19. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–PÉCSI MFC 3–2 (2–1)
Tiszakécske, 250 néző. Vezette: Radványi Ádám (Sinkovicz Dániel, Szilágyi Norbert)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Oláh (Csősz, 79.), Csáki, Farkas A., Farkas N.– Gyurján (Vachtler, 87.), Kovács B., Erdei C. (Pongrácz, 83.), Uzoma – Heffler N. (Szalay Sz., 87.), Zádori. Vezetőedző: Visinka Ede
PÉCS: Helesfay – Svejduk (Geiger, 60.), Dávid Z., Preklet, Marques-Airosa (Károly B., a szünetben) – Kónya, Adamcsek (Kövesdi, 76.), Tölgyesi, Katona L. – Bíró B., Tihanyi (Okorie D., 71.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző:
Heffler N. (31.), Zádori (40.), Kovács B. (86.), ill. Tihanyi (23.), Kövesdi (90.)
Visinka Ede: – Hetek óta nagyon jó formában vagyunk. Nagy az önbizalmuk a játékosoknak, és ezt ma is megmutatták. Lecsorgó pontrúgásból kaptunk egy gólt az elején, utána a legjobb első félidőt nyújtották a fiúk, mióta én itt vagyok vezetőedző. A második félidőben próbált kiegyenlíteni a Pécs, de a tizenegyessel elszökhettünk volna kétgólos előnyre. A végén sajnos kaptunk egy elkerülhető gólt, de szerencsére nyertünk, és nagyon büszke vagyok a játékosaimra. A Pécstől azt kaptam, amire számítottunk. Jó csapatnak tartom őket, Lacit pedig jó edzőnek, és a továbbiakra sok sikert kívánok nekik. Van még egy mérkőzés, abba is beleállunk!
Vas László:
 – Először is gratulálok a hazai csapatnak. Az utóbbi időben nem véletlenül gyűjtögetik a pontjaikat. A saját csapatom teljesítménye viszont nem volt megfelelő ahhoz, hogy ezt a mai meccset megnyerjük. A hazai csapat agresszívebben ment bele a mérkőzésbe. Rengeteg hibával játszottunk, ettől függetlenül megszereztük a vezetést, de a a hibáink tömkelege nem fért bele ahhoz, hogy ma sikert érjünk el. A hazai csapat jobban akarta a győzelmet szívben, lélekben és hozzáállásban.

Szürke, kellemetlen idő, szitáló eső várta a drukkereket Tiszakécskén. A szurkolóknak nem volt melegük a lelátón... A kezdés előtt még senki sem gondolta, hogy nagyon jó, izgalmas mérkőzés melegíti majd fel a hangulatot. Olyannyira, hogy a végén a pécsi ultrák közül többen félmeztelenül szurkoltak csapatuknak.

A meccset nagy elánnal kezdte a Tiszakécske, az elmúlt időszak jó eredményei meghozták a gárda önbizalmát. Az első negyedóra jobbára a pécsiek védekezéséről szólt. Ezt követően viszont kiegyenlítettebb lett a játék, és a 23. percben meg is szerezte a vezetést a vendégcsapat. A gólt Tihanyi Olivér lőtte a kécskei kapuba az ötösön belüli kavarodást követően. A 31. percben érkezett a hazai válasz: Heffler Norbert a vendégek 16-osának jobb sarkánál befelé indult el a labdával, tolt rajta egyet, majd kilőtte a hosszú felsőt. A 40. percben jött a fordítás: kécskei tűzijáték és Helesfay bravúrjai után a kipattanó Zádori Krisztián elé került, aki habozás nélkül a kapuba lőtt (2–1).

