Kapufa itt, kapufa ott, gól nélküli döntetlen a rangadón

2022.01.31. 19:50
A fehér mezes diósgyőriek kezdték aktívabban a mérkőzést, Németh Márió (fehérben) szabadrúgása után közel álltak a vezető gól megszerzéséhez is (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 21. fordulójának záró mérkőzésén a második helyen álló Vasas az egy ponttal előtte álló, éllovas Diósgyőri VTK-t fogadta. Az első félidőben mindkét csapat egyszer-egyszer eltalálta a kapufát, a folytatásban azonban már csak a küzdelem dominált, a kapuba nem találtak be a csapatok, így 0–0-s eredmény született.

NB II, 21. FORDULÓ
VASAS–DIÓSGYŐRI VTK 0–0
Illovszky Rudolf Stadion, 2259
néző. Vezette: Bognár Tamás (Buzás Balázs, Belicza Bence Péter)
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Iyinbor, Silye E. – Berecz Zs., Pátkai M. (Szilágyi Sz., 73.) – Hinora, Márkvárt (Hidi M. S., 73.), Radó (Ihrig-Farkas, 73.) – Feczesin.Vezetőedző: Kuttor Attila
DIÓSGYŐR: Póser – Eperjesi, Hegedűs J., Szatmári Cs. – Lucas – Németh M. (Eppel, 65.), Oláh B., Zsolnai R. (Bertus, 90.), Bárdos (Bokros Sz., 78.) – Jurek (Kispál T., 89.), Könyves.Vezetőedző: Kondás Elemér
Kuttor Attila:
– Nem indult könnyen a mérkőzés, de fokozatosan átvette a csapat az irányítást. A fordulás után voltak lehetőségeink, közel álltunk a győzelemhez. Két nagyon jó csapat találkozott, NB I-es színvonalú mérkőzést játszottunk, azt viszont nem mondanám, hogy igazságos a pontosztozkodás.
Kondás Elemér: – Mindkét csapat sokat tett a győzelemért, nekünk és az ellenfélnek is volt kapufája. Izgalmas mérkőzés volt, sokat dolgoztak a játékosok. Szerettünk volna nyerni, de az is fontos volt, hogy tartsuk a pozíciónkat a tabella élén. A csúcsrangadón, idegenben nem kaptunk ki, és ez volt a legfontosabb.

Rangadót rendeztek hétfő este az Illovszky Rudolf Stadionban, ahol az NB II második helyezettje, a Vasas a listavezető Diósgyőrt fogadta. Az első percekben a Diósgyőr lépett fel kezdeményezőbben, a 10. percben Könyves fejese után meg is szerezhették volna a vezetést a miskolciak, a labda azonban előbb a bal oldali kapufáról a jobb oldalira pattant, majd onnan ki a mezőnybe. A folytatásban visszább vett a listavezető, és a Vasas is egyre gyakrabban ért fel Póser kapuja elé. A 30. percben a hazaiak is közel kerültek a vezetés megszerzéséhez, de Silye lövése is a kapufán csattant. Az első félidő lefújása előtt közvetlenül a fiatal Ilyinbor Patrick is betalálhatott volna, de nagy helyzetben nem találta el jól a labdát, így nem tudott túljárni Póser eszén.

A második félidőben mindkét szakvezető folyamatos cserékkel igyekezett frissíteni csapatán, de egyiküknek sem sikerült olyan taktikát kitalálni, amely győztesnek bizonyult volna. A hajrában a Vasas előtt adódott több lehetőség, ám Póser sikeresen megőrizte kapuját a góltól. 21 fordulót követően továbbra is a Diósgyőr a másodosztály listavezetője, a Vasas maradt a második. 0–0

20. Tiszakécske21431420–41–2115
Semmi sem jött össze (Fotó: Török Attila)

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, nem született gól. A tabella első két helyen nem történt változás, továbbra is a DVTK az első, a Vasas a második. Köszönjük a figyelmüket!

90+3. perc: Hinora jobb oldali beadása után Ihrig-Farkas védőjével a nyakán fejelt a jobb kapufa mellé.

