Futács duplája sem volt elég, három Hali-gól mélyítette tovább az MTK válságát

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2022.10.16. 19:50
Három góllal terhelte meg az MTK kapuját a Haladás (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 12. körében a fordulót megelőzően 11. Haladás az előtte harmadik MTK-t látta vendégül. A szombathelyi csapat meglepte ellenfelét, a második félidő elején már 3–0-ra is vezetett. Ám az MTK nem adta fel, két Futács-góllal 3–2-re zárkózott, de egyenlíteni már nem tudott. A fővárosi kék-fehérek nyeretlenségi sorozata immár öt mérkőzése tart.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–MTK BUDAPEST 3–2 (2–0)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1268néző. Vezette: Görög Márió (Szécsényi István, Bertalan Dávid).
HALADÁS: VerpeczSimut, Csató, Németh Milán, BosnjakCsilus, DerekasCsernik (Molnár R., 87.), Rácz B. (Lencse, 81.), Doktorics (Hursán, 81.)Borvető (Taipi, 65.). Vezetőedző: Michael Hipp
MTK: SomodiPoór (Varju, 24.), Nagy Zs., Medgyes S. (Zsóri, 79.), Horváth A. (Lehoczky, a szünetben)Kata (Nagy B., 79.), SzépeBognár I.Kovács Mátyás (Biben, 65.), Futács, Németh K. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerzők: Németh M. (18.), Csernik (44.), Rácz B. (48.), ill. Futács (53., 55.)
Michal Hipp az M4 Sportnak: – Az első félidőben mindkét csapat jól játszott. Magabiztos előnyre tettünk szert, ám miután az MTK kétszer is betalált, izgalmassá vált a hajrá. Jó úton haladunk, de a támadójátékot fejleszteni kell. Sok munka áll még előttünk.
Bognár György az M4 Sportnak: – Gyengén futballoztunk, csak brusztoltunk. Miután szépítettünk, még volt hátra harminc perc, de utána nem gyakoroltunk nyomást a Haladásra. Lehet, picit túlértékeltük a csapatunkat, amikor azt hittük, játékkal az ellenfelek fölé nőhetünk – látszik, ez nem működik. Rossz periódusban vagyunk, össze kell szednünk magunkat.

A Haladás egészen kiváló első félidőt produkált, meglepte esélyesebb, papíron jobb erőt képviselő ellenfelét. A hazai csapat gyorsabban futballozott, gyorsan ment át támadásba, sok párharcot megnyert. Ha jobban koncentrál a kapu előtt, akkor két gólnál – Németh a 18. percben szerzett vezetést, majd Csernik a 44. percben növelte a hazai előnyt – többet is szerezhetett volna az első 45 percben.

A Haladás a második félidőt rögtön góllal kezdte, a 48. percben Rácz talált be. Ekkor úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés sorsa. Azonban nem így történt, mert az MTK nem adta fel, és a rövid időn belül szerzett két Futács-góllal 3–2-re felzárkózott. A fővárosi gárda a folytatásban is ment előre minden mindegy alapon, több helyzetet kidolgozott, ám egy becsúszó hazai láb mindig odaért, blokkolta a lövéseket. A hajrában önfeláldozóan védekezett a Haladás, és végül nagy küzdelemben kicsikarta a győzelmetnem érdemtelenül! 3–2

20. Békéscsaba 1912 Előre1223714–18–49

Csalóka a kép, nem térdelt le a Haladás az MTK ellen (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Véget ért a mérkőzés,kicsikarta a győzelmet a Haladás!

94. perc: Komoly tumultus alakul ki a hazai kispad előtt, lökdösődéssel tarkítva - salamoni a játékvezető döntése, két sárga lap lett kiosztva, Biben és Bosnjak sárgul be

Lejárt a rendes játékidőnégy perc hosszabbítás következik.

Fogy az idő, hősiesen védekezik a Haladás.

87. perc:Csenik helyett Molnár a pályán.

Ott pattog a labda a hazai kapu előretében, de egy szombathelyi védő mindig belevetődik a lövésbe.

81. perc:Szintén kettőt cserél a Haladás, Lencse és Hursán bizonyíthat a hajrában.

