Győzelmével a másodosztály tabellájának élére ugrott a Vasas

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2021.10.18. 19:50
Silye Erik (elöl) fogadja a társak gratulációit bombagólját követően (Fotó: Árvai Károly)
A Vasas hazai pályán 1–0-ra legyőzte a III. Kerületi TVE-t a labdarúgó NB II 12. fordulójának hétfő esti mérkőzésén, és ezzel átvette a vezetést a bajnokságban. A Vasas a 77. percben emberhátrányba került, az óbudai csapat ezt követően 11-est hibázott.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

VASAS–III. KERÜLETI TVE 1–0 (1–0)
Illovszky Rudolf Stadion, 1131
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Mohos Milán, Rózsa Dávid)
VASAS: Jova – Szivacski, Iyinbor, Otigba, Silye E. – Hidi M. (Pátkai, 61.), Berecz Zs., Márkvárt (Litauszki, 79.) – Pekár (Radó, 62.), Feczesin (Bobál G., 90.), Hinora.Vezetőedző: Kuttor Attila
III. KERÜLET: Balázs J. – Bori G., Erdei G., Fejes A., Opavszky (Rajczi P., 86.) – Rabatin, Egerszegi T. – Köböl (Horváth O., a szünetben), Schuszter R. (Sili, a szünetben), Barczi D. (Remili, 74.) – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Silye E. (14.)
Kiállítva: Otigba (77.)
Kuttor Attila
: – A sors igazságtalansága lett volna, ha ezt a mérkőzést nem nyerjük meg. Annyi lehetőségünk volt, hogy korábban, már a tizenegyes előtt el kellett volna döntenünk a meccset. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy annak a csapatnak van szerencséje, amelyik tesz is érte.
Kemenes Szabolcs: – Foghatnám a vereséget a tizenegyes kihagyására, de illik reálisabban értékelni, mely szerint az első nyolcvan percben nem igazán tudtunk felnőni a Vasashoz. Amiatt nyílt a hajrában lehetőségünk az egyenlítésre, hogy a hazaiak nem zárták le korábban a meccset, de összességében nem játszottunk jól, és főképpen a támadójátékot illetően van hiányérzetem.

A két fővárosi csapat legutóbb 22 éve, 1999-ben csapott össze bajnoki mérkőzésen. Akkor a Vasas magabiztos győzelmet aratott, és az előjelek alapján ma is hasonló eredményben bízhattak a kilátogató hazai szurkolók. Az első félidőt mindkét csapat álmoskásan kezdte, a 14. percben aztán Silye Erik „ébresztőt fújt”, és 25 méteres bombagóllal előnyhöz juttatta a Vasast. A gólt követően is a Vasas játszott fölényben, csak Balázs védéseinek volt köszönhető, hogy nem dőlt el a mérkőzés már az első negyvenöt percben.

A második félidőre már harciasabb III. Kerület futott ki, ami a hazai csapatot is meglepte. Igazi helyzet egyik együttes előtt sem adódott, a vendégek kapura veszélytelenül játszottak. Egészen a 79-80. percig, amikor is Otigba kiállítása után, az ehhez kapcsolódó szabálytalanság miatt büntetőhöz jutott a TVE. Csakhogy a tizenegyespontra letett labdát Bori gyengén lőtte, így Jova hárítani tudott. Az angyalföldi gárda az utolsó tíz percben nem hagyta kibontakozni az egyenlítésért küzdő vendégeket, így – a vártnál nehezebben, de – megszerezte a három pontot, és a tabella élére állt. 1–0

20. Tiszakécske1221012–30–182

90+3. perc: Itt a vége! A Vasas a vártnál nehezebben, de begyűjtötte a három pontot és a tabella élére állt!

90+1. perc: Pátkai ugratta ki Radót, de Balázs résen volt és megszerezte a labdát.

Letelt a 90 perc, három perc a ráadás.

90. perc: Cserélt a Vasas, lejött Feczesin Róbert, beállt Bobál Gergely.

86. perc: Ismét cserélt a Kerület, a rutinos Rajczi Péter érkezett Opavszky Balázs helyére.

80. perc: Jobb oldali szögletet követően Borvető lőtt a kapu fölé.

79. perc: Cserélt a Vasas, Litauszki Róbert állt be Márkvárt Dávid helyére.

78. perc: JOVAA!!!!! Bori állt a labda mögé, de a jobb alsó sarokba tartó lövést Jova szögletre ütötte!

77. perc: BAJBAN A VASAS!! A menteni igyekvő Otigbáról Sili elé került a labda, a hazai védő ezután már csak lerántani tudta a Kerület játékosát a tizenhatoson belül, piros lap és büntető!

74. perc: Ismét cserélt a Kerület, pályára lépett a korábbi angyalföldi közönségkedvenc Remili Mohamed. A pályát elhagyta Barczi Dávid.

72. perc: Silye, Hinora, Radó összjáték végén utóbbi lőtt 18 méterről a kapu mellé.

70. perc: Márkvárt beadását követően Balázs mellett már elszállt a labda, de az érkező Feczesin is lemaradt és nem tudott az üres kapuba lőni.

Berecz Zsombor (felül) és a Vasas a tabella élére ugrott (Fotó: Árvai Károly)

A találkozón a hivatalos nézőszám 1131 fő.

67. perc: Borvető taposta meg Otigbát, sárga lap.

64. perc: Márkvárt pazar labdát tálalt Radó elé, de a kilépő Balázs felszedte azt.

62. perc: Beállt Radó András is, ő Pekár Lászlót váltotta.

61. perc: Először Pátkai Máté érkezett Hidi M. Sándor helyére.

Kettős cseréhez készülődik a Vasas, érkezni fog Radó András és Pátkai Máté is a pályára.

57. perc: Hinora, Szivacski, Feczesin volt a labda útja, majd utóbbi lövése Rabatinról vágódott szögletre.

56. perc: Jobb oldali szögletet követően az érkező Feczesin elől Borvető fejelte el a labdát, majd Hinora emelt a kapu mellé.

A második félidőre egy jóval harapósabb óbudai gárda futott ki, ez látszólag a Vasast is meglepte egy kicsit...

A szünetben kettőt cserélt a Kerület, Köböl Krisztián helyett Horváth Olivér, Schuszter Roland helyett Sili Luka állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Nem sok babér termett a fehér mezes III. Kerület számára az első félidőben (Fotó: Árvai Károly)

45+1. perc: Véget ért az első félidő, a Vasas Silye remek góljával vezet a Kerület ellen.

45. perc: Az első félidő végén egy perc a hosszabbítás!

43. perc: Újabb hazai helyzet! Ezúttal Hinora tört tisztán kapura, de Fejes jó ütemben érkezett és szögletre rúgta a labdát.

42. perc: Érik a második Vasas gól! Szivacski kapott forintos labdát Berecztől, majd egy cselt követően Feczesinhez passzolt, aki 16 méterről kapura lőtt, de Balázs lábbal védeni tudott.

38. perc: Egy kapu előtti kavarodást követően Hinora fejelhetett tisztán az ötösön belül, de Erdei a gólvonalról még ki tudta rúgni a labdát.

36. perc:Duplázhatott volna a Vasas, de Balázs szögletre mentett! Feczesin fejelte le a labdát Márkvárt elé, a hazaiak középpályás kiszorított helyzetből lőtt, Balázs védeni tudott.

34. perc: Itt a mérkőzés első sárga lapja! Rabatin Richárd kapta, miután megrúgta Márkvárt Dávidot.

24. perc: A vendégek kapusát, Balázs Józsefet kellett ápolni, de végül tudta folytatni a játékot.

22. perc: Feczesin lőtt 15 méterről a kapu fölé.

19. perc: Remek hazai összjáték végén Hinora passzolt középre Feczesin irányába, Fejes szögletre mentett.

14. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! MEKKORA BOMBA VOLT!! Berecz Zsombor passzolt Silye Erikhez, aki 25 méterről, kapásból lőtt a kapu bal oldalába, 1–0!

12. perc: Köböl a bal szélről tekert szabadrúgásból az ötösön belülre, de a legmagasabbra Szivacski ugrott, így Jova kapuja nem forgott veszélyben.

10. perc: Hinora keveredett a kapu elé, a vendégek védelme szögletre mentett.

9. perc: Feczesin 19 méteres, jobb alsó sarokba tartó lövését Balázs tornázta ki oldalra.

8. perc: Hinora bal oldali beadására Feczesin érkezett az ötös vonalán, de Opavszky fel tudott szabadítani.

6. perc: Egyelőre nem találja a fogást a hazai csapat a vendégek védelmén, főleg mezőnyben jár a labda.

Kiváló a hangulat a lelátón, miután a vendégeket is közel 100 szurkoló kísérte el Óbudáról.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a III. Kerület indította útjára a labdát.

A hazai csapat hagyományosan piros-kékben, a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára.

A két szomszédos kerület összecsapása nagy múltra tekint vissza, a magyarfutball.humeccstörténeti adatbázisaszerint már 1916-ban megmérkőzött egymással a két csapat. Bajnoki mérkőzésen utoljára 1999-ben csaptak össze, az akkori PNB-s (Professzionális Nemzeti Bajnokság) bajnokit 4–1 arányban nyerte meg a Vasas Óbudán.

A két csapat tétmérkőzésen legutóbb a Magyar Kupa 2019–2020-as kiírásában találkozott egymással, a 2019. december 4-én, havas pályán lejátszott mérkőzésen a III. Kerület hosszabbítást követően 2–1-es győzelmet aratott és továbbjutott. A győztes találatot a ma is pályára lépő Borvető Áron szerezte.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, ki tudja-e használni a Vasas a III. Kerületi TVE legyőzésével a nagy lehetőséget arra, hogy a harmadik pozícióból a tabella élére ugorjon.