Korábban kettőt cserélt a Diósgyőr, a 89. percben Jurek helyére Kispál állt be, a 90. percben Bertus váltotta Zsolnait.

90. perc: 3 perc lesz a hosszabbítás.

90. perc: Hinora 13 méteres lövése Bokros lábáról vágodott a bal kapufa mellé.

89. perc: Szivacski kapott sárga lap.

86. perc: Rohamoz a Vasas! Berecz vállalkozott lövésre 20 méterről, Póser a léc alól tolta szögletre a labdát.

85. perc:Hidi csúszott rá Oláh lábára, sárga lap.

83. perc: Szivacski kicselezte Bokrost, majd az alapvonal közeléből a kapu elé passzolt, a középen érkező Feczesin azonban lemaradt a labdáról.

80. perc: Hinora kapu elé ívelt szabadrúgását Ihrig-Farkas fejelte 8 méterről a kapu fölé.

79. perc: Ihrig-Farkas kapott sárga lapot műesésért.

78. perc: Ismét cserélt a Diósgyőr, Bárdos Bence helyére Bokros Szilárd érkezett.

76. perc: Litauszki könyökölte le Eppelt, sárga lap.

75. perc: Hinora Kristóf 21 méterről végzett el szabadrúgást, a labda csúnyán a kapu fölé szállt.

73. perc: Hármat is cserélt a Vasas. Pátkai Máté helyett Szilágyi Szabolcs, Márkvárt Dávid helyett Hidi M. Sándor és Radó András helyett Ihrig-Farkas Sebestyén érkezett.

67. perc: Berecz az alapvonal közeléből passzolt a kapu elé, ahol Póser csapott le hamarabb a labdára, megelőzve a berobbanó Feczesint.

65. perc: Cserélt a Diósgyőr, Eppel Márton érkezett Németh Márió helyére.

64. perc: Könyves lőtt 22 méterről a kapu fölé.

63. perc: Könyves ugratta ki jó ütemben Jureket, a fiatal támadó elvitte Iyinbor mellett a labdát, azonban lövése a védő lábáról vágódott a kapu mellé.

Cseréhez készülődik a Diósgyőr, Eppel Márton fog debütálni piros-fehérben.

61. perc: Radó bal oldali beadását követően Feczesin hat méterről fejelt kapura, Póser gyors vetődéssel hárította a középre tartó labdát.

A hivatalos nézőszám: 2259!

53. perc: Bárdos lövése szállt a kapu mellé.

50. perc: Ismét Oláh Bálint volt az előkészítő, gyors passza után Németh Márió középre tartó lövését fogta Jova.

49. perc: Oláh beadása után Zsolnai ballal, az ötös sarkától centikkel a bal felső sarok mellé lőtte a labdát.

46. perc: Rögtön egy Vasas lehetőséget jegyezhettünk fel, Szivacski passza után Pátkai lőtt 16 méterről a kapu fölé.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

Litauszki Róbertnek (piros-kékben, labdával) az első félidőben többször is meggyűjt a baja a diósgyőri támadókkal (Fotó: Török Attila)

45. perc: Véget ért az első félidő, egy-egy kapufa volt mindkét oldalon, gól azonban még nem született.

44. perc: Hinora kapu elé ívelt szabadrúgására Iyinbor érkezett üresen a 16-oson belül, de csak talppal tudta kapu felé továbbítani a labdát, így Póser könnyedén hárított.

44. perc: Oláh Bálint buktatta Berecz Zsombort, sárga lap.

35. perc: Németh Márió rúgta fel Márkvárt Dávidot, sárga lap.

30. perc: KAPUFA! Márkvártjobb szélről beívelt labdája Eperjesin megpattantva Silyéhez került, a hazai védő éles helyzetből, az ötös sarkától a felső lécre bombázta a labdát.

28. perc: Lucas passza után Németh vezette közelebb a labdát a hazai kapuhoz, majd 19 méterről csúnyán a kapu fölé lőtt.

Radó András (piros-kékben) nem tudott kibontakozni Eperjesi Gábor szorításában (Fotó: Török Attila)

26. perc: Berecz csúszott rá Oláh lábára, sárga lap.

