Tovább tart a kécskei sikerszéria – gólparádé a Tisza partján

S. L.S. L.
2022.04.06. 17:53
Gyönyörű gólokat szereztek a kécskei labdarúgók (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a Tiszakécskei LC gyönyörű gólokat szerezve, biztosan verte meg 4–1-re az FC Ajka gárdáját. Tovább nyúlik a sikerszéria a Tisza partján.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–FC AJKA 4–1(2–1)
Tiszakécske, 500 néző. Vezette: Szőts Gergely (Kovács Gábor, Czeglédi Barna)
TISZAKÉCSKE: Holczer– Balázs B., Máté Zs., Csáki, Uzoma (Farkas A., 55.) – Erdei, Kovács B., Kosznovszky, Simon M. (Vachtler, a szünetben) – Gyurján B. (Marsa, 80.), Beliczky (Kalmár F., 55.). Vezetőedző: Visinka Ede
AJKA: Horváth D.– Szűcs (Murka, 65.), Heffler T., Tar (Stoiacovici, 76.), Csemer – Görgényi (Kenderes, a szünetben), Csizmadia Z. (Sejben, a szünetben), Lehoczky, Tóth G., Gaál B. (Berzsenyi, 65.) – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző:
Beliczky (6.), Kovács B. (23.), Vachtler (73.), Kalmár F. (90+1.), ill. Csizmadia Z. (12.)
Visinka Ede
: – Minden elismerésem a játékosoké, hogy hétről hétre ilyen teljesítményt nyújtanak. Gyönyörű gólokat szereztünk, örömfocit játszottunk. Remélem, egy lépéssel közelebb kerültünk a bennmaradáshoz.
Kis Károly: – A második félidőben kapura nem voltunk veszélyesek, a Tiszakécske többször is lekontrázott bennünket, és megérdemelten nyert.

A bennmaradás szempontjából is rendkívül fontos bajnoki mérkőzést vívott egymással a Tiszakécskei LC és az FC Ajka a Sportcentrumban.

Már az első helyzet gólt eredményezett: Kosznovszky Márk emelte beBeliczky Gergőneka labdát a 16-oson belülre, a kécskei csatár tolt egyet, majd jobbal a kapu bal oldalába lőtt. Nem sokkal később viszont az ajkaiak is így tettek: első helyzetükből egyenlítettek – szöglet utánCsizmadia Zoltánközelről lőtte be a labdát Holczer kapujába. Még csak a 12. percben tartottunk. Hamarosan (23. perc) jött az újabb tiszakécskei gól, Kovács Barnabásbetört a 16-oson belülre, és kilőtte a hosszú alsó sarkot (2–1).

Ezzel az eredménnyel ért véget az első félidő, amely még két kapufát is hozott mindkét részről.

A második félidő elején igyekezett nyomást gyakorolni a vendéggárda a kécskei kapura, de nem sikerült gólhelyzetet kialakítania. A 73. percbenVachtler Csabahatalmas gólt lőtt, 22 méterről az oldalvonal közeléből a hosszú felső sarokba tüzelt. Horváth Dánielnek a nagy távolság ellenére nem volt esélye. Innentől örömfocit játszott a hazai csapat, sorra jöttek a veszélyes támadások. A végeredményt Kalmár Ferenc állította be a 91. percben.

A tiszakécskei csapat hét meccs óta veretlen, tavasszal szárnyal, és már a 10. helyen áll a bajnoki tabellán. Hatalmas fordulat ez ahhoz képest, hogy az őszi szezon után sokan már biztos kiesőként emlegették. 4–1

20. Szolnoki MÁV FC315101626–48–2225
A tiszakécskei Beliczky csúszik a labdáért (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

93. perc: Véget ért a mérkőzés.

91. perc: GÓÓLL!!! Kalmár is betalál a Kécskében, Vachtler centerezését lőtte közelről a kapuba.

88. perc: Berzsenyi ollózva próbálkozott. Holczer könnyedén védett.

84. perc: Kalmár került helyzetbe, de nem sikerült elpörgetnie a labdát Horváth mellett.

80. perc: Gyurján Bence helyére Marsa Levente érkezett.

76. perc: Tar Zsolt helyett Stoiacovici Dávid lépett pályára.

73. perc: GÓÓLL!!! Vachtler Csaba hatalmas gólt lőtt. 22 méterről az oldalvonal közeléből a hosszú felső sarokba. Bődületesen nagy gól volt. 3–1.

65. perc: Szűcs Kristóf és Gaál Bálint hagyta el a pályát ajkai oldalon, Murka Benedek és Berzsenyi Kevin szállt be a játékba.

63. perc: Heffler Tibor kapott sárga lapos figyelmeztetést.

55. perc:Kettős csere kécskei részről: Beliczky és Uzoma hagyta el a pályát, Kalmár és Vachtler jelentkezett játékra.

47. perc: Kenderes kapott sárga lapos figyelmeztetést.

A szünetben több csere is történt: Simon helyére Vachtler érkezett a TLC-ben, az ajkaiaknál Csizmadia helyett Sejben és Görgényi helyett Kenderes.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő.

Harc a labdáért a Tiszakécskei LC és az FC Ajka összecsapásán (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

45. perc: Az ajkai Gaál Bálint is lőtt egy kapufát. Közelről a felső kapufát találta telibe.

39. perc: Szűcs Kristóf kapott sárga lapot Uzoma felrúgása után.

37. perc: Egy hazai szöglet után Kovács B. fejelt 6 méterről Horváth D. kapuja fölé. Nagy helyzet volt.

31. perc: Beliczky lövése után a jobb kapufán csattant a labda.

Csata a pályán (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

23. perc: GÓÓL!!! Örülhetnek a szurkolók, hiszen potyognak a gólok: Kovács Barnabás betört a 16-oson belülre és kilőtte a hosszú alsó sarkot. 2–1.

12. perc: GÓÓÓL!!! Az Ajka is értékesítette első lehetőségét. Egy szöglet után Csizmadia Zoltán közelről lőtte be a labdát Holczer kapujába. 1–1.

6. perc: GÓÓÓL!!! Az első helyzetét értékesítette a Tiszakécskei LC. Kosznovszky Márk emelte be Beliczky Gergőnek a labdát a 16-oson belülre. A kécskei csatár tolt egyet a labdán majd jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 1–0.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazai csapat indította útjára a labdát.

Elszánt kécskei labdarúgók melegítettek a mérkőzés előtt (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hetek óta remeklő Tiszakécske a legutóbb a Dorogot legyőző Ajka ellen.