NB II: tizenhat éves titán a Szentlőrinc nyerőembere

2022.09.14. 13:42
Vidnyánszky Mátyás (Fotó: Szentlőric SE)
Emlékezetes mérkőzéseken van túl az NB II-es Szentlőrinc mindössze 16 éves játékosa, Vidnyánszky Mátyás, hiszen a 7. fordulóban lőtt gólja egy, a 8. körben szerzett találata három pontot ért csapatának.

A mindössze 16 éves, 2006. január 25-én született Vidnyánszky Mátyás a Mosonmagyaróvár és a HR-Rent Kozármisleny elleni bajnokin is csereként lépett pályára a második félidőben. Előbbi mérkőzésen csupán kilenc percet kellett arra várni, hogy betaláljon, s ezzel beállítsa az 1–1-es végeredményt (a 75. percben szállt be, a 84. percben pedig feliratkozott a góllövőlistára), utóbbin picit tovább tartott, amíg a kapuba juttatta a labdát, de ez itt sem maradt el: az utolsó pillanatban, a 93. percben ismét fejjel volt eredményes (a 67. percben állt be), amivel megnyerte a meccset csapatának (2–1). Bár a pontos statisztikát nem ismerjük, nagyon valószínű, hogy Vidnyánszky az egyik legfiatalabb gólszerző a mindenkori magyar második vonalban.

„Ezek voltak az első góljaim az NB II-ben, természetesen nagyon örültem neki” – mesélte Vidnyánszky Mátyás, aki nyáron érkezett a Szentlőrinchez az ETO FC Győrtől. – Amikor betöltöttem a tizenhatot, már pályára léptem a győrieknél az NB III-as csapatban, vagyis már ott megismerkedtem a felnőttfutballal, de a másodosztályban először szentlőrinci színekben játszhattam. Boldog vagyok, hogy egyre több lehetőséget kapok, miként annak is örülök, hogy meg tudtam hálálni a bizalmat. Remélem, minél többször így sül el a dolog!– tette hozzá a fiatal játékos, aki jól érzi magát Szentlőrincen, s úgy gondolja, sokat fejlődhet az NB II-es klubnál.

„Én még három évig fiatalnak számítok, ebből elég sokat tudok profitálni. Nagyon sokat jelent számomra, hogy ennyi idősen az NB II-ben szerezhetek tapasztalatot, a további pályafutásom szempontjából ez biztosan előnyös lesz!– hangsúlyozta.

1. MTK Budapest 8 6 1 1 30–12 +18 19
2. Gyirmót FC Győr 8 5 1 2 15– 6 +9 16
3. Pécsi MFC 8 4 4 10– 6 +4 16
4. Diósgyőri VTK 8 5 3 15–10 +5 15
5. Kazincbarcika 8 5 3 12–13 –1 15
6. ETO FC Győr 8 4 1 3 10– 6 +4 13
7. Soroksár SC 8 3 4 1 13–11 +2 13
8. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 8 3 3 2 11–10 +1 12