A második játékrész elejét igyekezett megnyomni a PMFC, de igazán nagy átütőerőt nem tudott produkálni. A 63. percben büntetőhöz jutott a Tiszakécske. A labda mögé Heffler Norbert állt, aki jobbra, félmagasan lőtte el a labdát, de az egykori kécskei kapus, Helesfay Donát védeni tudott. A 86. percben Heffler beadása után Kovács Barnabás 10 méterről, középről a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. Erre a találatra még volt válaszuk a vendégeknek – Kövesdi Péter szépített –, de egyenlíteniük már nem sikerült. Soha rosszabb futballélményt! 3–2

A pécsiek két gólt szereztek, de a pontszerzés így sem jött össze nekik (Fotó: Meder István)

20. Tiszakécske 19 4 3 12 20–38 –18  15

Rendkívül jó mérkőzést láthattak a helyszínen szurkolók.

93. perc: Véget ért a mérkőzés!

92. perc:  Csősz Richárd kapott sárga lapot.

90. perc: Potyognak a gólok...Kövesdi Péter szépített közelről, 3–2

87. perc:  Vachtler és Szalay jött be a TLC-be, Heffler és Gyurján ment le.

86. perc: GÓÓL! Kovács Barnabás Heffler beadása után gyönyörűen helyezte be a labdát a jobb alsóba. 3–1

83. perc: Újabb kécskei csere: Pongrácz Viktor jött be Erdei Carlo helyére.

79. perc: Oláh Máté helyére Csősz Richárd érkezett a hazaiaknál.

76. perc: Adamcsek Máté helyére Kövesdi Péter érkezett.

71. perc: Okorie David lépett pályára, Tihanyi Olivér hagyta el a játékteret.

Szorongat a TLC...

65. perc:  Óriási Heffler bomba után Helesfay hatalmasat védett.

64. perc: Kimaradt a büntető. Heffler próbálkozott félmagasan, de Helesfay védett.

63. perc:  Büntetőhöz jutott a Tiszakécske!

60. perc: Svedyuk helyett Geiger a pályán a pécsieknél.

59. perc: Heffler óriási helyzetben középről lőtt a kécskei kapu fölé.

57. perc: Farkas Norbert is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

51. perc:  Adamcsek Máté kapott sárga lapot.

46. perc:  Károly Bálint érkezett Marques-Airosa helyére.

45. perc: Elkezdődött a második félidő!

45. perc: Véget ért az első félidő!

Zádori Krisztián (fehérben) a második kécskei gól szerzője (Fotó: Meder István)

Kifejezetten jó mérkőzést láthatnak a helyszínen szurkolók.

40. perc: GÓÓL!!! Zádori Krisztián a gólszerző! Heffler lövését előbb még a kapufára tudta ütni Helesfay, de Zádori eszmélt a leggyorsabban a forgatagban és a hálóba lőtte a kipattanó labdát. Fordított a Tiszakécske. 2–1

31. perc: GÓÓLL! Heffler Norbert 17 méterről beadás helyett a lövést választotta! Hatalmas gólt lőtt. 1–1

Tihanyi szerezte meg a PMFC vezető gólját (Fotó: Meder István)

23. perc: GÓÓL! Holczer Nagy védése után Tihanyi Olivér elé került a labda, aki közelről gurított a kécskei kapuba. 0–1

Az első negyedórában egyenlő erők küzdelmét láttuk, bár a házigazdáknak voltak nagyobb helyzetei.

7. perc:  Erdei szabadrúgása után a hosszún Kovács B. érkezett és a kapufát találta telibe. Nagy lehetőség volt!

4. perc Oláh Máté tört be a 16-oson belülre, már csak a kapus állt vele szemben, de nem sikerült lövésig eljutnia, mert elesett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a pályára a csapatok (Fotó: Meder István)

A tiszakécskeiek fehér, a pécsiek fekete mezben kezdik el a játékot!

A PMFC keretében négy egykori tiszakécskei labdarúgó is helyet kapott: Tölgyesi, Preklet, Helesfay és Károly

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy az utóbbi fordulókban jó formát mutatót, de még mindig utolsó Tiszakécske a tizedik helyezett Pécs ellen.