24. perc: Bal oldali diósgyőri szögletet követően Oláh Bálint maradt tisztán az ötös vonalánál, de rosszul vette le a labdát, így nem tudott a kapuba lőni.

21. perc: Hinora éles szögből passzolta Radóhoz a labdát, a hazai támadó remek mozdulattal a bal kapufa mellé lőtt.

20. perc: Radó mesterien passzolt a középen üresen érkező Hinorához, a hazai játékos bevezette a 16-oson belülre a labdát Bárdos szorításában, azonban lövése elakadt a kilépő Póserben.

14. perc: Az első Vasas szögletet Márkvárt végezte el, de beívelése az első diósgyőri védőt találta meg...

10. perc: DUPLA KAPUFA!Németh Márió kapu elé ívelt szabadrúgása után Könyves 10 méteres fejese előbb a bal kapufára pattant, majd onnan a jobb oldalira, végül a védők tisztázni tudtak.

7. perc: Szivacski jobb oldalról beívelt labdáját Feczesin fejelte kapura 12 méterről, a labda Póser kezeibe hullott.

A szurkolók remek hangulatot teremtenek mindkét oldalon, összesen közel 2000 fő látogatott ki a mai találkozóra.

A Diósgyőr fehér-pirosban, a Vasas piros-kékben lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Vasas indította a játékot.

A vendégszektorba szóló jegyek már több, mint egy hete elkeltek, így azt biztosra mondhatjuk, hogy 570 szimpatizáns buzdítja majd a diósgyőrieket.

A mérkőzés egyik nagy hiányzója a diósgyőri Molnár Gábor lehet, akinek kisebb sérülés miatt kell kihagynia a mai rangadót.

A Vasas pályaválasztásával bajnoki mérkőzésen utoljára 2018 márciusában, az NB I-ben találkozott a két csapat, akkor 1–1-es döntetlent született az újpesti Szusza Ferenc Stadionban. Érdekesség, hogy a találkozó játékvezetője akkor is, ahogy ma is Bognár Tamás volt. A Vasas keretében akkor is ott volt Berecz Zsombor és Szivacski Donát, a Diósgyőrében Eperjesi Gábor.

Ahogy azt reggelmi is megírtuk, tegnap a Vasas is bejelentette első és eddig utolsó téli igazolását, a támadó Ihrig-Farkas Sebestyén Budafokról érkezett a Fáy utcába.

Miskolcon ellenben sikeres felkészülési időszakot tudhatott maga mögött a Kondás Elemér vezette lsitavezető. A piros-fehérek külföldi edzőtáborban is részt vettek, ahol erős ellenfelek ellen tehették próbára magukat. Ráadásul a keretét is sikerült erősítenie a borsodi csapatnak, hiszen érkezett a válogatott támadó Eppel Márton, és a rutinos brazil középpályás Lucas, aki Kisvárdáról tette át székhelyét Miskolcra.

Nem volt könnyű helyzetben a téli felkészülés során az angyalföldi gárda, amely a vírushelyzet miatt szinte egy alkalommal sem tudott teljes kerettel készülni. "Eléggé kacifántosra sikerült a mostani időszak, az biztos. Folyamatosan improvizálni kellett és kell majd ezután is, hiszen a betegség utáni visszatérési protokoll miatt minden klub folyamatosan változó kerettel dolgozik. Mindezek ellenére továbbra is az a célunk, hogy a lehető legtöbbet kihozzunk magunkból." –hangsúlyozta a vasasfc.hu oldalnak adott interjújában Kuttor Attila vezetőedző.

A bajnokság rajta előtt mindenhol egyértelműen a Diósgyőrt és a Vasast nevezték meg azon két csapatként, akik a legjobb eséllyel pályáznak a másodosztály feljutó helyeire. 20 fordulót követően – mondhatni a várakozásoknak megfelelően – a Diósgyőr az első, a Vasas a második helyet foglalja el a tabellán. Az odavágó mérkőzést augusztus 9-én rendezték Miskolcon,melyen a Diósgyőr egygólos győzelmet aratott.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk,mire megy egymással a táblázat első két helyezettje, az üldöző Vasas és az üldözött Diósgyőri VTK.

A forduló vasárnapi mérkőzéseiről bővebben itt olvashat.