A Szolnok nyerte a Közép-Tisza-vidéki rangadót

S. L.S. L.
2022.05.15. 16:53
Szoros mérkőzést hozott a ,,Közép-Tisza-vidéki rangadó" (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában az utolsó előtti, 19. helyen álló Szolnok a 12. Tiszakécske otthonában lépett pályára, s 2–1-es győzelmével életben tartotta bennmaradási esélyeit. A hazaiak vereségük ellenére már biztosan megőrizték helyüket a másodosztályban.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–SZOLNOKI MÁV FC 1–2 (1–1)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 700 néző, Vezette:Berényi Tamás (Belicza Bence Péter, Szabó Dániel)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Balázs B., Csáki R. (Farkas A., 70.), Máté Zs., Uzoma – Erdei (Marsa, 70.) – Gyurján B., Kosznovszky (Oláh M., 78.), Kovács B., Simon M. (Beliczky, a szünetben) – Kalmár F. (Vólent, 60.). Vezetőedző: Visinka Ede
SZOLNOK:
Hegedűs L. – Szabó A., Szekszárdi, Tóth B., Gohér – Tisza K., Kónya M. (Kovács O., 75.) – Kurdics (Tömösvári, 58.), Sipos Z. (Rokszin, 87.), Lakatos I. (Tóth L., a szünetben) – Busa (Csörgő, 87.). Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző:
Kovács B. (1–0) a 19., Busa (1–1) a 32., Busa (1–2) az 59. percben

Visinka Ede: – Tudtuk, hogy a Szolnok az életéért fog küzdeni, amit be is bizonyított. Nagyon sajnálom, hogy az eredmény így alakult, de kiharcoltuk a bennmaradást, aminek nagyon örülök. Büszke vagyok a csapatra, legyen büszke a klub és a szurkolók is. Arra készültünk, hogy hazai győzelemmel ünnepeljük meg a bennmaradást, sajnos ez elmaradt.
Romanek János: – Győznünk kellett ma, ezt meg is tettük. Gratulálok a csapatnak, de még mindig van egy találkozó, amit meg kell nyernünk. Nem kieső a mi csapatunk, amit az előző fordulókban is bizonyítottunk. Azt hiszem, megérdemelten nyertünk.

ÖSSZEFOGLALÓ:

Szoros mérkőzést hozott a Szolnoki MÁV FC tiszakécskei vendégjátéka. A két szomszédos település csapatának találkozójára 700 ember volt kíváncsi a helyszínen.

A meccs elején a hazai csapat szerezte meg a vezetést.Kovács Barnabás volt a gólszerző. Egy gyors hazai bedobás után Balázs Benjámin ment el a jobb oldalon, majd centerezett. A labda Kovács Barnabás elé került, aki közelről az elvetődő Hegedüs felett a kapu közepébe lőtt.1–0.

Ezt követően semmi jel nem utalt arra, hogy itt vendéggyőzelem születhet. A szolnokiakBusa Bencerévén egalizáltak Csáki Róbert hibája után. A szolnokiak játékosa 16 méterről, középről, zavartalanul lőhetett Holczer kapujába a 33. percben. 1–1.

Busa Bence volta második szolnoki gól szerzője is. Egy bal oldali szolnoki szögletet követően Uzoma rossz helyre csúsztatott. Busa lecsapott a labdára és a kapu közepébe lőtt. 1–2.

A mérkőzésen több gól már nem esett, így maradt az eredmény, aminek köszönhetően a Szolnoki MÁV számára még él a remény a bennmaradásra. A Tiszakécskei LC viszont már biztosan nem eshet ki, és jövőre is a második vonalban szerepel.

20. Budaörs378131639–60–2137

Akció a szolnoki kapu előtt (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

95. perc: Véget ért a mérkőzés, 2–1-re nyert a vendég Szolnoki MÁV. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: 5 perc hosszabbítás.

87. perc: Kettős csere a szolnokiaknál: Busát Csörgő váltotta, Sipost pedig Rokszin.

79. perc:Oláh Máté lépett pályára, Kosznovszky helyett.

75. perc: Cserék a szolnokiaknál: Kónya helyett Kovács Olivér lépett pályára.

70. perc: Kettős kécskei csere: Erdei helyett Marsa, Csáki helyett Farkas A. a pályán.

69. perc: Ivószünet.

60. perc: Kalmár helyett Vólent állt be a kécskei oldalon.

59. perc: GÓÓÓL!!! Busa Bence a második szolnoki gól szerzője is. Egy bal oldali szolnoki szögletet követően Uzoma rossz helyre csúsztatott. Busa lecsapott a labdára és a kapu közepébe lőtt. 1–2

58. perc: Kurdics L. helyére Tömösvári Bálint áll be.

Csata a labdáért (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

55. perc: Sipos 17 méteres szabadrúgásból tekerte a labdát a kapufára.

A szolnokiak is cseréltek a szünetben Lakatos helyett Tóth László lépett pályára.

A szünetben cserélt a Tiszakécskei LC: Simon Márk helyett Beliczky a pályán.

46. perc:Kezdődik a második félidő!

45. perc:Véget ért az első félidő.

45. perc:Az első félidő hosszabbítása két perc.

42. perc:Kurdics Levente kapott sárga lapot a szolnoki csapatból.

37. perc: Erdei szöglete után Simon Márk fejelt kapufát. Nem sokon múlott a kécskei gól.

33. perc: GÓÓÓL!!!Egyenlít a Szolnok Busa Bence révén. A szolnokiak játékosa 16 méterről, középről zavartalanul lőhetett Holczer kapujába. 1–1

25. perc: Ivószünet után folytatódhat a játék.

19. perc: GÓÓÓL! Kovács Barnabás a gólszerző. Egy gyors hazai bedobás után Balázs Benjámin ment el a jobb oldalon, majd centerezett. A labda Kovács Barnabás elé került, aki közelről a kapu közepébe lőtt az elvetődő Hegedüs felett. 1–0

9. perc: Kiegyenlített játékot hoztak a mérkőzés első percei. Nagy helyzet egyelőre nem alakult ki.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Pályán a csapatok! A hazaiak fehérben, a szolnokiak kékben lépnek pályára.

Bemelegítés a Tisza-parti rangadó előtt (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

A mérkőzés kezdete előtt Maczkó Gábor masszőrt köszöntik jubileuma alkalmából, aki 250 alkalommal ül a padon a kécskei stábban. Maczkó Gábor egyébként az egyetlen olyan korábbi labdarúgó, aki Tiszakécskén az NB I-től a megyei III. osztályig az összes honi osztályban szerepelt a Tisza-parti klub színeiben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a remek tavaszi kezdés után visszaeső, de még mindig 12. Tiszakécske az utóbbi hetekben magára találó, de továbbra is csak utolsó előtti, 19. helyen álló Szolnok ellen.