216 nap után mozdult el a kieső helyekről a Tiszakécske

2022.03.06. 16:51
A kécskei labdarúgók a budafoki vetélytársaik fölé nőttek (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a forduló előtt 18. helyezett Tiszakécske a 19. Budafokot látta vendégül. A hazaiak mindkét félidőben egyszer betaláltak, és 2–0-s győzelmet arattak. A Budafok helyzete egyre nehezebb.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LCBUDAFOKI MTE 2–0 (1–0)
Tiszakécske, 300
néző, Vezette: Lovas László (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
TISZAKÉCSKE: Holczer– Uzoma (Farkas N., 81.), Csáki, Máté Zs. –Erdei C. (Pongrácz, 81.), Kovács B., Kosznovszky, Marsa (Vachtler, a szünetben), Balázs B. – Gyurján (Kalmár B., 67.), Beliczky (Farkas A., 76.). Vezetőedző: Visinka Ede
BUDAFOK: Oroszi – Margitics, Horgosi, Fótyik, Kotula M. – Kovács D., Filkor (Adorján, 64.), Varga D (Zuigéber, 64.), Csonka – Szabó L., Beke (Kulcsár K., a szünetben). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Gyurján(34.), Vachtler (84.)
Visinka Ede: – Nagyon örülök a mai meccsnek és a győzelemnek. A játékosaink igazi hősök: hat meccsből négy győzelem tavasszal, ez óriási haditett. Úgy gondolom, mi tudatosabban játszottunk, mint az ellenfelünk. Kivártuk azokat a lehetőségeket, amelyek adódtak előttünk. Szerencsére már az első félidőben megszereztük a vezetést. A második félidő elején ránk erőltették az akaratukat. A második gól után felszabadultunk, és még két kapufát is lőttünk.
Csizmadia Csaba: – Továbbra is benne vagyunk a negatív spirálban. Így nagyon nehéz értékelni egy mérkőzést. Kihagytuk a helyzeteinket. Úgy látom, hogy egy-két játékosunk még most sem hiszi el, hogy kieshet a csapat. Ez bosszant most a legjobban, hiszen veszélybe sodorják hozzáállásukkal a klub életét. Nincs más választásunk, csinálni kell tovább!

Hatpontos csata volt a Tiszakécske és a Budafok bajnoki mérkőzése, hiszen a győztes nagyobb előnyre tehetett szert riválisával szemben. Ennek szellemében a bajnoki első félideje tapogatózó játékot hozott viszonylag kevés helyzettel, ám annál nagyobb taktikai küzdelemmel. Egy-egy nagy bravúrt így is bemutatott mindkét kapus, mielőtt megszületett a kécskei vezető gól. Gyurján Bence végig agilisan futballozott, és jó játékának gól lett a jutalma: a 34. percben Beliczky Gergő bal oldali lapos beadására nagy sprint után érkezett meg a bal oldalon, majd nagy erővel a hálóba bombázott. Oroszi tehetetlen volt,1–0.

Margitics Andor és Erdei Carlo (fehérben) harcol a labdáért (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

A második félidőben a vendéggárda igyekezett nyomást gyakorolni a kécskei csapatra, több veszélyes helyzetet is kialakítottak. A hazai védelem magabiztosan teljesített, és Holczer Ádám is ihletett formában védett. A tiszakécskei labdarúgók jól kontráztak, az 54. percben Máté Zsolt fejese után a kapufa még megmentette a vendégcsapatot, ám a csereként pályára lépő Vachtler Csaba a 84. percben már nem hibázott. Kalmár Ferenc pontos passza után a jobb szélen érkezett Vachtler, és laposan, nagy erővel lőtte el a labdát, amely védhetetlenül vágott a bal alsó sarokba,2–0.

A tiszakécskei csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet, és 216 nap után ellépett a kieső helyekről. Nem véletlen, hogy óriási volt a boldogság a Tisza-partján a lefújást követően.

20. Szolnoki MÁV FC26581324–41–1723

93. perc: Véget ért a mérkőzés.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

84. perc: GÓÓÓL!!! Vachtler lőtt gyönyörű gólt. A jobb oldalon húzott el és nagy erővel lőtte ki a bal alsót,2–0.

81. perc: Kettős csere kécskei oldalon: Uzoma és Erdei C. hagyta el a pályát, Farkas N. és Pongrácz jött be.

80. perc: Kalmár közeli fejese után Oroszi védett.

77. perc: Zuigéber tört kapura, hosszan tolta meg a labdát, Holczer jól jött ki a kapujából, megzavarta a támadót, aki fölé bombázott.

76. perc: Beliczky Gergő jött le, Farkas András jött be a hazai csapatban.

68. perc: Zuigéber lövését Holczer tolta bravúrral szögletre.

67. perc:Gyurján helyére Kalmár érkezett a kécskei csapatban.

64. perc:Zuigéber lépett pályára Varga D. helyett, Adorján pedig Filkor helyett.

60. perc:Margitics Andor kapott sárga lapot.

54. perc: Máté Zs. fejelt egy kécskei szöglet után. A kapufa mentette meg a vendégeket.

51. perc: Gyurján bal oldali beadása után Erdei C. lőtt kapura 13 méterről. A labda éppen elkerülte a jobb felső sarkot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt Visinka Ede: Vachtler Csaba lépett pályára Marsa Levente helyett a hazai csapatban. Beke Pétert Kulcsár Kornél váltotta a Budafoki MTE csapatában.

45. perc: Véget ért az első félidő.

Kécskei öröm az első gól után (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

34. perc: GÓÓÓL!!! Beliczky bal oldali beadása után Gyurján érkezett a jobb oldalon teljesen üresen, majd nagy erővel a felső kapufa alá bombázott,1–0!

20. perc: Holczernek kellett bravúrral védenie Kovács D. közeli lövését követően.

Gyurján lövése után nagy bravúrt mutatott be Oroszi (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

16. perc: Gyurján tekerése után kellett nyújtózkodnia Oroszinak, aki nagy bravúrral védett.

Nagy taktikai csata, nagyobb lehetőségek nélkül...

4. perc: Marsa próbálkozott lövéssel 18 méterről, a labda középre tartott, Oroszi biztosan fogta.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a pályára a csapatok. A hazai játékosok fehér mezben, a vendégek piros-feketében lépnek ma pályára.

Uzoma és társai a győzelem reményében lépnek ma pályára (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

Nagy várakozás előzi meg Tiszakécskén a bajnoki mérkőzést, hiszen győzelem esetén hosszú idő után elmozdulhatna a kiesőhelyről a hazai csapat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a két, kiesés ellen küzdő csapat egymással.