítás, pihenőre vonulnak a felek.

Szegedi öröm a vezető gólnál (Fotó: Földi Imre)

41. perc: Gól! Vezetnek a vendégek! Ódor a gólszerző! A védő 25 méterről vállalkozott kapáslövésre egy szögletet követően, labdája a bal alsó sarokban kötött ki. 0–1!

40. perc:Germán kilenc méterről lőtt egy kavarodás után, de Birtalan belelépett a labdába. Szöglet.

39. perc: Dobos lőtt 11 méterről, de Jova vetődve hárított, szögletre ütötte a rövid felsőbe tartó labdát.

33. perc: Hinora lőtt 30 méterről, de bár ne tette volna, a labda négy-öt méterrel a kapu fölé szállt.

28. perc: Az ötösre érkező Gajdos fejelte a kapu előterébe a labdát, ám a kapunak háttal álló Takács Tamás nem tudott tiszta lövőhelyzetbe kerülni, lövése után beleléptek a labdájába, így az nem jutott el a kapuig.

24. perc: Az angyalföldiek mindeddig nem alakítottak ki helyzetet. A keménymag a "harcoljatok" rigmusra kezdett rá.

22. perc:Gajdos lecsúszott beadása után Jova bizonytalanul paskolta szögletre a labdát. A jobbról elvégzett sarokrúgást elkótyavetyélték a szegediek, a kisszöglet-variáció beadásig sem jutott.

19. perc: Mohl végezhetett el a bal oldalról sarokrúgást, labdája remekül tekeredett az ötösön helyezkedő Takács fejére. A támadó belestukkolt a labdába, ám az a lécről a gólvonalra vágódott, majd a hazaiak felszabadítottak. Centik hiányoztak a gólhoz.

16. perc: Sok a szabálytalanság, a játék nem tud kibontakozni egyik oldalon sem.

10. perc: Vernes végezhette el a szabadrúgást mintegy 28 méterről, a labda a jobb felső sarok felé tartott, ám a kapufáról kifelé pattant. Remekül kivitelezett lövés volt.

9. perc: Oláh Gergő kapott sárga lapot buktatásért.

7. perc: Radó kapott egy labdát a tizenhatoson belül, a kapu felé cselezett volna, ám hosszan tolta meg a labdát, ami az alapvonalon túlra gurult.

3. perc: Vernes végezhetett el szabadrúgást mintegy 21 méterről a kaputól, labdája a sorfalban kötött ki.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szeged indította útjára a labdát. A vendégek fehérben, míg a hazaiak piros-kékben játszanak.

Szegedi bemelegítés (Fotó: Földi Imre)

A rossz forma megtette hatását a nézőtéren: mintegy ötven vendégszurkoló kísérte el csapatát a fővárosba, míg a hazai tribünön hat-hétszázan foglalhatnak helyet.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Kiderül, hogy a hat meccse nyeretlen Vasas mire jut az előző három bajnokiját megnyerő Szeged-Csanád GA ellen.

ELŐZMÉNYEK

Minden várakozást alulmúló csapatok találkozása a mai: a feljutást célként megfogalmazó Vasas a fordulót megelőzően a 16., az élmezőnybe vágyó Szeged-Csanád GA pedig a 14.helyet foglalta el a tabellán.

A vasárnap délutáni lesz a két együttes nyolcadik egymás elleni bajnokija a másodosztályban. Legutóbb 2019. november 6-án feszültek egymásnak a felek a Szent Gellért Fórumban, akkor angyalföldi siker született (1–3). Érdekesség, hogy a Vasas pályaválasztóként még soha nem szenvedett vereséget a Szegedtől, a sorozat húsz meccs óta tart.

Schindler Szabolcs, a Vasas szeptember 8-án kinevezett vezetőedzője csapata hivatalos honlapjával osztotta meg a mérkőzéssel kapcsolatos várakozásait.

„Az első győzelmet várja mindenki, de nem várni kell, hanem tenni érte. Csapatként kell jól dolgoznunk és funkcionálnunk, védekezésben és támadásban egyaránt. Győzni kell ahhoz, hogy átlendüljünk a holtponton. Nagyon fontos és döntő lesz a mérkőzésen az a mentális energia, ami át tudja lendíteni ezen a csapatot."

A Vasas a mérkőzés előtt egy nappal osztotta meg a nyilvánossággal a hírt, hogy a stadion keleti lelátója mögötti sétányon, Illovszky Rudolf szobra mellett kapott helyet az új Emlékmű, amely azoknak a korábbi Vasas-labdarúgóknak állít emléket, akiknek a a régi stadionban volt a nyughelyük. Az installáció Menczel Iván, Bakos Sándor, Mathesz Imre és Ihász Antal emléke előtt adózik.