79. perc:Varju sárgul be.

79. perc: Kettős csere a vendégeknél, Nagy B. és Zsóri kap lehetőséget

75. perc: Csere az MTK-nál, Kovács Mátyás le, Biben be.

Nyom az MTK, próbál kontrázni a Haladás.

65. perc: Cserél a Haladás, Borvető helyén Taipi kap lehetőséget.

Most bajban van a Haladás, minden mindegy alapon megy előre a vendég.

Nagy Zsombor (jobbra) és az MTK is padlóra került Szombathelyen (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

55. perc: Egy idei, oda pattogó labdára Futács regalált a leggyorsabban, és becsúszva, 10 méterről a kapu bal alsó sarkába passzolt (3–2)szerencsés gólt szerzett a vendég.

Nem adja fel az MTK!

53. perc: Szépített a vendég együttes! Egy balról érkező beadás találta meg a középen üresen álló Futácsot, aki az ötösről estében a kapuba húzta a labdát (3–1).

És nem áll le a házigazda, hajt, rohamoz tovább.

48. perc: Rácz Barnabás szerezte a harmadik hazai gólt! Doktorics passzával kilépett a jobb szélen, majd okosan, laposan ellőtte a labdát a kirontó kapus mellett a hosszú sarokba(3–0).

A szünetben cserélt az MTK, Horváth Artúrt Lehoczky Roland váltotta.

Elkezdődött a második félidő.

Németh Krisztián (jobbra) nagy ziccert hibázott a találkozó elején (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Vége az első félidőnek. Az első szűk 10 percet leszámítva a Haladás uralta az első játékrészt, gyorsan, kapura veszélyesen futbllozott, akár nagyobb arányú vezetésre is szert tehetett volna.

44. perc: Növelte előnyét a Haladás! Rácz játszotta tisztára magát nagyszerű cselekkel a bal szélen, majd pontosan ívelt a hosszú oldalra, ott érkezett Csernik, aki a hét méterről nagy erővel fejelt a kapu bal oldalába (2–0).

Veszélyesebb kapura a Haladás, gyorsan megy át támadásbaaz MTK szenved.

34. perc: Óriási ziccert hagyott ki a Haladás! Egy kontra végén Bosnjak ívelt át balról a túloldalra, ott érkezett Derekas, lekezelte a labdát, majd hét méterről a kapusba bombázta...

Rendezte sorait a MTK, próbálja többet birtokolni a labdát.

29. perc: Bosnjak balról, a 16-os sarkáról elengedett löketét tornázta ki látványos mozdulattal Somodi.

Poór Patrik (balra) sérülése kiújult, mindössze 24 percet töltött a pályán (Fotó: Unget Tamás/Vas Népe)

24. perc: Kényszerű csere az MTK-nál, a sérült Poór helyén Varju a pályán.

Most a Haladás uralja a meccset, lendületesen futballoznak a hazaiak, sok párharcot nyernek.

18. perc: Derekas végzett el szabadrúgást 25 méterről, kicsit balról, a lökete kipattant Somodi kapusról, a berobbanó Németh Milán pedig a kapuba sodorta a labdát (1–0).

Megy előre becsülettel a Haladás, de helyzeteket az MTK alakít ki.

7. perc: Bognár parádés passzával Németh lépett ki középen, a kapust kicselezte, majd kicsit talán flegmán gurított az üres kapura, Németh Milán azonban visszaért, és becsúszva nagyot mentett.

3. perc: Kovács Mátyás lépett ki a bal szélen, kapura tört, éles szögből azonban a Haladás kapuja fölé durrantott.

Nagy iramban kezdtek a felek, úgy tűnik, hogy mindkét gárda felvállalja a nyílt játékot.

1. perc: Elkeződött a mérkőzés.

A Haladás jó formában várta az összecsapást, hiszen utóbbi két bajnokiját megnyerteráadásul két komoly skalpot gyűjtött be, a Kazincbarcikát és a Gyirmótot verte. Az MTK viszont szenved mostanában, előző négy bajnikiján csupán egy pontot szedett össze.

Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés.