Radó beadta, Feczesin befejelte, ezzel ismét nyert a Vasas

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2020.11.01. 16:50
Bár a Kaposvár nagyot küzdött, Jova kapujára semmi veszélyt sem jelentett. Ugyanakkor az angyalföldiek góljuk mellett számtalan helyzetet dolgoztak ki, mivel azonban rendre elhibázták azokat, végig izgulniuk kellett a hazai szurkolóknak.
Radó nagy kedvvel játszott, mesteri beadása után vezetett a Vasas a Kaposvár ellen (Fotó: Árvai Károly)

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

VASAS FC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 1–0(1–0)
Fáy utca,
Illovszky Rudolf Stadion, 995 néző. Vezette: Lovas László (Punyi Gyula, Kulman Tamás)
VASAS: Jova– Szivacski, Viczián, Szilágyi Z., Silye – Hinora, Pátkai, Hidi M. – Vernes (Pekár, 66.), Feczesin, Radó (Balajti, 79.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
KAPOSVÁR: Pogacsics– Nagy J. (Andrics, 77.), Nagy T., Ur, Varjas, Vachtler (Bíró D., 90.) – Földi B., Szakály A., Balázs Zs., Erdei – Szarka. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Feczesin (21.)
Schindler Szabolcs:
– Rúgtunk egy gólt, és ez döntött. Nehéz meccs volt, mindkét csapat nagyon odatette magát. Sok helyzetet dolgoztunk ki, de sajnos nem tudtuk lezárni a találkozót korábban. Továbbra sem nézzük a táblázatot, nagyon szoros az állás, nem szabad hibázni.
Várhidi Péter: – Bár kikaptunk, nem vagyok csalódott. Ha így tudunk folyamatosan játszani, az élmezőnyben a helyünk. Kimondottan jó meccs volt, jó hírverése volt ez a találkozó az NB II-nek.

Lendületesen kezdett a Vasas, azonnal nyomás alá helyezte a Kaposvár védelmét. Különösen a Silye, Radó balszárny kapta el gyorsan a ritmust, többször is zavarba hozta a vendégek jobb oldali védelmét. Negyedóra után ugyan csendesedtek az angyalföldi rohamok, a vezető gól mégis ekkor született, Radó varázsolta Feczesin fejére a labdát, s bár Pogacsics először még bravúrral mentett, az ismétléssel szemben már tehetetlennek bizonyult. A folytatásban is a piros-kékek irányították a játékot, de a Kaposvár a mezőnyben teljesen egyenrangú ellenfélnek bizonyult. Igaz, a kapura nem jelentett veszélyt, Jovának egyáltalán nem akadt védenivalója.

A szünet után sokáig igazából csak a mezőnyben birkóztak a csapatok, ám ahogy közeledett a hajrá, úgy dolgozott ki egyre több ziccert a Vasas. Mivel azonban rendre elhibázták azokat Feczesinék – vagy Pogacsics védett bravúrral –, nyílt maradt a találkozó.

A Kaposvár ugyan nem ijedt meg a Vasastól, mezőnyben még nem is maradt alul házigazdájával szemben, de kapura szinte semmi veszélyt sem jelentett, így pedig nehéz pontot szerezni a Fáy utcában. 1–0

20. Debreceni EAC1421210–29–196
Egy kaposvári becsúszó szerelés (Fotó: Árvai Károly)

A játékvezető lefújta a mérkőzést, nyert a Vasas.

Három perc a ráadás.

90. perc: Kaposvári csere: Vachtler helyére Bíró Dominik érkezik.

85. perc: Pátkai mesteri labdával indította a felezővonalról induló Feczesint, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, de túl sokáig várt a lövéssel és szögletre mentett előle Ur.

79. perc: Hazai csere: Radó helyére a sérüléséből felépült Balajti érkezik.

77. perc: Cserél a Kaposvár: Nagy Jánost Andrics Nemanja váltja.

Hiába küzdött a Kaposvár, végül alulmaradt (Fotó: Árvai Károly)

76. perc: Pekár indította Radót a balösszekötő helyén, a szélső futsalos módra a hosszú sarok felé lőtte a labdát, de a becsúszó Feczesin centikkel lemaradt a labdáról.

72. perc: Radó végleg eldönthette volna a három pont sorsát, ám nagy helyzetben, a jobbösszekötő helyéről, 10 méterről leadott lövését bravúrral hárította Pogacsics.

66. perc: Hazai csere: Vernes helyére Pekár érkezik.

66. perc: Ur és Hidi kapott sárga lapot kakaskodásért, majd Vernest is figyelmezette a játékvezető.

64. perc: Vernes sarkalta Radó elé a labdát, aki 10 méterről a felső lécre bombázott.

62. perc: Radó ezúttal a jobb oldalról passzolta középre a labdát, Vernes a kaposvári kaputól 30 méterre azonnal tovább pörgette Feczesinnek, aki a balösszekötő helyéről, 10 méterről, nagy helyzetben nem találta el a bal alsót.

55. perc: Villámgyors hazai támadás futott a jobb oldalon, Vernes pontosan gurított Feczesinhez, a center azonnal tovább tolta Radónak, aki azonban 10 méterről úgy lőtt kapura, hogy Nagy Tamás még beletudott vetődni a labda útjába.

51. perc: Jovának először kellett védeni, Balázs 11 méteres lövését bravúrral hárította.

50. perc: Radó kapott egy remek kiugratást a balösszekötő helyén, bevezette a labdát az ötös sarkáig, ám túl sokáig várt a lövéssel és Ur becsúszva még bele tudott lépni a labda útjába, s róla szögletre pattant.

Feczesin győztes gólt fejelt (Fotó: Árvai Károly)

46. perc: Folytatódik a találkozó, egyik csapat sem cserélt a szünetben.

A játékvezető nem hosszabbított, 45 perc után lefújta az első félidőt.

41. perc: Hinora 23 méteres, életerős lövése szinte leborotválta a felső lécet.

35. perc: Bal oldali beadás után Vernes került ajtó-ablak helyzetbe az ötös jobb sarkán, ám senkitől sem zavartatva a kapu mellé belsőzte a labdát.

Küzdelem a labdáért (Fotó: Árvai Károly)

32. perc: Hinora vágott ki nagy sprintet a balösszekötő helyén, bevezette a labdát az ötös sarkáig, ám lövés helyt passzolni akart, így tisztázni tudott Nagy Tamás.

27. perc: Szilágyi feleslegesen szabálytalankodott Szarkával a Vasas kapujától 25 méterre. Erdei a jobbösszekötő helyéről tekerte a kapu elő a szabadrúgást, de a hazai védők szögletre mentettek.

21. perc: Radó kapott egy remek kiugratást a jobb oldalon, az alapvonalról pontosan emelt középre, Feczesin fejesét előbb bravúrral kitenyerelte Pogacsics, ám a center stukkolását már nem védhette, 1-0.

Nagy volt a harc a találkozón (Fotó: Árvai Károly)

19. perc: Szakad az eső, kérdés melyik csapat alkalmazkodik majd jobban a csúszós talajhoz.

15. perc: Silye beadása lecsorgott a kaposvári hátvédekről, Vernes középről,12 méterről azonnal lőtt, de a somogyi védők bevetődve szögletre mentettek.

13. perc: Ebben több volt: egy kifejelt labdával Szarka indulhatott meg a saját térfeléről, rávezette a labdát Szilágyira, de a versenyfutást nagyon könnyedén feladta ...

Kaposvári légibemutató (Fotó: Árvai Károly)

11. perc: Balázs Zsolt cselezgetett a bal oldali alapvonalon, majd keményen keresztbe lőtte a labdát, a hosszú érkezett Nagy János és kapásból, 10 méterről a léc fölé bombázott.

3. perc: Sokat nem kellett várni az első helyzetre: Radó remekül indította a bal oldalon felfutó Silyét, aki pontosan gurított vissza, ám Vernes 10 méterről a léc fölé lőtt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés: a hazaiak piros-kékben, a vendégek fehér mezben, zöld nadrágban léptek pályára.

Mióta Várhidi Péter szeptemberben átvette a Kaposvár irányítását, a Rákóczi idegenben veretlen. A zöld-fehérek az egykori szövetségi kapitány dirigálása mellett nyertek a Budaörs, majd a Siófok vendégeként, illetve döntetlenre végeztek a Gyirmót otthonában. Az önbizalom-növelő pontszerzések után nem véletlen, hogy a Fáy utcába sem feltartott kézzel érkeztek ...

Továbbra is számos hiányzó nehezíti Schindler Szabolcs munkáját. A Vasas vezetőedzője betegség és sérülés miatt ezúttal sem számíthat Balajti Ádám, Csató Martin, Otigba Kenneth, Litauszki Róbert és Birtalan Botond játékára a kezdőben.

Remekül sikerült az október a Vasas, illetve a tavalyi NB I-es gólkirály, a nyár óta angyalföldi színekben futballozó Radó András számára. A gárda mindhárom bajnokiját megnyerte az elmúlt hónapban, ezeken kilenc gólt rúgott, melyekből hatot Radó vállalt magára. Nem csoda, ha a piros-kék klub szurkolói ismét elkezdtek reménykedni, hiszen a keresztbeveréseknek köszönhetően nem tűnik ledolgozhatatlannak a lemaradás a dobogósokhoz képest.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Az edzőváltás után magára talált és hármas győzelmi sorozatban lévő Vasas a tavasszal még élvonalbeli Kaposvár legyőzésével próbál felzárkózni az élmezőnyhöz.