Győzött és élre állt a Haladás

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2021.09.15. 17:50
Holczer Ádám több védést is bemutatott (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)<br />
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a Szombathelyi Haladás Tóth Milán góljával 1–0-ra legyőzte a Tiszakécskét.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–TISZAKÉCSKEI LC10(10)

Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 2208 néző.Vezette: Barna Gábor (Mohos Dániel, Vörös Dániel).
HALADÁS:
RózsaKállai, Mocsi, Németh Milán, BosnjakCsilus, Holdampf, Kiss B., SzekérTóth-Gábor (Horváth R., 61.), Tóth Milán (Monori, 68.). Vezetőedző: Németh Szabolcs.
TISZAKÉCSKE:
HolczerOláh, Kiprich D., Farkas N., UzomaGyurján B. (Galacs, 78.), Pongrácz (Simon, 70.), Kovács B., Erdei (Albert Á., 63.) – Végső (Pál A., 63.), Szalay (Kalmár F., 63.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző:
Tóth Milán (24.).

Az első negyedóra meglehetősen álmos játékkal telt, aztán a szombathelyiek elkezdtek futballozni és hamarosan megszerezték a vezetést. A gól után a vendégek nyíltabb futballra váltottak, így élvezetesebb lett a meccs is, igaz, továbbra is elég lassan, körülményesen futballoztak a csapatok. A Haladás valamivel gyorsabban vezette akcióit, így több kisebb-nagyobb helyzetet kidolgozott.

A szünet után elsősorban a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, kevés helyzetet tudtak kialakítani. A vasiak nem ültek rá az eredményre, de nem tudtak mit kezdeni a jól záró vendégvédelemmel. Egy szó mint száz: nem volt túl izgalmas a meccs. A hajrában aztán előbb a vendégek, majd a hazaiak előtt adódott ziccer – mindkettő kimaradt. A Haladás ugyan nem sziporkázott, de behúzta a meccset a szívósan küzdő Tiszakécske ellen, s ezzel a tabella élére ugrott.

20. Tiszakécske826 8–17 –9 2

Győzelmével az élre állt a Haladás (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét

92. perc: Simon lökte fel Doktoricsot, sárga lap. Mivel volt már neki egy, így a játékvezető kiállította a csereként beállt játékost.

91. perc: Horváth Rajmund kapott sárga lapot.

87. perc: ez még nagyobb helyzet volt! Délczeg tette le a labdát Monorinak,a támadó tiszta helyzetből, 15 méterről a bal sarok mellé tekert.

84. perc: ez nagy helyzet volt! Tiszakécskei kontra végén a felfutó Galacs elé került a labda, a védő 19 méterről alig bombázott a jobb sarok mellé.

81. perc: kettős csere a Haladásban. Csilus helyett Doktorics állt be, míg Kiss Bence helyett Délczeg állt be.

79. perc: tiszakécskei sárga lap, Kovács Barnabás kapta.

78. perc: vendégcsere, Gyurján Bence helyett Galacs jött be.

76. perc: Kiss Bence szabadrúgását a bal oldalon érkező Németh Milán nyolc méterről a jobb sarok mellé fejelte.

74. perc: Simon máris kapott egy sárga lapot.

Labdabűvölés közben (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

2208 a hivatalos nézőszám.

70. perc: Csere a vendégeknél is, Pongráczot Simon váltotta.

68. perc: Csere a Haladásba, Tóth Milán helyett Monori érkezett.

63. perc: Hármas csere a Tiszakécskében. Végső helyett Pál, Erdei helyett Albert, Szalay helyett Kalmár állt be.

62. perc: Horváth Rajmund jól szállt be, két csel után jobbról lőtt, a labda ali suhant el a jobb kapufa mellett.

61. perc: Csere a Haladásban, Tóth-Gábor helyett Horváth Rajmund állt be.

57. perc: Kovács Barnabást hagyták üresen a vasi védők,a középpályás 20 méteres lövését azonban biztosan fogta Rózsa.

53. perc: Bosnjak labdájával Tóth-Gábor teljesen egyedül léphetett ki középen – a hazaiak elváltották magukat hátul –, ám a csatár annyira meglepődött a hirtelen jött ziccertől, hogy lassan vette át a labdát, lövését pedig az időközben visszaérő Pongrácz blokkolta.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

Vége az első félidőnek.

44. perc: Uzoma kapott sárga lapot.

41. perc: Kiss Bence egy csel után 18 méterről tüzelt, de Kiprich lábáról a léc fölé vágódott a labda.

40. perc: Farkas kapott sárga lapot.

38. perc: Kiss Bence jobb oldali szögletét a röviden érkező Mocsi a léc fölé fejelte.

Holdampf Gergő dolgozott a középpályán (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

A gól óta a vendégek valamivel nyíltabban futballoznak, de egyelőre az történik a pályán, amit a Haladás akar.

Tóth Milán vezetést szerzett a Halinak (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

29. perc: a volt szombathelyi Szalay 25 méteres, léc alá tartó szabadrúgását tolta a léc fölé ujjheggyel Rózsa.

24. perc: GÓÓL! Tóth-Gábor szerzett erőszakosan labdát a jobb oldalon az alapvonalnál, középre passzolt, Tóth Milán pedig kilenc méterről a kapu közepébe bombázott (1-0).

22. perc: Kiss Bence ívelt a bal oldalon Tóth Milánhoz, a támadó 10 méteres, jobbról leadott kapáslövése Holczer zsákmánya lett.

20. perc:Bosnjak 28 méteres lövése Farkasról kivágódott, jött Németh Milán, a csapatkapitány lapos bombáját Holczer hárította.

18. perc: Szekér becsúszása ért sárga lapot.

Körülbelül 1200 néző látogatott ki a Rohonci úti stadionba.

Negyedóra telt el a meccsből, mindkét oldalon bosszantóan sok a hiba.

Kellemes nyári időben, kissé álmosan kezdtek a csapatok - de egyelőre a Haladás azért aktívabb.

Mocsi Attila magabiztosan futballozott (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

A Haladásnak van egy friss hiányzója is, a szerda délelőtti edzésen Guzmics Richárd térde bevizesedett, a volt válogatott védő így nem került a keretbe.

2. perc: Tóth Milán került helyzetbe a bal oldalon, éles szögből, 11 méterről, jobb sarokra leadott lövését Holczer védte.

1. perc: a sötétkékben játszó Tiszakécske kezdte a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig még veretlen Haladás a nyeretlen Tiszakécskével. A Haladásban Devecseri Szilárd Achilles-ín, míg a Tiszakécskében Heffler Norbert, Lovas Norbert, Beliczky Gergő, Horváth Adrián hiányzik sérülés, illetve betegség miatt.