Szegedi örömünnep Tiszakécskén

S. L.S. L.
2022.02.20. 13:57
Négyszer ünnepelhettek a szegediek (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)<br />
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a játéknap előtt a 19. helyen álló Tiszakécske a negyedik Szeged-Csanádot látta vendégül.  A szegediek fölényesen, 4–0-ra győzték le a kécskeieket, soraikban Horváth Krisztofer duplázott.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–SZEGED-CSANÁD GA 0
–4 (0–2)
Tiszakécske, 400
néző. Vezette: Kovács Imre (Belicza Bence Péter, Tőkés Róbert)
TISZAKÉCSKE: Holczer– Balázs B., Végső, Kiprich (Farkas András, 45.), Farkas N. (Uzoma, 60.) – Kosznovszky, Máté Zs., Kovács B., Marsa (Kalmár F., 51.) – Gyurján B. (Csősz, 51.), Beliczky (Simon M., 70.). Vezetőedző: Visinka Ede
SZEGED: Molnár-Farkas – Kővári, Temesvári, Pejovics, Bencze M. – Kovács M., Farkas A., Gajdos (Dobos Á., 85.), Horváth K. (Debreceni Á., 81.) – Kóródi (Gréczi M., 69.), Csoboth (Haruna, 69.). Megbízott edző: Andorka Péter
Gólszerző:
Horváth Krisztofer (5., 16.), Csoboth (47.), Kovács M. (73.)

Visinka Ede:– A legjobb csapat a Szeged, amellyel az elmúlt időszakban találkoztunk. Szenzációs gólt rúgott Horváth Krisztofer, ő különbséget jelentett a pályán. Veszélyesen kontrázott a Szeged az első félidőben, de a gólokat átlövésből kaptuk. Az első félidőben jól játszottunk, mentünk előre, a második játékrészben igyekeztünk tartani az eredményt és gólt szerezni. Sajnos, a harmadik gól eldöntötte a meccset. Ekkor sem estünk szét, rúgtunk még egy kapufát, és volt egy büntetőgyanús helyzet. A hiányérzetem abból fakad, hogy nagyon könnyen kaptuk a gólokat. A Szeged dominált, és megérdemelten nyert. Ettől függetlenül mindenáron bent szeretnénk maradni!
Andorka Péter:
– Remekül dolgoztak egész héten a fiúk. Jó hozzáállással, remekül játszottunk. Két gyönyörű átlövésgólt szereztünk, és taktikus játékot láttam az egész találkozón. Meccsről meccsre haladunk előre.

Február végén, igazi futballidőben rendezték meg a Tiszakécske–Szeged bajnoki mérkőzést. Két olyan csapat találkozott, amelyik a legutóbbi két bajnokiját megnyerte.

A Tiszakécske számára nagyon rosszul kezdődött a mérkőzés, hiszen Horváth Krisztofer már az 5. percben gólt szerzett. A vendégek játékosa betört a 16-oson belülre, majd kifelé cselezett és középről, 17 méterről csavarta be Holczer mellett a labdát a kapu jobb oldalába.0–1

A korán kapott gól ellenére a hazaiak bátran támadtak, de lövésig csak ritkán jutottak el. A szegediek viszont kiválóan kontráztak. A második gólt is Horváth Krisztofer szerezte távoli lövési kísérletet követően. Holczer kint helyezkedett kapujából, ezt észrevette Horváth, aki kb. 35 méterről, az oldalvonal mellől betekerte mellette a labdát. Ritkán látott szemfüles gól volt.0–2

A hazai szurkolók bíztak abban, hogy a szünet után több helyzete, lehetősége lesz a Tiszakécskének a gólszerzésre. Nem így történt. A Szeged már a 47. percben megszerezte a harmadik gólját Csoboth Kevin révén. A Fehérvárról kölcsönvett támadó első meccsét játszotta új csapatában.A fiatal csatára bal szélen lódult meg, majd egy csel után a hosszú felsőbe lőtt.0–3

Tovább próbálkozott a Tiszakécskei LC. Simon Márk révén kapufáig is eljutottak a hazaiak, de a mai napon a szerencse sem állt melléjük. A 73. percben Kovács Milán lőtte be a szegediek negyedik gólját, jobb oldali szöglet után, a bal alsó sarokba fejelve. 0–4

A mérkőzés összképe alapján magabiztos és megérdemelt szegedi győzelem született. A lefújás után a vendégjátékosok közösen ünnepeltek szurkolóikkal.

20. Tiszakécske24631524–47–2321

Sokszor zavar támadt a kécskei kapu előtt (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

90. perc: Véget ért a mérkőzés.

85. perc:Gajdos Zsolt jött le a pályáról, Dobos Áron érkezett a helyére.

81. perc:Debreceni Ákos jött be Horváth Krisztofer helyett.

80. perc: Eke Uzoma kapott sárga lapot.

78. perc: Simon Márk lőtt kapufát.

73. perc: GÓÓL! Kovács Milán szerezte a negyedik szegedi gólt. 0–4. Jobb oldali szöglet után, a bal alsó sarokba fejelt.

70. perc: Az utolsó kécskei csere: Beliczky helyére Simon M. érkezett.

69. perc: Kettős csere a Szegednél is: Haruna és Gréczi érkezik a Kóródi és Csoboth hagyták el a pályát.

60. perc:Uzoma érkezett a pályára Farkas N. helyére.

60. perc: Kalmár távoli lövését védte szépen Molnár-Farkas.

A szegediek egy lépéssel mindig előrébb jártak (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

51. perc: Kettős kécskei csere: Marsa helyére Kalmár, Gyurján helyére Csősz érkezett.

47. perc: GÓÓL! Csoboth Kevin a bal szélen lódult meg, majd egy csel után a hosszú felsőbe lőtte a labdát. 0– 3

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt a Tiszakécske, Kiprich helyett Farkas András a pályán.

45. perc: Véget ért az első félidő.

Szorongat a Tiszakécske, kontrázik a Szeged.

36. perc: Kiprich Dávid kapott sárga lapot.

16. perc: GÓÓL! Horváth Krisztofer újabb gólt szerzett. Holczer kintebb helyezkedett kapujából. Ezt észrevette Horváth, aki kb. 35 méterről, az oldalvonal mellől betekerte mellette a labdát. Ritkán látott szemfüles gól volt. 0–2

10. perc: Balázs Benjámin rövid felsőbe tartó lövését bravúrral védte Molnár-Farkas.

5. perc: GÓÓL! Horváth Krisztofer gyönyörű tekerésével vezet a Szeged! A vendégek játékosa betört a 16-oson belülre, majd kifelé cselezett és középről 17 méterről csavarta be Holczer mellett a kapu jobb oldalába. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A hazaiak fehér mezben, még a vendégek kék-fekete mezben kezdték el a játékot.

Dragan Vukmir eltiltása miatt a szegedi kispadon Andorka Péter irányít.

Bemelegítés (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi fordulóban a III. kerületi TVE otthonában nyerni tudó és már nem sereghajtó Tiszakécske a feljutó helytől már csak négy pontra lévő, negyedik helyen álló Szeged-Csanáddal.