Háromgólos győzelemmel a Vasas nagy lépést tett a feljutás felé

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2021.05.02. 16:50
A  labdarúgó NB II 36. fordulójában a Vasas a Dorogot fogadta. Az első félidőben még tartotta magát a dorogi gárda, ám amikor a szünet után Balajti Ádám kettőre növelte csapata előnyét, minden esélyük elszállt a pontszerzésre a vendégeknek. Az utolsó fél órában a Vasas listavezetőhöz méltó játékot nyújtott, s akár még nagyobb különbséggel is nyerhetett volna.
Ivan Radosnak nem sok munkát adtak a dorogi támadók (Fotó: Földi Imre) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ
Vasas FC
Dorogi FC 30 (10)
Budapest,
Illovszky Rudolf Stadion, 561 néző. Vezette: Takács Tamás (Belicza Péter, Szilágyi Norbert)
VASAS: Rados – Litauszki, Viczián, Szilágyi Z. – Szivacski, Hidi M. (Köböl, 81.), Pátkai (Vernes, 75.), Silye – Szatmári (Kovács M., 73.), Radó (Hinora, 81.) – Balajti (Birtalan, 81.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
DOROG: Borsos – Kárász, Belényesi, Dlusztus, Papp M. (Zabari, 83.) – Rjasko, Lénárth (Nagyházi, 83.) – Girsik (Barna, 73.), Tóth B. (Csillag, 86.), Kanalos – Szerencsi (Szabó L., 73.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Radó (1–0) a 34., Balajti (2–0) az 53., Viczián (3–0) a 72. percben
Schindler Szabolcs
: – Az első félidőben meddő volt a fölényünk, nem játszottunk olyan jól, ahogy elterveztük és nem voltunk hatékonyak. A szünetben cserélni terveztem, de ezt végül elvetettem, ehelyett formációt változtattunk, ami bejött. A második játékrészben már látványosan is játszottunk és fizikailag jól bírtuk a végéig, így megérdemelten nyertünk.
Fenyvesi László: – Nehezen indult a mérkőzés, de aztán egyre inkább belejöttünk a játékba. A félidő végén volt egy nagy helyzetünk, majd a szünet után kapufával kezdtünk, de a tizenegyes eldöntötte a három pont sorsát. Kétgólos előnye birtokában a Vasas egyértelműen fölénk kerekedett. A vereség ellenére matematikailag biztossá vált, hogy sikerül a bennmaradás – nehéz idényen vagyunk túl, de nagyon örülünk. A fiúk nagy munkát tettek be a közösbe.

Miután a Loki a kora délutáni találkozón legyőzte a Csákvárt, a Vasas játékosai annak tudatában léptek pályára a Dorog ellen, hogy csak győzelemmel őrizhetik meg első helyüket a táblázaton. Jó iramban kezdődött a mérkőzés, de a kapusoknak túl sok idegeskedni valójuk nem volt az első fél órában. Mikor azonban Radó András egy gyönyörű támadás végén megszerezte a vezetést az angyalföldiek számára, a vendégek mintha hitüket veszítették volna. A második játékrészben már csak egy csapat volt a pályán. Balajti Ádám 53. percben rúgott gólja után megnyugodott a házigazda, s az utolsó fél órában már csak az volt a kérdés, hány góllal nyeri a meccset…

20. Debreceni EAC36 6 32729–65–3621

Takács Tamás játékvezető lefújta a mérkőzést.

Kettő perc a hosszabbítás.

86. perc: Utolsó dorogi csere: Tóth Barnabás helyére Csillag Darius érkezik.

83. perc: Kettős vendégcsere: Papp-Zabari, Lénárth-Nagyházi.

81. perc: Hármas hazai csere: Hidi M.-Köböl, Balajti-Birtalan, Radó-Hinora.

75. perc: Újabb hazai csere: Pátkai le, Vernes be.

73. perc: Mindkét csapat cserél: Szatmárit Kovács Milán váltja a hazai oldalon, a vendégeknél Szerencsi helyére Szabó Lukas, Girsik helyére Barna érkezett.

Háromszor örülhettek a piros-kékek vasárnap este (Fotó: Földi Imre)

72. perc: Szatmári bal oldali szabadrúgása után Viczián gyönyörű mozdulattal csúsztatott a bal sarokba, 3–0.

63. perc: Radó került ziccerbe a balösszekötő helyén, de Borsos remekül mozdult ki kapujából és elakadt benne a labda.

62. perc: Silye viharzott el a bal szélen, remekül lőtt középre, érkezett Balajti és Pátkai, s egymást zavarva a bal kapufa mellé sodorták a labdát.

56. perc: Szatmári mesterien vette le a labdát a tizenegyespontnál, okosan felkínálta lövésre az érkező Radónak, aki jobbal centikkel lőtt a bal kapufa mellé.

Balajti Ádám (bal oldalon) szerezte a második találatot (Fotó: Földi Imre)

52. perc: Pátkai kiugratásával Radó lépett be a tizenhatoson belülre, mikor két védő összecsúszott előtte, a hazaiak támadója pedig elesett. Balajti tizenegyesből higgadtan a bal sarokba helyezett, 2–0. A szabálytalanságért Kárász sárga lapot kapott.

47. perc: Szerencsi veszélyesen tekert egy jobb oldali szabadrúgásból, ballal a kapu elé, Rjasko fejesét a felső léc hárította.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek.

45. perc: Lénárth kapott sárga lapot, miután buktatta Radót.

45. perc: Nagy bedobás után Lénárth fejelte a labdát a jobb sarok irányába, Rados óriási bravúrral hárított.

39. perc: Hidi M. Sándor 25 méteres, középre tartó lövését könnyedén fogta Borsos.

34. perc: Pátkai mesteri átadása után Radó gyönyörűen fordult be a tizenhatos vonalán, majd a kilépő Borsos lábai között a kapu közepébe lőtt, 1–0.

33. perc: Szerencsi jobb oldali szögletét Rjasko senkitől sem zavartatva, középről, 8 méterről a jobb kapufa mellé fejelte.

25. perc: Ismét Balajti ugratta ki Radót, de a vendégek fiatal hálóőre remekül lépett ki kapujából és a tizenegyespontnál vetődve hárított.

22. perc: Viczián félpályáról visszafejelt labdáját Kárász elvétette a tizenhatos vonalán, Balajti lecsapott rá, 10 méterről megcélozta a bal alsót, de Borsos vetődve hárított.

Silye Erik felfutásai mindig magukban hordozták a gólveszélyt (Fotó: Földi Imre)

20. perc: Az első veszélyesebb dorogi próbálkozás: Kanalos középről, 20 méterről, jobbal a bal sarok mellé tekert.

18. perc: Balajti 20 méteres, jobb lábas lövését fogta Borsos.

14. perc: Balajti szépen passzolta be a labdát a védők mögé bemozgó Radó felé, de Rjasko szögletre mentett.

11. perc: Az első komolyabb támadás, Balajti a tizenhatos bal sarkától keresztbe emelt, Szatmári azonban kicsit elkapkodta a lehetőséget, kapu mellé fejelt, ahelyett, hogy a középen érkező Radót kereste volna...

Bár jó tempóban kezdődött a találkozó, az első tíz percben a kapusok nem találkoztak a labdával.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Eredménykényszerben lép pályára az angyalföldi gárda, miután legnagyobb riválisa, a DVSC már kora délután letudta soros mérkőzését és 42-re legyőzte az Aqvital FC Csákvár gárdáját. Mindez azt jelenti, ha a piros-kékek meg akarják őrizni első helyüket, nyerniük kell a Dorog ellen.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire jut az éllovas, hét bajnoki óta veretlen az előző két bajnokiját elbukó, de biztos bennmaradónak tekinthető Dorog ellen.